Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni ilyen fokú...

Mit lehet tenni ilyen fokú frusztráltság ellen?

Figyelt kérdés

21F vagyok, még tanulok. Az a gondom, hogy mostanában képtelen vagyok ellazulni. Régen se voltam egyáltalán laza beállítottságú, de akkor bezárkózott voltam, társaságban feszült, stb. Ma már annyira nem vagyok önbizalomhiányos (bár pl. bnőm még nem volt ez miatt), de most manapság azt veszem észre, hogy átment ez a belső feszültség ilyen frusztráltságba: hetek óta fásultnak érzem magam, fáradt vagyok, stb. Ilyenkor minden idegesít, még az is, hogy hova nézzek, ha vkivel beszélek. Nem is rosszkedvű vagyok kifejezetten, hanem olyan nem is tudom, mintha nehéz lenne létezni simán, olyan simán sz.r érzés. Néha erősebbnek érzem magam belül, akkor jobb, de mindig csak próbálok változtatni a viselkedésemen, aztán sztem már kezdek belefáradni abba, hogy olyan akarok lenni, mint mások.

Amúgy tanulni is feszülten tanulok (lassúbb olvasás, mert annyira figyelni akarok, hogy minden mondatot állandóan visszaolvasok), szóval sok mindenben kiütközik ez. Az egyetlen, ami megnyugtat, hogyha vkinek vmi rosszabbul megy, mint nekem, pl. nem megy a tanulás, ilyesmi. Elég rossz, hogy csak ilyen tud megnyugtatni, nem vagyok büszke rá.


2014. ápr. 29. 18:56
 1/2 anonim ***** válasza:

1. "hogy olyan akarok lenni, mint mások. " - nálad sokkal rosszabb/szomorúbb emberek is élnek, csak azokra akarj hasonlítani akik tényleg igazi példaképek. úgy beszélsz, mintha mindenkit nagyobbra tartanál magadnál, de ez biztos nincs így, néhányan csak megjátsszák, hogy jó emberek, ne hidd azt, hogy mindenki jobb nálad, mert tuti nincs így, csak olyanokat utánozz akikre valóban felnézel

2. "lassúbb olvasás, mert annyira figyelni akarok, hogy minden mondatot állandóan visszaolvasok" - nekem is ez van mostanában, nem tudom mitől, talán a stressztől vagy máson jár a fejem tanulás közben, nyilván mert pubertás vagyok.

3. Legyen több önbizalmad, bízz magadban, ez nem azt jelenti, hogy ne fogadj el segítséget, inkább azt, hogy Te is segíts másoknak! Sikerélmény=>önbizalom. Hogyha sportolsz valamit, akkor ott lehet, de ha hobbiból kimész haverokkal focizni, ping-pong-ozni akkor az is önbizalmat kölcsönöz, mind egyéni, mind csapat játékok. Jegyezd meg a jó dolgokat amit cselekedtél és ha előjön egy probléma, akkor ezek jussanak eszedbe, így lesz önbizalmad! Egyél olyan ételeket/igyál olyan italokat amik felfrissítenek, persze egészségesekre gondolok. Tanulás közben koncentrálj kicsit jobban. Több alvás is segítene.

Remélem segítettem, minden jót.

2014. ápr. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. :) És hogy nem csak annyit írtál, hogy "menj pszichológushoz".
2014. ápr. 29. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!