Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kell tenni azzal, akinek...

Mit kell tenni azzal, akinek pánikrohama van? Hogyan lehet segíteni rajta?

Figyelt kérdés

2014. máj. 10. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

pohár víz

friss levegő

leültetni, lefektetni

2014. máj. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Jól elverni. Addig verni míg el nem múlik.
2014. máj. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Fontos,hogy ne pánikoljon be senki.Ilyenkor az illető biztos nagyon meg van ijedve ezért fontos,hogy próbáljuk megnyugtatni.Egy enyhébb rohamot még apróbb trükkökkel is meglehet állítani.pl cukorka szopogatással vagy rágózással(ez azért működik,mert elvonja a figyelmet).Ha ez nem működik,akkor zacskót kell tenni a szája elé(szerintem a papírzacsi a legjobb erre,ezt bármelyik nagyobb üzletben el lehet venni ingyen,ahol van péksüti pl a Spárban(legalábbis engem egy darab zacsiért még nem állított meg senki:D))és abból kell neki lélegezni(ez azért hatásos,mert amikor fulladásérzete van,akkor túl sok levegőt kapkod be és a magas oxigénszint miatt érez szédülés,zsibbadást a végtagokban stb,de ahogy a zacskóból lélegez több széndioxidot szív be és így helyrebillen az egyensúly)Ilyenkor ha van rá lehetőség,akkor feküdjön a hátára a lábait pedig húzza fel(mint amikor leesik valaki vérnyomása.)Esetleg a feje alá is lehet valamit tenni ha neki úgy kényelmes.Fontos,hogy próbáljon meg egyenletesen,szépen lassan lélegezni,esetleg megpróbálhatja mondogatni magában,hogy "semmi baj,minden rendben"stb(nyilván ő tudja,melyik nyugtatja meg jobban)

Még nagyon fontos tisztázni,hogy a pánikrohamokba nem lehet belehalni.Ezt az agyunk idézi elő és nem valós a veszélyhelyzet,ezért nem szabad bepánikolni vagy félni tőle:)

Esetleg egy pszichológus még bevonható a dologba de egy enyhébb pánikbetegségből tapasztalatom szerint egyedül is ki lehet gyógyulni,de persze ez nem könnyű,rengeteget kell rajta dolgozni és sokat kell a témával kapcsolatban olvasni.Plusz elég fontos,hogy elszánt legyen az illető és meg akarjon gyógyulni.(De nyilván ezt is az illetőnek kell érezni,hogy szüksége van-e szakemberre/segítségre vagy tudja uralni egyedül is a helyzetet)

Én a gyógyszereket nem javaslom,csak a legvégső esetben,mert akármit mond az orvos általában függőséghez vezet(testileg és lelkileg egyaránt)

szerintem próbálkozzon először homeopátiás dolgokkal.Rengetek gyógytea van,ami segít a szorongásos betegeknek pl a macskagyökér(ez elég erős nyugtató/altató hatású),levendula,citromfű,kamilla stb.

Illetve megpróbálkozhat a mozgással,jógával,meditációval de egy sima kocogás is megteszi,ha neki segít levezetni a stresszt:)

Még ami a gyógyuláshoz elengedhetetlen,az az okok megtalálása.Hogy mi okozza ezt az egészet?Mi váltotta ki?Mi az,amit nem tud feldolgozni?(ez lehet akár egy elfojtott gyerekkori trauma,vagy túlterheltség,egy szerettünk halála de persze bármi más is)Ha már ez megvan,akkor az már fél út a sikerhez:)

Ha van még kérdésed,nyugodtan írj privit,szívesen válaszolok:)


Az előttem lévő válaszolónak pedig csak annyit mondanék,hogy akár hiszi akár nem,egy elhanyagolt pánikbetegség tönkreteheti egy ember életét és szerintem ez nem vicc tárgya.Ha vicces kedved van,menj a szerelem/szex kategóriába,de betegségekkel nem kéne viccelődni,főleg akkor ha a kedves kérdező segítséget vár tőlünk..

2014. máj. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Remélem a 2-es válaszoló is átél egyszer egy pánikrohamot, akkor nem lesz ilyen vicces kedvében
2014. máj. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Egy ismerősöm igazoltan "pánikbeteg" volt. Elég gyakran törtek rá rohamok, ilyenkor jöttek a fentebb leírt trükkök (zacsi szájhoz, stb). Mígnem egyszer egy roham épp a baráti társaságban jött rá, ahol is az egyik tag lekevert neki 2 büdös nagy pofont. Csodák csodájára a roham abbamaradt és érdekes módon azóta se tört rá. A pánikroham magyar megfelelője a hisztiroham. Igenis gyógyítható ütéssel, mert ez csak egy kamubetegség. Arra szolgál, hogy valaki a társaság középpontjába kerülhessen gyorsan és egyszerűen.
2014. máj. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
"kamubetegség, hisztiroham" remélem téged is elér egyszer egy ilyen "hisztiroham" :)
2014. máj. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Arra szolgál, hogy valaki a társaság középpontjába kerülhessen gyorsan és egyszerűen."

Ahs, na persze. Nekem ritkán jön elő, de akkor amikor itthon vagyok, egyedül.. És eszemben sincs segítséget kérni vagy telefonálgatni. Magam birkózom meg vele.

Aki ezt elbagatellizálja, meg pofonnal kívánja gyógyítani, annak szívből kívánom, hogy élje át egyszer. Komolyan!

2014. máj. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is pánikbeteg voltam, szintén többnyire itthon tört rám általában, egyedül, vagy az autóban vezetés közben. Semmi figyelemfelkeltési szándék nem volt ebben...


Egyetértek, hogy fontos az okok tisztázása, de szerintem ezek az okok annyira mélyen vannak, hogy "házilag" nem mindig lehetséges. Bár ismerek olyat, akinél sikerült kiiktatni az okot - egy rossz kapcsolat - és azóta megszűntek teljesen a rohamok. Én 6-7 évig tünetmentes voltam, azt hittem, elmúlt. De aztán visszatért, és rosszabb volt, mint előtte. Azóta terápiával sikerült feltárni a NAGYON MÉLYEN rejlő okokat (ez házilagosan nem ment volna), és azóta - lekopogom - nem volt rohamom.


Hogy hogyan lehet kezelni? Légzéstechnikával, tudatosítással (nem lesz tőle bajom). Egy időben sokszor jött rám útközben, autóban, olyankor sokat segített, ha felhívtam egy barátnőm, aki szintén pánikbeteg - gyakran tartottuk egymásban a lelkes rohamok alatt telefonon. Már az is segít, ha valaki folyamatosan beszél hozzám, vagy én hozzá. :)

2014. máj. 12. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
rövidtávon ügyeletes orvos, hosszabbtávon a lelki ok feltárásával. lelki ok feltárásban tudok segíteni
2014. máj. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ezt nézzétek meg:


[link]


a pánikbetegség is hasonlóan a videóban bemutatott tudatalatti (képi) programok által keseríti az érintettek életét.


De ezek a programok semlegesíthetők pár kezeléssel. Részletek privátban

2014. máj. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!