Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem gondozzák a pszichiá...

Miért nem gondozzák a pszichiátriai betegeket?

Figyelt kérdés

Nem elég, hogy a családban is van skizofrén, sajnos akikkel összezárva lakom, azok között is van egy borderline szindómás pánikbeteg -- akit korábban ugyanakkor skizofréniával kezeltek --, meg van egy majd' 40 éves pszichológus hallgató is, aki ugyanakkor valószínűleg maga is kezelésre szorulna (az, hogy magában beszél hangosan, meg dörömböl mások szobáinak az ajtaján, alul meztelenül flangál, még csak a legenyhébbek a dolgai közül...). Az előbbit már többször kezelték pszichiátrián, de mindig hamar ki is engedték. Pedig pl. mostanában is megint rohamai vannak, de ugye amíg nem ön-és közveszélyes, nem vihetik be, nincs kényszergyógykezelés vagy ilyesmi.

De ezek csak az én személyes példáim, amik közvetlenül érintenek, de bármerre is nézek, azt látom, hogy a pszichiátriai betegek hozzátartozói és környezete gyakorlatilag semmiféle segítségre nem számíthat. Amíg nem történik sorozatgyilkolás, ámokfutás stb., addig senki nem tesz semmit. De miért kell ezt megvárni?!

Én is eddig bárkinek elmondtam, hogy már nem bírom tovább a lakótársam rohamait, meg éjszakákon át nem aludni miatta stb., még én lettem leugatva, hogy "Szegény beteg, nem tehet róla", meg "Ő is embertársunk" stb. kösz, marhára előbbre vagyok ezzel. (Természetesen egyik se élt soha összezárva ilyen betegekkel, így meg persze könnyű.) Itt a gyk-n is mennyi kérdés szól ilyenekről!

Miért kell ennek így lennie? Miért nem tesz senki semmit? És miért kellett bezárni pl. az OPNI-t, és az emberek közé szabadítani ezeket a ki-és beszámíthatatlan időzített bombákat?


2014. ápr. 7. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Megoldás egyszerű költözz máshova ha nem bírod a lakótársad. Amúgy mindenkinek alkalmazkodni kellene egy közösségben.
2014. ápr. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"És miért kellett bezárni pl. az OPNI-t, és az emberek közé szabadítani ezeket a ki-és beszámíthatatlan időzített bombákat?"


Talán kérdezd meg Viktorkát. Ő maga is pontosan ilyen pszichiátriai szökevény.


Egyébként kezelik: akik akarja, és akit lehet.

2014. ápr. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt teheted, hogy elköltözöl. Hidd el, ennél sokkal súlyosabb eseteket sem kezelnek - egy személyiségzavar miatt amúgy sem zárnak be senkit, korábban sem volt ilyen.

Ez egy iszonyú beteg társadalom, még az is lehet, hogy neked is van valami defekted, csak nem tudsz róla. :)

Szóval költözz el, és meg van oldva a dolog. Vagyis nincs megoldva, mert máshol is lesznek defektesek. Mindenhol vannak. Ez van, ha nem bírjuk elviselni, a világból kell kiköltözni.

2014. ápr. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Na mit mondtam?


[link]

2014. aug. 4. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!