Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak a barátnőmmel?...

Mit csináljak a barátnőmmel? Ez mi lehet?

Figyelt kérdés

Tizennyolc éves. Hangulatingadozásai vannak, általában hihetetlenül levert, de néha csak vigyorog. Nagyon alacsony az önbizalma, de szinte sosem beszél a problémáiról, csak ha leissza magát, ami mostanában egyre gyakoribb. Mellé cigizik és füvezik is. Álmatlanságra és rémálmokra panaszkodik, a múltkor is nála voltam, hajnali háromkor feküdtünk le, amikor reggel nyolckor felébredtem egy pillanatra már nem aludt, hanem a nappaliban filmezett (max három órát alhatott és ez egyre gyakoribb), plusz memóriazavarokra panaszkodik. Tegnap este részegen végigzokogta az estét egy srác miatt és komolyan féltettem, hogy begyalogol a villamos alá. Állandóan keresi a veszélyes helyzeteket, hihetetlenül önpusztítóvá vált. Másik új dolog, hogy megjegyzéseket tesz az öngyilkosságra. Olyanokat, hogy "az se tűnne fel, ha leugranék a hídról" vagy "igazából már egyáltalán nem érdekel".

A családjával nincs jó kapcsolata, de amúgy jól kijön az emberekkel. Mindenkit meghallgat, figyelmes, nagyon jó tanácsokat is ad, de úgy érzi, hogy ezt nem viszonozzák.

Próbálok mellette állni, kértem, hogy menjen szakemberhez, de nagyon elutasító ezzel kapcsolatban?

Ez depresszió lehet? Az egyik ismerősöm akinek elmondtam ezt, kijelentette, hogy bipoláris is lehet. (A lány családjában már fordult elő öngyilkosság.)

Mit tanácsoltok?



2014. ápr. 5. 19:45
 1/8 anonim válasza:
ez depresszio! megpedig kemeny! es az alkohol meg a cigi es a drogok erositik ezt a betegseget. HOVA tabletta es citromfu tea elmulasztaja gyengiti a tuneteket, de minel elobb szakember!
2014. ápr. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hogy vigyem szakemberhez? Hová? Kezdem nagyon félteni. Ma is találkoztunk, szédült és fájt a feje (mostanában állandóan), alig eszik és az sem marad meg benne.

Tényleg elutasító, kijelentett, hogy nem fogja hagyni, hogy minden szarral tömjék.

Nem tudom, hogy ha elkísérném, ha rávenném, akkor hová vagy kihez.

2014. ápr. 5. 20:44
 3/8 anonim ***** válasza:
Mondd neki hogy értékes ember, és szükségetek van rá. Mondd el minden jó tulajdonságát neki, ültesd le, és próbáld meg figyelni... lógj vele sokat, ha lehet ne aludj el, hanem figyeld mit csinál... beszélgess vele rengeteget. Mondd el neki, hogy a szakember segíteni fog, te is elmész vele, és mindent tisztáztok. Komoly lelki gondjai lehetnek, ami magától nem fog elmúlni. Neked is megterhelő lesz ez az időszak, de ha segíteni akarsz neki, így fog menni...
2014. ápr. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 openyoureye válasza:
Véleményem szerint egy olyan fiú barát akibe beleszeret elég egyszerűen tudna hatni rá, könyebb lenne irányítani. Talán rá hallgatna és meglátná az élet szebbik oldalát. De ez csak egy ötlet.
2014. ápr. 6. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

a legelso hozzaszolonak igaza van teljesen! biztosan tapasztalatbol irt. a HOVA tabletta az egyetlen termeszetes novenyekbol kivont gyogyszer.

amugy nem szemrehanyas de a baratnod nem hagyja hogy sok szarral tomjek, de megis drogozik... hat na az a sok szar van ra ilyen hatassal

2014. ápr. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Megoldódott azóta a probléma?
2014. dec. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Próbáltam segíteni, de kudarcot vallottam. Pár hónapja öngyilkos lett.
2014. dec. 24. 23:16
 8/8 anonim válasza:
:( részvétünk
2014. dec. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!