Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van ez? Pszichológushoz...

Miért van ez? Pszichológushoz kéne mennem? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Egyszer megvágtam magam. (Tudom,hogy ez egy rossz dolog,úgyhogy ha értelmes dolgot nem tudsz mondani,csak szidni engem,akkor kérlek,inkább ne írj semmit.) Nem részletezném ki,hogy miért csináltam,a lényeg az,hogy nem azért,mert "menő",mint ahogy azt sokan gondolják. Az óta nem csináltam,de...hiányzik. Nem is fogom többé vágni magam,ez biztos,mert van eszem,és nem szeretnék rászokni,de egy csomót gondolkozok ezen,és igazából ha ez nem lenne természetellenes és káros,akkor csinálnám. Miért hiányzik? (Suli)pszichológushoz kellene mennem szerintetek? Annak is örülnék,ha mondanátok egy pár dolgot,ami végleg elrettent a vagdosástól,hogy miért annyira káros.

2014. máj. 2. 14:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, pszichológushoz kéne menned. Azok vagdossák magukat, akiknek lelki problémájuk van, de amíg vagdossák magukat, amíg gyógyul a seb, addig nem érzik ezt a lelki fájdalmat, problémát. Szóval a testi seb a lelki kifejeződése valahol. Azzal, hogy nem vágod magad, a lelki sebeid attól még megvannak, ezekre kellene megoldást találni. Tehát pszichológus!
2014. máj. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ:)De hát már nagyjából megoldódtak a bajaim,és mégis hiányzik...sulipszichológus / lelkigondozás nem jó? Pszichológushoz nem szeretnék menni :(
2014. máj. 2. 15:20
 3/10 anonim ***** válasza:
Az iskolapszichológus is jó. (Bár ő is pszichológus :)
2014. máj. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ő nem igazi pszichológus,hanem lelkigondozó. Az is jó? :) És muszáj mennem? Nem tudnám valahogy "rávenni magam",hogy felejtsem el a vagdosást?
2014. máj. 2. 15:29
 5/10 anonim ***** válasza:
Barátok által, a gondolattól, hogy hogy is nézhet ki utána a hegekkel a kezed. Megéri e ennyire elsűllyedni a problémákban és nem szembenézni velük?
2014. máj. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

4, hát nem tart vissza semmi, próbáld meg "elfelejteni". De nem akarlak áltatni, ez általában nem szokott sikerülni. Ez a beszélj barátokkal, győzd meg magad fejben dolog 1000 ember közül 1-nek sikerül, és általában olyanok szokták javasolgatni, akiknek még nem volt komoly lelki problémájuk sosem. :) Akik vágták magukat valaha, azok általában tudják, hogy ezt nem lehet önmeggyőzéssel abbahagyni.


De ettől függetlenül természetesen akár próbáld meg. Adj magadnak valamennyi időt, mondjuk egy-két hónapot. Addig "öngyógyítás". És ha még akkor is hiányzik, menj el. Ha az idő közben megvágod magad, akkor pedig azonnal menj el.

De nem kell tőle félned, segíteni fog, pláne úgy, hogy te még nem vagy annyira mélyen benne, és akarsz meggyógyulni, ami nagyon-nagyon dicséretes.

2014. máj. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. :) Igazából nem hiányzik annyira,hogy úgy érzem,vagdosás nélkül nem tudok élni,csak minden nap az eszemben van,hogy szeretném újra csinálni...de azért megpróbálkozok azzal is,hogy nem gondolok rá és megpróbálom elfelejteni,aztán valami majd lesz. De az,hogy még egyszer nem fogom vágni magam,az biztos. Szüleim tudnak róla,barátaim is,és ha még egyszer csinálnám,képtelen lennék eltitkolni előlük,és nem akarom,hogy újra csalódjanak bennem,úgyhogy már csak ezért is hagytam abba. Ha esetleg van itt valaki,akinek magától sikerült elérni azt,hogy ne hiányozzon neki a vágás,akkor nagyon örülnék,ha írna ide vagy priviben. :)
2014. máj. 3. 13:28
 8/10 Joola ***** válasza:
100%

szia! külföldön használnak egy módszert, aminek butterfly project a neve, és egész elterjedt, direkt ilyen esetekre. lefordítottam a pontokat, nem tudom mennyire megy az angol, szóval íme:

1. amikor úgy érzed, hogy meg kell magad vágnod, fogj egy tollat és rajzolj oda egy pillangót, ahova vágni akartál

2. nevezd el a pillangót egy szeretett személyről, vagy valakiről, aki igazán szeretné, hogy jobban legyél

3. ne töröld le a pillangót!

4. ha azelőtt vágsz, hogy a pillangó lekopna - meghal. ha nem vágsz, míg le nem kopik - élni fog.

5. egy másik személy is rajzolhat rád pillangót. ezek extra különlegesek, nagyon vigyázz rájuk!


emellett ha valóban nagyon zavar a dolog, és nem akarsz pszichológushoz menni, próbálkozz meg az iskolapszichológussal, egy beszélgetést megér!

2014. máj. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolsó,ezt már olvastam valahol egy válaszban,ez aranyos. :) Csak nekem nem az a baj,hogy csinálom,hanem az,hogy hiányzik. Nem vágom magam már,csak hiányzik..:/
2014. máj. 3. 21:01
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

1. hogyha nem tudsz értelmeset írni kérlek ne írj. Vágja magát, hogy elnyomja a lelki fájdalmat? Úristen. Figyeljél már. Ez csak baromság amit azért mond az összes, hogy legyen magyarázata. De hát istenem, a fájdalom nem az élet velejárója? Ahogy az öröm a kétségbeesés meg minden. Ha nem lenne fájdalom nem tudnád értékelni a jót.

Ez hogy ezért vagdossa magát ez baromság. Azért vagdossa magát mert valaki megteremtette ezt a divatot, hogy fáj valami belül? Okozz fájdalmat kívül is! Ezaz. Legyünk hülyék mind.

Ez pont olyan mint amikor 13 éves kisp.icsák mondják, hogy azért cigiznek, mert nagyon negatív az életük és csak ez nyugtatja le őket. Bebeszélés. Ez is csak bebeszélés.

Ne mondja nekem senki, hogy nem lehet szembe nézni a problémáddal, ehelyett fogja a kést és vagdossa magát. Grat...


A kérdésedre a válaszom az, hogy szerintem igen jó lenne egy pszichológus, mert ez nem normális. Ő majd segíteni fog. Bár már az is egy nagy lépés, hogy te csak egyszer vágtad meg magad, és soha többet nem fogod..

2014. máj. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!