Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet leküzdeni az...

Hogyan lehet leküzdeni az állandó elégedetlenséget, amikor soha nem vagy elég jó magadnak?

Figyelt kérdés
2014. márc. 15. 11:46
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

rájössz, mitől van ez a felismerés már szokott segíteni


pl. szülők túl sokat, túl keveset vártak el tőled ilyesmik

2014. márc. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Többet foglalkozz a Buthizmussal / Taoizmussal.

De akár a Keresztény vallás is segíthet.


Mindenképpen szükséges valamilyen lelki út követése.

2014. márc. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
És ha pontosan tudom miért van, és nem tudok ellene tenni?
2014. márc. 15. 12:58
 4/24 anonim ***** válasza:

Én se vagyok jó magamnak.Sokat várok el.Nekem kell lenni a legjobbnak,legszebbnek leg..stb.Talán nem vagyok elégedett az életemmel,ezért kompenzálok.Még én se jöttem rá,mit tudok pontosan tenni,de már elkezdtem lejjebb adni kicsit,és nem csak magamra,hanem másokra figyelni,nekik segíteni,és nagyon jó,terelődnek a gondolatok magamról is,de ugyan akkor jó érzés magam felé,hogy segítek.

Te elmondod,miért van?

Hátha megtaláljuk mégis a megoldást!

2014. márc. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
akkor pszichoterápia, egy jó terapeuta (nem sima pszichológus) nagyon sokat tud segíteni az ilyenekben
2014. márc. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Ha tudod mitől van? Az tök jó.

Akkor engedd el azt az érzést.

2014. márc. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Nem megy, nem megy, már-már az önsajnálatba süllyedek.
2014. márc. 15. 13:44
 8/24 anonim ***** válasza:
valaki vagy valami traumatizált emiatt nem tudsz felülkerekedni rajta magadtól szerintem
2014. márc. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Na ezért kell lelki fejlődést követni, mert különben nem leszel képes elengedni a dolgokat. Hiszen 8 évet elemi iskolába küldenek.. 4 évet középiskolába, ~4 évet egyetemre.. és semmit nem tanítanak arról, hogyan adjuk fel a birtoklást, a ragaszkodást. Hogyan engedjük el a dolgokat, az érzéseket.. Hogyan váljunk szabaddá.


Tehát neked kell tenni érte, hogy megtanuld. Vagy örökké különböző dolgok rabságában fogsz élni. Lehet így is élni.. csak érdemes észrevenni, hogy ez az élet sosem lesz igazán teljes.. mégis ilyen életet tervez az emberek többsége.

2014. márc. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
lehet, hogy PTSD-d van amiatt nem megy
2014. márc. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!