Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sokan járnak pszichológushoz/p...

Sokan járnak pszichológushoz/pszichiáterhez?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 4. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Igen, nagyon sokan. De nagyon sok embernek szüksége lenne ilyen segítségre, viszont nem mennek el.

Amúgy meg ezek az "orvosok" csak kuruzslók, senkit sem ismerek akin segíteni tudtak volna.

Szerintem valaki vagy normális és egyedül is meg tud birkózni a problémáival, vagy olyan problémái vannak amin nem lehet segíteni.

2014. ápr. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A legnagyobb gond, hogy a legtöbben nem tudják mi a különbség a pszichiáter, pszichológus, és pszichoterapeuta között.

- pszichiáter = orvos (gyógyszerez)

- pszichológus = iskolai végzettség, gyógyító képzettség nélkül

- pszichoterapeuta = gyógyító eljárásokra képzettség

2014. ápr. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"pszichológus = iskolai végzettség, gyógyító képzettség nélkül"


Kettes, légy szíves, ne légy hülye, ne írj marhaságokat.


Helyesen:


- pszichiáter = egyetemi végzettség (szakorvos: általános orvos lett, majd szakosodott. Írhat fel gyógyszert, van orvosi pecsétszáma.)

- pszichológus = egyetemi végzettség (bölcsész, valamelyik egyetem bölcsészkarán szerzett pszichológusi diplomát.)

- pszichoterapeuta = olyan PSZICHIÁTER vagy klinikai szakPSZICHOLÓGUS, aki még pluszban pszichoterápiás szakvizsgát is tesz. (Tehát ő is elég sokat tanult az ügy érdekében.)

2014. ápr. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én jártam, és segített.

És bizony, nagyon sok embernek lenne rá szüksége, jóval többnek, mint ahányan járnak. De ahhoz kell az is, hogy az illető akarjon változni. Én nagyon akartam és jelenleg GYÓGYULT személyiségzavaros vagyok. :)

2014. ápr. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves első hozzászóló! Nem kell mindenkit pszichológusnak meg pszichiáternek tekinteni, aki a tévében mutogatja magát vagy hókuszpókuszokkal próbál gyógyítani, ezeknek köze sincs a valódi szakemberekhez. Ez hasonló terület mint az orvosoknál: náluk is vannak idióták akik a könnyebbik végén próbálják megfogni a problémát, vagy elküldenek azzal hogy nincs semmi bajod, mert épp nincs kedvük tenni valamit a gyógyulás érdekében. Ilyenek sajnos mindenhol vannak, nem kell egy adott szakmát teljesen leírni az ilyenek miatt.
2014. ápr. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!