Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sikerülhet egyedül változtatno...

Sikerülhet egyedül változtatnom ezen?

Figyelt kérdés
A történetem annyi,hogy kb. 1, másfél éve jelentkeztek nálam olyan dolgok,amiket addig nem tapasztaltam: minden nap erzem, hogy feszült vagyok, a gyomrom görcsben van. Félelemérzetem van, aggódom. Félek a mindennapoktól, a rám bízott feladatoktól, nem tudom elvegezni a kötelességeimet. Felek, hogy amiben reménykedem még, az nem valósul meg,félek a jövőmtől. Szorongás és idegesség miatt többször lettem már rosszul(ájulás,2x pedig valamiféle roham,amikor nem kaptam levegőt de nagyon vert a szivem,fejzsibbadás).Nagyon sokat sírok.Volt, hogy enni sem tudtam napokig.Erzem, hogy egyre gyengébb vagyok.Elfaradtam.Szeretném, ha újra boldog lehetnék. Semmilyen trauma nem ért, miért vagyok ennyire kikészülve?Egyedül sikerülhet ezeket megszüntetni?Félek, h az egészségem és a még meglévő kapcsolataim mennek rá. L
2012. szept. 26. 00:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez sok mindentől függ. Magad is elkezdhetsz változtatni a dolgokon. Pl. értékeld a munkádat. Ha valamiben sikeres voltál, valami jól sikerült, akkor arra helyezd a figyelmet. Gondolj arra, hogy egy hiba nem a világ vége, mások is hibáznak, felesleges ezen aggódni állandóan. (Legalábbis kisebb hibák bárkinél elfordulnak, de ha mondjuk olyan a munkád ahol számít minden kis hiba, akkor az persze egészen más ügy).

Ráadásul a stressz elvonja a figyelmedet, így nagyobb eséllyel következik be amitől félsz.


Próbálj ki nyugtató dolgokat. Zene, teák, sports stb. Neten van egy halom tipp, mivel oldhatnád a stresszt.

Menj el orvoshoz, lehet, hogy valami más baj is van a háttérben (pl. vitaminhiány.)

Ha semmi nem segít, akkor muszáj lesz orvosi segítséget kérni a szorongásra.

2012. szept. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem mélyebben lehet az ok, ha ennyire nem talál rá racionális magyarázatot.

Én olyan módszerrel dolgozom, ami segít feltárni és megoldani is az okokat.

Ha érdekli, írjon privátban, megadom a honlapom címét és eldöntheti, hogy igénybe veszi-e a segítségem, vagy sem.

2012. szept. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!