Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Beszélnem kéne róla? (több lent)

NinaSayers kérdése:

Beszélnem kéne róla? (több lent)

Figyelt kérdés
Nem rég kiderült ,hogy gerinc problémám van ezért tornára kell járnom. Egy teljesen új csoportba kéne mennem. Elején nem volt ezzel gondom de egy nappal előtte elkezdett eszembe jutni ,hogy mi lesz ha elutasító lesz a csoport velem főleg a velem egykorúaktól szoktam nagyon ki lenni (15/L). Végül nem mentem el mert belázasodtam és így nem kellet elmennem. Úgy 2 nappal később beszéltem anyukámnak ezekről a szorongásokról és azt mondta ,hogy el kell mennem iskola pszichológushoz mert valószínűleg Pszichoszomatikus volt a betegségem. Ebből ki következtettem ,hogy akkor ez így nem normális és utána néztem a dolgoknak és megtaláltam Az elkerülő személyiségzavart. Utána olvastam és a tünetek jó része vonatkozik rám. Főleg az ,hogy minden tettem előtt iszonyatosan hosszú vívódás megy végbe bennem (például amikor átmegyek egy terem végéből a másikba) ,hogy most jó e amit csinálok nem nevetnek e ki nem cseszem el meg ilyenek ez pedig egy idő után lefáraszt. A másik pedig amikor elkezdek néha furán viselkedni és én is tudom magamról de nem tudom megállni. Egy oldalon így jellemezték: kitörések jelennek meg, gyors, szaggatottan "ideges" és heves mozgásokkal. Ha lehet minden társas dolog alól kibújok a legtöbb ember társasága frusztrál de olyan szinten ,hogy majdnem elájultam amikor valaki megölelt vagy hozzám szólt mert nem tudtam ,hogy reagáljak erre. Ez pedig csak egy része annak amit érzek. A kérdésem az ,hogy csak túl reagálom vagy tényleg lehetnek problémáim ? Ha igen akkor beszéljek erről az orvosnak vagy a szüleimnek vagy majd úgy is kiderül ?

2014. ápr. 26. 17:00
 1/1 Kromosome ***** válasza:

Nagyon fontos: Dr. Google-ben nem bízunk meg! :) Azaz nem hisszük el, amit az Interneten olvasunk a betegségekről, mert ha az embernek szimpla náthája van, egy alapos internetes keresgélés után ott is kilyukadhat, hogy eltört a combcsontja (tudom, kisarkított példa, de körülbelül így van).


Majdnem biztos vagyok benne, hogy lelkileg egy teljesen egészséges serdülő lány vagy, még ha vannak pszichológiai jellegű problémáid is. A zárkózottság nem betegség, sok gyerek egyszerűen kinövi, de tudsz akár rövid távon önmagadnak is segíteni, csupán elhatározás kérdése. Ne félj az új emberektől, 99%-uk nem olyan rossz, mint ahogy azt elképzeljük. Mindannyian leforgatunk egy filmet a fejünkben, mielőtt valami új dologba vágunk bele, s az esetek döntő többségében jobban alakulnak a dolgok, mint ahogy elképzeljük.


Az elkerülő személyiségzavar egy összetett mentális probléma. Az, hogy bizonyos tünetek illenek rád, egész egyszerűen azért van, mert valamilyen szinten félsz az újtól és az új emberektől. Próbálj meg ezeken felülkerekedni úgy, hogy a lehetséges rossz végkimenetelek helyett csak a jókat fogalmazod meg magadban, pl. hogy megismersz olyasvalakit, aki hosszú távon jó hatással lesz rád, sokat fog segíteni, jókat beszélgettek, és hasonlók.


De mivel én nem ismerlek, így nem tudom, hogy mennyire éled meg súlyosan ezeket a gondokat, így ha ellátogatsz egy pszichológushoz, azzal semmit nem fogsz veszíteni, sőt, a legvalószínűbb, hogy még jóval gyorsabban megoldódnak az ilyen jellegű gondjaid. Fel a fejjel, és sok sikert! :)

2014. ápr. 27. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!