Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Változtatnom/váltanom kéne?...

Változtatnom/váltanom kéne? Ha nem akkor mi a bajom?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz szóval készítsetek ételt, italt. 20 éves vagyok, szüleimmel lakom. Fősulira járok busszal. Lakhelyemtől 25 km-re van a suli. Mérnökinformatikus szakra járok. Matematikát, számítástudományt és programozást tanulok egyebek mellett, azonban én nem szeretek ilyeneket tanulni. Egyáltalán nem vagyok ilyen beállítottságú, mivel matekból szinte mindig éppen hogy 2-es vagy 3-as voltam és az érettségim is 3-as lett. Ezzel ellentétben a humán tantárgyakat szerettem. Magyarból és történelemből 4-es, 5-ös tanuló voltam és az érettségim mindkettőből 5-ös lett. A héten programozásból írtunk egy zh-t ami 0 pontos lesz. Itthon napi 4 órát tanulok, de a matematikát és programozást szinte semennyire nem értem. Elgondolkodtam rajta, megéri olyan dolgot tanulni amihez nem értek és nem is szeretem? Három napja ezen agyalok és alig alszom ez miatt. Ma reggel a buszon és utána egész nap sok olyan alkalom volt, amikor majdnem elsírtam magam csak úgy. Nem tudom, hogy ezek a depresszió jelei, de a sírás mellett úgy éreztem mintha egyedül lennék az egész világon, nem szürkén vagy sötéten "láttam" mindent, hanem csak félig, mintha félig aludtam volna, félig lehunyt szemhéjjal. Nem tudom mit csináljak. Az órákra már szinte csak azért járok be hogy ne legyen hiányzásom. Szellemileg megvisel, hogy olyan dolgot kell tennem amit nem érzek magaménak, amihez nincs közöm.

Anyukámmal elbeszélgettem ezzel kapcsolatban, és mivel apával elég maradiak, próbáltam szemléltetni, hogy érzek most. Két fogaskerék hajt meg egy szerkezetet, de az egyiknek nem megfelelő alakja van ehhez. Mivel a másik nem kopik mert olyan anyagból van (ezalatt a sulit értem ahova járok), ezért a másik fog tönkremenni idővel. Nem szeretnék tönkremenni...

Úgy érzem olyat kell teljesítenem ami nem visz engem előrébb az életben, úgy hogy ne utáljam meg. Vannak már más terveim(cukrász szakma, töri tanár, angol tanár, tolmács), de szüleimet konkrétan nem merem megkérdezni, hogy abbahagyhatom-e a fősulit. Kérjem ki egy pszichológus tanácsát is?



2014. ápr. 9. 16:45
 1/4 A kérdező kommentje:
Igazából az is érdekelne, hogy a spontán sírás az ezért van? Vagy csak valami front halad át? Azért mentem Mérnökinformatikus szakra, mert szüleim szerint szeretek a gép előtt ülni és rábeszéltek. De szerintem kikapcsolódás céljából használni a gépet nem ugyanaz mint dolgozni rajta. Köszönöm a türelmet és a válaszokat :)
2014. ápr. 9. 16:50
 2/4 Legoman válasza:

Ezt senki más csak te tudod eldönteni, mivel te érzed ezeket a dolgokat, te jobban átlátod a helyzeted, ha tényleg úgy érzed, hogy nem visz előrébb az életben, akkor válts, de ne hirtelen, lassan vezesd be az új irányodat az életedbe és lassan vezesd ki a régit.

Kövesd a szíved útmutatásait! :)

2014. ápr. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindez amiatt van hogy utálsz ott lenni ahol vagy.

Kérdezd meg a szüleidet. Ha igent mondanak ha nem, te átmész másik szakra. Ne hagyd magad. Ezt ők akarták nem Te. És itt nem a szüleid életéről van szó hanem a Tiédről. Légy olyan amilyen lenni akarsz, légy az ami lenni akarsz. Ez a te döntésed.

2014. ápr. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A spontán sírás szerintem amiatt is lehet, hogy kezdesz kikészülni és a feszültség így jön ki belőled.

Nem érzem, hogy lenne értelme ebbe a fősuliba járnod, mert ha nem is annyira jól megy, ráadásul nem is szereted akkor semmi értelme. Én a helyedben biztos átmennék máshova.

Nem tudom, hogy milyen a kapcsolatod a szüleiddel, ezért nem is mondom azt, hogy szard le a véleményüket. De szerintem meg fogják érteni, hogy te ezt nem szereted és inkább másik suliba járnál. De ha nem tetszik nekik az ötlet, akkor se maradj ott csak miattuk. A szüleid, bizonyára jót szeretnének neked, de van, hogy neked kell eldöntened, és nem az ő véleményükkel foglalkozni.

Arra a kérdésre, hogy kérd-e ki egy pszichológus tanácsát nem tudok mit mondani. Szerintem menj át másik suliba, lehet, hogy akkor megoldódnak a problémáid véglegesen. Viszont, ha úgy érzed, hogy te ezzel nem tudsz egyedül megbirkózni akkor igen, kérd ki egy szakember tanácsát is.

2014. ápr. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!