Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi van ha nem 'kérek' gyógyszert?

Mi van ha nem 'kérek' gyógyszert?

Figyelt kérdés

milyen kezelést tud még ajánlani egy pszichiáter gyógyszereken kívül? (depresszió, szorongás, pánik betegség stb)


az az igazság h próbáltam már különböző gyógyszereket (neurológián írták fel: frontin, rivotril, medazepam, teperin stb) de egyik sem jött be. egyrészt túl fáradt lettem ezektől, nem tudtam koncentrálni, másrészt fiatalon félek ilyen gyógyszereket szedni:s főleg h láttam pár filmet a pszichiátria hazugságairól, h hány ember életét tették tönkre az antidepresszánsok.

gondolkozok h szedjem vagy nem de inkább a nem felé hajlok.

de ha elutasítom a gyógyszeres kezelést akk mit lehet tenni értem? nagyon rosszul vagyok már..

19/L



2014. ápr. 8. 21:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Terápia.
2014. ápr. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

jó de ez mit jelent pontosan?

beszélgetést vagy mit?

2014. ápr. 8. 21:11
 3/12 anonim ***** válasza:
35%
Pszichiáterhez ne járj, teljesen fölösleges. A gyógyszerek csak tüneti kezelést jelentenek, nem fogsz meggyógyulni tőlük. Ez olyan, mintha beleállna a tenyeredbe egy üvegszilánk, és ahelyett, hogy kiszednék és ellátnák a sebedet, ott hagynák és csak fájdalomcsillapítókkal tömnének. Aki segíteni tud, az a pszichológus.
2014. ápr. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

jártam egy évig pszichológushoz, beszéltem neki mindig egy órát, elhallgatta csendben és ennyi volt.

nem sokat segített:s

2014. ápr. 8. 21:28
 5/12 NoDrugs ***** válasza:

Gyógyszert semmi képpen ne szedj.


ami segíthet az a wingwave coaching és az EFT

2014. ápr. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Nem mindenkinek elég az egy év.Menj vissza és járj addig ameddig el nem jutsz addig amíg vissza nem találsz ahhoz a ponthoz,ami kiváltotta azt.
2014. ápr. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

És nem használtak a gyógyszerek? Egyik se?

Én is féltem tőlük..de egyszer olvastam ha nem szeded, nem vagy rászorulva még nem szenvedsz eléggé. Én pocsékul voltam. A sok vénynélküli vacak, semmit se ért. :-\

Nem sokáig szándékozom nyugtatózni, de amíg picit összeszedem magam, nekem kell!! Most term.gyógyászhoz járok.

2014. ápr. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

nem szedtem egyiket sem olyan sokáig h megvárjam a hatást.

félek beszedni akármelyiket is, annyi rosszat írnak róluk:s

2014. ápr. 10. 17:17
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia! :) Én is szociális szorongásban szenvedek, és képtelen vagyok orvoshoz menni. És egyre erősödik a betegségem.

Ha szeretnél beszélgetni, írj imélt.

regina01011997@gmail.com


Regina, 19

2014. ápr. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%

Meg kellene keresni miért szorongasz.


Egy korodbeli nőnek amiket tennie kellene, de általában nem teszik így nem is csoda ha betegek akár lelkileg, akár testileg:


- nem kellene a nyugati étrendet követni mert minden eleme gyulladásfokozó, pszichoaktív összetevőket tartalmaz (gabonák, tejtermékek, sok szénhidrát..)


- edzenetek kellene, de nem állandóan kardiózni, hanem gyógytornákat végezni, jógázni, qigongozni, taichizni.


- a lelketek, pszichétek tisztaságára tudatosan oda kellene figyelnetek, akár segítség igénybevételével. Ma egy fiatal élete még ha otthon is él, pszichés értelemben véve biztos hogy nagyon nehéz. Kimondhatatlanul sok destruktív hatás ér titeket és szinte semmi védelmetek nincsen. Ez a baj, ezen kell változtatni. Ehhez kell tudatos életmód, lehetőleg olyan gyulladáscsökkentő, egészséges táplálkozás ami nem hajlamosít pszichés/lelki betegségek kialakulására és persze a további egészségvédő-fejlesztő gyakorlat, amiket felsoroltam edzés címén.

2014. ápr. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!