Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológust, vagy pszichiáte...

Pszichológust, vagy pszichiátert keressek ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Az elmúlt kb. 2 évben teljesen 'leblokkolt' az agyam, úgy érzem, nem tudok jól teljesíteni a suliban. Rosszak a jegyeim, pedig tudom, hogy tudnék jó jegyeket kapni, de egyszerűen nem megy. Már nem is nagyon érdekel a suli, tanulás, csak az, hogy menjek át mindenből (végzős vagyok, most fogok érettségizni). Viszont vannak konkrét terveim, amiért érdemes 'lenne' küzdenem, tanulnom, de valamiért nem megy...


Nem nagyon van erőm részletezni (lentebb majd nagy vonalakban), de úgy érzem, hogy a múltban történtek hatással vannak a jelenemre.

Ilyen az, hogy általános iskola végén annyira rám szálltak, bántottak, hogy volt egy öngyilkossági kísérletem.

Teljesen lehúz az is, hogy apám itthon fekszik évek óta és nem hajlandó dolgozni, tenni azért, hogy jobb legyen a családnak. Ebből következően sok a konfliktus, vita. Volt rá példa nem egyszer, hogy a nagyszüleim segítettek ki minket. Az albérletből is majdnem kitettek minket (ahol több, mint 10 éve lakunk)


Pánikrohamaim szoktak lenni (szerencsére annyira nem gyakori, de szoktak lenni)


A másik az, hogy múlt nyáron volt a harmadik, hosszabb távú gyakorlatom az 'álom szakmámban', ahol jól teljesítettem és szeretem csinálni. Ezzel szeretnék majd foglalkozni.


Szóval kettősség van bennem.


Ilyenkor kihez forduljak?

20l



2014. márc. 26. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Pszichológushoz első körben. Ha ő úgy látja, gyógyszeres kezelést igényelsz, tovább fog küldeni pszichiáterhez.
2014. márc. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Èn laikuskènt úgy làtom, hogy a problèmád nagyon összetett. Egy terapeuta felkeresèse volna a legmegfelelőbb lèpès. A pszichológia elsajátítható, de ne akarj segítsèg nèlkül gyógyulni. A gyógyszerekkel viszont nagyon vigyázz, nèmelyik csak rosszabbá teheti a dolgaidat.
2014. márc. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pszichiáter. Mivel 20 éves vagy, téged TB-támogatásra gyermek- és ifjúsági pszichiáterhez küldenek, ha a szülidnek van pénze, akkor magándokihoz. (Én az elsőt ajánlom. A neten fenn van a Gondozók listája.)


A pánikok és különösen az öngyilkossági kísérlet miatt a pszichiáter volna a jobb.

2014. márc. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Pszichiáter. Ő az orvos, ő tudja megállapítani, mi a betegséged. Ő tud gyógyszert felírni ha szükséges, és ő küldhet pszichológushoz is.
2014. márc. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!