Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, akinek öngyilko...

Van itt olyan, akinek öngyilkos lett valakije? Hogyan éltétek meg?

Figyelt kérdés

Semmihez sincs kedvem, állandóan csak fekszem az ágyamban, és az öngyilkosságon gondolkodom. Pro és kontra...mikor, hogy tegyem, miért, miért ne. Végigfuttatom a fejemben a módszereket, hogy kimegyek a metróhoz: az nem jó, mert traumát okozom a metróvezetőnek. Felmegyek egy ház tetejére és leugrom: az nem jó, mert traumát okozom a járókelőknek és a mentősöknek, akik majd összelapátolnak. Kössem fel magam? Az nem jó, mert traumát okozom, annak, aki majd levág róla. Vegyek be gyógyszereket? Talán...talán, ha magamhoz veszem a gyógyszereimet és elmegyek otthonról, hogy ne találjanak meg, és ne okozzak traumát a megtalálómnak. Azt hiszem, így tenném. De így is traumát okozom!!!! Hát hogy ne okoznék? Azzal a tudattal éljen a testvérem, hogy öngyilkos lett az ikertestvére, vagy az anyukám, hogy öngyilkos lett a lánya? Hát ez k... nagy önzőség!! Olvastam öngyilkosságról szóló könyveket, és tudom, mekkora fájdalom a hozzátartozóknak, ismerősöknek. Csak ez tart vissza. Kilépjek, ne lépjek?? De borzasztó így élni, hogy nem akarok, csak mások tartanak életben. Bár nekik is a terhükre vagyok így, ilyen állapotban, tudom (nincs munkám). Csak egy kényszer az élet. Állandóan a múlton rágódom, és nem tudok túllépni rajta. Nincs értelme az életemnek.

Mindent olyan értelmetlennek látok. Szoktam magam hánytatni, de már ahhoz sincs kedvem. Minek? Nincs kedvem, erőm felkelni az ágyból és csinálni akár egy szendvicset...minek?? Hogy megegyem? Minek? El is megy a kedvem az egésztől...Nem találok örömet semmiben, bármit is csinálok, ha csinálok. Csak kényszer. Minden olyan teher...levegőt venni is. "Fáj a lét, a létezés, a lefekvés, és az ébredés."

Igazából ahhoz sincs erőm, és kedvem, hogy felkeljek, és megtegyem...


De mondjátok meg, akik átéltétek, tényleg akkora fájdalom lenne a környezetemnek, ha megölném magam?



2014. máj. 9. 14:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha jól értelmeztem, azért vagy depressziós, mert nincs munkád. Vagy azért nem tudsz dolgozni, mert depressziós vagy? Ha az előbbi, akkor gőzerővel keresni kéne valamit, még ha nem is szakmába vág, mellette még keresgélhetnél olyat, ami megfelelőbb, a lényeg, hogy pénzt keress és visszakapd az önbecsülésed. Ha az utóbbi, akkor meg ki kéne deríteni, mitől depresszióztál be. Az ilyesmin amúgy sokat segít a cselekvés. A saját bőrömön tapasztaltam ki, hogy az ember ilyenkor csak feküdne, de attól az önbecsülés mégjobban a padlón lesz. Fel kell kelni, és bármilyen apróságot elvégezni otthon, takarítást, főzést, mosogatást, bevásárlást, postára menést, álláskeresést, mindig van mit csinálni, addig se gondolsz másra, és legalább nem érzed magad feleslegesnek. Amúgy a kérdésedre válaszolva, nekem anyai nagyapám lett öngyilkos, édesanyámnak kb. derékba törte az életét, pont akkor járt az egyetemre, utána kimaradt, meg mindenféle pszichiátriai baja lett, magát hibáztatta, mostanra sem jött helyre, pedig már 65 éves.
2014. máj. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom, papírom is van róla. De ettől még nem tudom, hogy lenne könnyebb a családomnak: velem vagy nélkülem.
2014. máj. 9. 14:37
 3/6 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondatomban szerintem leírtam a kérdésedre a választ, de akkor átfogalmazom: igen, tényleg akkora fájdalom lenne, és igen, szerintem nehezebb lenne nekik, nem pedig könnyebb. De miért, éreztetik veled, hogy jobb lenne nekik nélküled?
2014. máj. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

hányéves vagy?

hidd el nekem is volt már ilyen de aztán túlléptem rajta:)

2014. máj. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem is tudom, le merjem-e írni.. Egy rokonom lett öngyilkos és én megértettem a tettét. Talán előfordulhat az életben olyan, hogy mindenkinek ez a jobb megoldás...

De nem bíztatlak, ennek ellenére sem!!!!

2014. máj. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem nagybátyám fel akasztotta magát 10 évvel ezelőtt, és szarul viseltem, még a mai napig se dolgoztam fel teljesen. Tehát ne legyél öngyilkos. 26/F
2014. máj. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!