Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnák megszabadulni egy...

Hogy tudnák megszabadulni egy fóbiától? Leküzdeni?

Figyelt kérdés

Nemrég derült ki hogy a régi rohamaim mögött végig egy belső félelem volt, azaz egy fóbia. Azt hogy milyen nem szeretném leírni nehogy rám ismerjen valaki. Utálom, a félelmeim miatt teljesen lekorlátoltnak érzem magam. Úgy érzem hogy nem jó hogy bármikor ha előtör akkor én lesokkolok és kisebb rohamot kapok. Már egy hónapja próbálom leküzdeni úgy hogy az interneten olyan képeket és videókat nézek amikkel előidézhetem hogy hozzászoktassam magam. Csak az a baj hogy az esetek nagy részében ugyanúgy bepánikolok. Bár eddig egy hónap alatt sikerült elérnem hogy mostanában már nem ájulok el. De még így is egy-egy kép után órákig rettegek és teljesen bepánikolok.

Volt egy távoli ismerős aki a félelmei miatt zárkózott el majd holtan találták meg pedig neki még orvosa is volt. Én nem akarok úgy járni és még az elején szeretném leküzdeni.

Nincs valami mód rá hogy megszüntessem a pánikolást és túl legyek rajta? Mert egyszerűen tisztában vagyok vele hogy nincs mitől félnem, de ha csak egy képet meglátok vagy utcán olyan helyzetbe kerülök eluralkodik rajtam a pánik még ha a fejemben ott is van hogy "Nincs mitől félni".


2014. ápr. 23. 21:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Sokat segítene, ha azt is leírtad volna, h konkrétan mitől félsz.

Nekem különböző erősségű pánik rohamaim vannak, ezt nállam az váltja ki, hogy rettegek, h elhagynak akiket szeretek. Kisebb pánikrohamoknál nekikezdek takarítani, de sajnos a nagyoknál gyógyszerre van szükségem.

Keress fel egy szakembert, mert ő segíthet legyőzni,és talán a forrását megtalálva le tudod győzni.

2014. ápr. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Fóbiával "küzdeni" reménytelen vállalkozás, szakszerű módon viszont nagyon gyorsan megszabadulhatsz tőle. Nézd meg, és gondolkozz el rajta:

https://www.youtube.com/watch?v=vzGIQczkwwo

2014. ápr. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Magad is megpróbálhatod, bár lehet, hogy már elkezdeni sem mernéd. Lassan, fokozatosan kell hozzászoktatnod magad a félelem tárgyához. Ha nem tudod rávenni magad, akkor fordulj szakemberhez!
2014. ápr. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!