Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi baja lehet a bátyámnak?

Mi baja lehet a bátyámnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy már jócskán felnőtt (30 éves) bátyám aki még mindig otthon lakik,velem és a szüleinkkel. Mindig elég zárkózott volt,kerülte a tömeget,de az elmúlt egy-két évben ez hihetetlenül megnőtt. Korábban még ki-ki jött a családdal ebédelni,dumálni,de most már csak annyit csinál hogy bevisz egy vödör kaját meg sört és gyakorlatilag hozzánk se szól. Apróságokért is üvölt mindenkivel,nagyon agresszív tud lenni. Most karácsonykor is itthon volt a nővérem,nagyban röhögtünk az ajándékokon (volt pár nagyon frappáns:D)a családdal de a bátyám - elnézést a kifejezésért - le se sz-rta,pedig rá is költöttünk,aranyos ajándékokat kapott szerintem. Ott vannak most is a fa alatt. Pedig látta,mert kijött éjjel likőrt inni,és az a fa mellé volt lerakva.


Komolyan aggódom a tesómért,mert teljesen elhanyagolja a környezetét (nincs még egy olyan mocskos szoba mint az övé),rettentően emberkerülő (azokkal sem beszél akikkel egy fedél alatt lakik),agresszív,és a szüleink elintézik annyival hogy "ilyen és kész". Ez biztos hogy nem normális! Nincs barátnője,újabban nincsenek barátai sem,csak robotol a munkahelyén,eszik,alszik meg animét néz.

Kérlek segítsetek!

15/L


2009. dec. 25. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
tudom manapság már mindenkire rásütik hogy depressziós akinek éppen rossz napja van, de a tesódnál eléggé stimmelnek a tünetek, ráadásul ahogy levettem a szavaidból elég régóta van ez így. ráadásul antiszociális. hát nem tudom én depresszióra gyanakodnék de nem vagyok pszichiáter.
2009. dec. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Ez inkább border-line. Bár ezt így megmondani nem lehet. Viszont nehéz lesz "orvoshoz" cipelni, ha a családját is lesz..rja.
2009. dec. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

ezek abszolút a depresszióra utaló tünetek. vszinűleg lelki gondjai is vannak,amit a férfiak sokkal nehezebben kezelnek, sőt, hogy ezek szerint barátai sincsenek, egyedül még rosszabb. én szakember segítségét ajánlanám, de ugye nem biztos,hogy beleegyezik, hogy elvigyétek.akartat ellenére senkin nem lehet segíteni. a másik nagy baj, hogy a szüleid csak úgy legyintenek rá,velük is beszélni kéne.

amúgy nem drogozik?

2009. dec. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
dolgozik? elköltözni nemakar saját lakásba? jó munkája van?
2009. dec. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%
Depresszió-gyanús, és lehet benne némi kezdődő skizofrénia is (az üvöltözés, bezárkózás).. Szóval mindenképp pszichiátriára el kéne mennie...
2009. dec. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nincs se lakása,se kocsija,a melóhelye olyan közepes. biztos hogy nem drogozik,gondolom azt kiszúrnák a munkahelyén. nincsenek céljai és nem is hiszem hogy akarna bármit. elvan a tőzsdézéssel,a piálással (nem sokat iszik de gyakran) meg a szobájába zárkózással:(
2009. dec. 25. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!