Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Magán pszichológus nagyjából...

Magán pszichológus nagyjából milyen árakon dolgozik?

Figyelt kérdés
Kérem aki járt már írjon róla. Milyenek az árak magánban? Érdemes magánhoz menni, vagy TB alapon, ha ezt egyáltalán támogatja...?
2014. ápr. 21. 20:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Rokonom jár, de pszichiáterhez, nála 50 perc 14 ezer.
2014. ápr. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
En gyermek-serdulo es fiatal felnottkori pszichologushoz jarok. O a vadaskertbe is dolgozik es meg eleg sok helyen. Nagyon jo pszichologus + ismert is azert. En nekem Ot ajanlottak. Nala 50 perc 8000ft
2014. ápr. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
Én is voltam a Vadaskertben, szintén 8000-ért. Voltam olyan pszichológusnál is, akinél 4000 volt egy óra, de azt mondta, hogy heti kétszer menjek.
2014. ápr. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50 perc 15-ért voltunk. A sztárok 20-40 körül kérnek.
2014. ápr. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anno 5k-t kért egy 60 perces beszélgetésért, mert egyetemista voltam. Egyébként 6-7k körüli összeget kér.


TB alapon Magyarországon nagyon nehéz, szinte lehetetlen pszichológushoz járni. Ha mégis sikerül, az sem az igazi...

2014. ápr. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Depressziónál gyógyszer mellett a pszichoterápia kb 25 alkalom a gyógyulásig. (pszichológustól kérdeztem) Anyagilag ez elég húzós 8000 Ft-os találkáknál. De állítólag megéri...
2014. ápr. 22. 17:00
 7/16 anonim ***** válasza:

Hát, az, hogy kb 25 alkalom egyáltalán nem biztos. Attól függ, hogy mekkora a "baj" és milyen személyiség vagy. Szerintem még egy nagyon profi szakember sem tudja ezt megmondani...


Viszont az tény és való, hogy nagyon hasznos, sőt! A gyógyszer addig használ amíg szeded. Ha abbahagyod, akkor visszatérhet a betegség. Egy pszichoterápiánál a probléma gyökerét oldják meg és ezért sokkal tartósabb a dolog.

2014. ápr. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
68%
A 25 órát keveslem. Nekünk a 15 ezres azt mondta, hogy 10-15 alkalom a légzéstechnika elsajátítása. Ebben semmi depressziós dolog nem volt, csak stresszoldás. Persze ekkor egy szolid mosoly mellett mondtam, hogy köszönöm de majd máskor!
2014. ápr. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én alkalmanként 5 ezret fizetek és NAGYON JÓ szakemberhez járok (Budapesten).

Az, hogy hány alkalom, az módszerfüggő. Van rövidterápia, hosszúterápia... én kizárólag az utóbbit ajánlom. A rövidterápia (ami 3 hónapos kb.) valóban kihoz a depresszióból, de csak átmenetileg. Az első komolyabb probléma esetén úgy visszazuhansz, mintha a terápia nem is lett volna. Szerintem csak egy mélylélektani alapon nyugvó hosszúterápia hoz tartós eredményt. A depresszióból is kihoz, és arra is megtanít, hogy soha ne is kerülj vissza.

2014. ápr. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Utolsó gyógyszert szedtèl terápia mellett? Annyira hihetetlen ez... Azzal, h beszélsz a dolgaidrol, megvaltozik a gondolkodasod? Vagy hogy történik ez a terápia alatt?
2014. ápr. 27. 06:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!