Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek a tünetek depresszióra...

Ezek a tünetek depresszióra utalnak?

Figyelt kérdés

- Régen folyton az alakommal voltam elfoglalva. Kb 2 hete lesz.rom, hogy nézek ki. Tudom, hogy kövér és csúnya is vagyok és ezen nem lehet változtatni.

- Nem tanulok szinte semmit. 5-ös tanuló voltam félévkor (osztály 4. legjobbja) Most meg sorra hozom a 2-eseket 3-asokat.

- Senkiben nem bízok meg. Szinte senkivel nincs közös témánk.

- Volt egy legjobb barátnőm facebookon de letiltottam, mert idegesített.

- Semmi nem érdekel. Semmi célom nincs. Semmit sem akarok csinálni.

- Ha rajtam múlna egész nap aludnék.

- Közeleg a húsvét de már a végét várom.

- Minden idegesít.



2014. ápr. 17. 11:04
 1/3 anonim ***** válasza:

A depresszio ennel sokkal komolyabb. Szerintem nem vagy depresszios max nagyon enyhen. Vagy kezdetlegesen

Beszelgess sokat a baratnoiddel vagy anyukaddal

2014. ápr. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

És ha depresszióra utalnak, akkor mi van? Akkor jobbak lesznek a jegyeid, vagy lesz egy új, izgalmas hobbid, ami leköt? A depresszió csak egy címke, amit magukra akasztanak az emberek, de ettől még nem lesznek barátaik, se munkahelyük, se jobb életük.

A depresszió mindig megoldatlan élethelyzetekből, kielégítetlen vágyakból keletkezik. Gyógyszerrel nem kezelhető. Ha elfogadod magad depressziósnak, akkor bizonyos értelemben megoldottad a problémáid, mert új szerepkört találtál magadnak: a beteg szerepet. Aki beteg, annak valóban nem kötelező tanulni, nem kell korán kelni, nem kell alkalmazkodni a többi emberhez, tehát egy sereg nehéz feladat automatikusan megszűnik. Ez új identitást jelent, no meg azt, hogy lemondtál önmagadról. Ez a fajta megoldás olyan, mint a fogfájás kezelése lefejezéssel. Tényleg elmúlik tőle a fogfájás...

Remélem elmúlnak a tünetek, kamaszoknál elég gyakori az ilyesmi. De akkor is, a depresszió helyett más kérdéseket kellene feltenni magadnak. Például: mi az amit igazán szeretnék? Vagy mi volt a valódi oka, hogy a barátnőmet letiltottam?

Egyébként látatlanból is tudom, hogy nem vagy csúnya.

2014. ápr. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én igazából nem nagyon értek ehhez mint egyesek,de mint az előttem lévők is elmondták a depresszió ennél komolyabb. Az ilyen befordulósdi. Például sokan depisek szakítás után, meg kisebb/nagyobb traumák után,de nem nagyon írtad hogy veled hasonló történne... meg hát nekem voltak depisebb korszakaim sőt vannak is , és ez azért nem ilyen...
2014. ápr. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!