Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Beszélnem kéne róla egy...

Beszélnem kéne róla egy pszichológussal? 16/L

Figyelt kérdés
4 éve történt velem valami ami elég rossz hatással volt/van rám. Ha most még nem is annyira tapasztalható, felnőtt koromban teljesen biztos, hogy problémáim lesznek belőle. A gond az, hogy a szüleimnek nem mondhatom el, az ki van zárva. Mindent megbeszélek velük, de ez nem olyan dolog amit meglehet. Az iskolapszichológusnál nyilván nem a családi vagy lelki gondokat várják, hanem a tanulmányi gondokat. Egyáltalán ott van titoktartás? Meg persze ha ide mennék akkor mindenki tudná, hogy járok hozzá, és az emberek összesúgnának. Milyen megoldást javasoltok? A pszichológusoknál mennyire veszik komolyan a titoktartást? Szóval ha valaki erőszakot követ el valaki ellen, de az illető nem akarja jelenteni, akkor kötelessége tartani a száját, és nem jelentheti fel, ugye?
2012. okt. 10. 21:11
1 2
 1/11 anonim válasza:
Ez egyértelmű, hogy nem fecsegi ki a dolgaidat. Viszont magán pszichológus a javasolt szerintem, jobban odafigyel, viszont elég borsos árat el is kérnek egy egy találkozásért :\
2012. okt. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mindenképp kellene egy pszichológus! Vedd komolyan a dolgot! Én felnőtt vagyok, de sajnos az egész életemre rányomta a bélyegét az "esemény". Mivel fiatalkorú vagy, ezért nem tudom a titoktartás kötelezi-e az iskolapszihológust? Kérdezd meg személyesen tőle. Ha azt mondja jelentenie kell, akkor még elgondolkodhatsz rajta, hogy feltárd-e előtte a problémádat.
2012. okt. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nemi erőszakról van szó? Ha jól tudom, ez esetben magánindítvány után lesz belőle ügy, tehát neked kell feljelenteni az illetőt, ha akarod. Ha (még) nem akarod, akkor is nyugodtan beszélhetsz pszichológussal róla (illetve mással is).
2012. okt. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ha beszélek vele az miért fog segíteni rajtam? Elvégre ettől még senki másnak nem mondom el, és bennem örökre ott lesz. Nem lesz egy nyugodt percem sem, főleg ha majd gyerekeim is lesznek. A magánpszichológus megint nem működik, mert akkor szólnom kéne anyuéknak. Köszönöm a válaszokat!
2012. okt. 10. 21:28
 5/11 A kérdező kommentje:
Meg fogom kérdezni, hogy van-e titoktartás az iskolapszichológusnál!
2012. okt. 10. 21:29
 6/11 anonim ***** válasza:
én pl pszichológushoz nem mennék, mert kb ugyanazokat a dolgokat mondja el amit magamtól is tudok, ha muszáj lenne akkor pszichiáterhez mennék, mert neki mégiscsak ott fityeg egy "dr" a neve mellett és ha szükséges gyógyszert is írhat fel
2012. okt. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A 21:23-as vagyok. Nekem a pszichológus sokat segített, a gyógyszereket is elhagytam már két éve. Megtaníthat relaxálni és még más előnye is van.
2012. okt. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért, mert ha valakinek elmondod, az a tény leveszi válladról a fél gondot. De a pszichiáter semmivel sem jobb egy jó pszichológusnál. Annyival különbözik, hogy a dr. felír valami dilibogyókat, melykre talán (ahogy érzem) nincs is szükséged. Ezt csk egy értélmes emberrel ki kel beszéljed, akitől majd kapsz némi tanácsot a magatarásodhoz.
2012. okt. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8 vagyok, még annyit, esetleg hívd fel a segélyszolgálatot, meglehet fognak tudni elirányítani.
2012. okt. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2012. okt. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!