Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak? Barátnőmmel...

Mit csináljak? Barátnőmmel vannak problémák.

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm, aki beteg. Lelki beteg. Bulémiás és mostmár vagdossa is magát. Véletlenül rátaláltam a blogjára és olyanokat ír, hogy rosszul leszek. De erről csak 2-en tudunk, én és a másik barátnőnk. Tényleg nem tudom mit csinálhatnánk, mert ha szólnánk valakinek (de kinek egyáltalán?), akkor mi lennénk a szemetek, hogy cserben hagytuk, elárultuk, stb. És ha belegondolok, ha én is ilyen helyzetben lennék, akkor én is utálnám a barátnőim, ha beárulnának. De féltem. Bele fog halni, ha így folytatja, ez biztos. Pedig amúgy szerintem nagyon jó élete van, sok mindent elért. Mostanában egyre népszerűbb a neten is, vékony, semmi oka nem lehetne panaszra, és mégis. Anorexiás akar (!) lenni, amit szintén nem értek. Az egy betegség,tehát ő beteg akar lenni. Abban meg mi a jó? Van egy másik osztálytársam, ő már mindenki szerint anorexiás, tiszta ránc a feje, nagyon durva:| de vele nem olyan jó a kapcsolatom, szóval nem is mernék vele beszélni, úgyhogy most leginkább a bulémiás barátnőmön szeretnék segíteni. Pont nagyrészt miatta hagytam abba a vagdosást, hogy ezzel is példát mutassak, pedig úristen, ha belegondolok néha milyen egyszerű lenne, csak fogni a pengét és kész.. De nem. Nem tehetem, nem lehetek én is gyenge, mikor a barátaimnak szüksége van rám, nem magammal kell foglalkoznom, hanem segíteni. Szóval kérlek mondjátok meg mi lenne a helyes, valami megoldás... Aki mondjuk volt már hasonló helyzetben mit csinált? Ha a blogot meg szeretnétek nézni, privátban elküldöm. Ja és még annyit, ami talán a történet szempontjából fontos lehet, hogy régen a bulémiás lány kövér volt és szinte mindenki utálta/megalázta, azért akart annyira kitörni. De mostmár soha senki nem piszkálja.. 15/L
2013. febr. 2. 21:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Teljesen jelentéktelen, hogy megtudja, hogy szóltatok egy idősebb érte felelős embernek a bajairól. Mivel ilyeneket csinál nagyon buta, nem tudja felmérni a következményeit, ahogy ti sem. Szóljatok a szüleinek/felnőtteknek. Ha idősebb lesz, majd megbánja, csak akkor késő lesz
2013. febr. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Elküldöd privátban a blogjának a címét?
2013. febr. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!