Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges hogy valaki egészen...

Lehetséges hogy valaki egészen kicsi kora óta depressziós legyen?

Figyelt kérdés

Akármilyen régre is emlékszem vissza, mindig is nagyon szomorú voltam. Már óvodás koromban rengeteget gondolkoztam az élet dolgain, és nagyon sok minden nyomasztott, de persze csak később jöttem rá arra, hogy ez nincs mindenkinél így. Sokat sírtam is; minden olyan dolog ami másról lepergett volna, bennem nagyon mély nyomott hagyott, és bár azt mutattam, hogy hidegen hagynak ezek a dolgok, évekig, vagy akár a mai napig is emlékszem rájuk.

Mióta az eszemet tudom, mindig az okokat kerestem és sosem voltak barátaim, mert soha nem tudtam velük kijönni, mert máshogy gondolkoztam.

Van olyan, hogy valaki egyáltalán depressziósan születik? Mostanra már persze nagyon rossz a helyzet, de gondolkoztam azon, hogy vajon mikortól is kezdődött, és hát mivel mindig is így volt... nem tudom.


2014. márc. 27. 00:16
 1/2 anonim ***** válasza:

A depresszió nem betegség, hanem veleszületett adottság. Aztán valaki jobban elviseli, vagy kevésbé, ez egyéni.


De a tüneteid alapján nem ártana elmenni pszichológushoz, mert igen hasonló tünetek vannak a figyelemhiányos betegségnél is és azt megfelelö viselkedésterápiával lehet kezelni.

2014. márc. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hasonlóan vagyok én is, minden dolgot "lenyeltem" de a mai napig bántanak. :S
2014. márc. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!