Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a különbség a pszichiáter...

Mi a különbség a pszichiáter és a pszichológus között?

Figyelt kérdés
Jártam mindkettõhöz szociális fóbia depresszió és agora fóbia miatt. Nekem nem tûnt fel köztük semmi különbség. Általában ugyanazokat kérdezték mindig.
2014. máj. 2. 13:18
 1/5 anonim ***** válasza:
58%

Nagyjából hasonló, de utána nézhetsz neten, hogy pontosan mi különbözteti meg őket, google-val könnyen rákereshetsz.

Mondjuk egyik alapvető különbség közöttük, hogy a pszichológus például soha nem fog neked receptre gyógyszert írni, ha olyan bajod van, mert ő nem írhat fel. Míg a pszichiáter igen.

De tényleg google-val keress rá.

2014. máj. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 orsolyamaroon ***** válasza:
84%
attól még a pszichiáter orvos, a pszichológus meg bölcsész.
2014. máj. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2014. máj. 2. 13:24
 4/5 anonim ***** válasza:
32%
A pszichiáter főleg fizikálisan kezel, azaz az agyat, idegrendszert kezeli, van amelyik foglalkozik a lélekkel is egyidejűleg, de sajnos egyre kevesebben, így azok inkább csak gyógyszeres kezeléseket nyújtanak. A pszichológus - aki nem csak egy tanfolyamot tett le - a lelket vizsgálja/kezeli. Mindkét terület orvosi terület.
2014. máj. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak kérdezgettek, akkor nem sok különbség van. Viszont mind a pszichiáterek, mind a pszichológusok között vannak olyanok, akik terapeuták (ebben is rengeteg féle módszer létezik, teljesen más megközelítésben).

Ha megoldást keresel, akkor célirányosan keress, pl. a pszichológuskereső oldalon fent van, hogy milyen módszerrel dolgoznak, ezeknek is érdemes utánanézni.

Én a mélylélektani alapokon nyugvó terápiákban hiszek, azok hoznak tartós megoldást.

2014. máj. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!