Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért csinálja ezt a pszicholó...

Miért csinálja ezt a pszichológusom? Sajnálatból vagy kedvességből? Ez még normális (nem túl személyes) viselkedés a terápia alatt?

Figyelt kérdés

Egy éve járok a pszichológushoz (nő, kb. 30 éves). Nagyon megszerettem az elmúlt egy évben, így decembertől olyan márciusig ritkítottam a találkozásokat, mert szerettem volna egy kicsit leszakadni róla. Ez feltűnt neki is, ezért közölte velem, hogy ha az anyagiak a probléma,akkor arra nincs szüksége, menjek nyugodtan, mert Ő nem a pénzért csinálja. Hozzáteszem, hogy én nem a magánrendelésére járok, hanem egy mentális betegek számára fenntartott intézetbe, ahol Ő dolgozik. Elvileg én odatartozom a TB által, de én mégis fizetek neki minden alkalommal 2 vagy 3 ezret. A lényeg, hogy az elmúlt egy hetem nagyon kemény volt (halál esetek), iszonyatosan rosszul voltam, de mivel dolgoznom kellet így nem tudtam elmenni hozzá. Szerdán viszont eljutottam és közölte velem, hogy ha máskor is ennyire rosszul vagyok, akkor hívjam fel és késő délután, este fogad a magánrendelésén, akár hétvégén is. Mindezt teljesen ingyen! Ezt elmondta vagy háromszor is, hogy nyugodtan hívjam ha baj van és tényleg ingyen vár a magánrendelésére. Eddig is nagyon szerettem, de ezek után... Sajnos azonban nem tudom, hogy miért csinálja ezt velem? Kedvességből, sajnálatból vagy esetleg szeretetből? Csak azért, mert most mikor voltam, akkor elmondta, hogy ennyi idő után azért megszeretett. Az anyagiakat nem sorolnám ide, mert azért azt mindig megoldom és ezt szerintem Ő is tudja, hogy azért nem vagyok én olyan szegény lány. Csak mivel tudja, hogy magamnak fizetem, így talán nem szívesen veszi el.

22/L


2014. máj. 11. 22:57
1 2
 11/20 hektorr7 ***** válasza:
15%

Nem tudom most ezt megérteni. Tehát állítólag szeret téged a terapeutád de valahogy mégsem. Nem keres téged, elvárja hogy te hívd fel. Akkor ez hogy is van? Nekem olyan ellentmondásos a leírtak alapján a kapcsolatod vele. Jól érzem?


Vagy szeressen és akkor mindig legyen melletted amikor szükséged van rá!!! Ez olyan fél megoldás meg egyoldalú kapcsolat SZERINTEM

2014. máj. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
91%

Az a DOLGA, hogy egyoldalú kapcsolat legyen.

A pszichoterapeuta nem haver. Ezt jó lenne megérteni.

Ha tényleg lelkiismeretes, akkor megengedi, hogy otthon/a szabadságán hívd fel, de TOVÁBBRA SEM HAVER.

2014. máj. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
És ettől még kedvelhet emberileg, de ez nem tartozik a terápiába. Tehát amíg a terápiában vagytok kapcsolatban, addig ne várj olyat, hogy "majd ő hív fel" (mivan??)
2014. máj. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 dftgsgvghgev ***** válasza:

Erm. Ha jól értem, az egész avval indult, hogy ritkítottad a találkozásokat anélkül, hogy ennek pontos okát elmondtad volna neki. Ő nem tudta, hogy te azért maradsz ki, mert le akarsz szakadni. Azt hitte, azért, mert nem tudod már fizetni a terápiát. Azért ajánlotta fel, hogy ha gond a pénz, járj ingyen, mert nem tudta, hogy le akarsz szakadni. Ezt tudod rendezni, ha elmondod, miért maradtál ki valójában decembertől márciusig.

Az normális, hogy ilyen nehéz helyzetben esetleg gyakoribb üléseket javasolnak. Akkor viszont módosítani kell a terápiás szerződést. Ebbe érdemes belefoglalni, hogy mikor kell fizetned, és mikor nem. Amint van egy stabil terápiás szerződés, amihez mindketten tartani tudjátok magatokat, ezek a félreértések rendeződnek.


Amúgy, érdemes lehet vele megbeszélni ezt a "ki szeret kit" kérdést, hogy tisztábban láthasd a kapcsolatot.

2014. máj. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
82%

hektorr7: te több hozzászólásodban írtad, hogy borderline vagy, akkor ne csodálkozz azon, ha neked a kapcsolatok ellentmondásosnak tűnnek. De ez BENNED van.

Attól még lehet másoknak egészséges kapcsolata, hogy te nem érted. Bocs, ezzel nem minősíteni akartalak, csak jó lenne, ha pont te nem minősítenéd mások érzéseit, kötődését, kapcsolatát, amikor te is tudod magadról, hogy neked ez a terület nem megy.

(Ezt teljes együttérzéssel írtam, csak furcsállom, hogy ha valami jól működik, akkor máris a hibát keresed benne, ami persze a te állapotodból fakad, csak megtévesztő lehet azok számára, akik nem tudják, hogy mi a helyzet veled, és esetleg a jól működő, stabil kapcsolatokat is a te - hibás - értékrended alapján fogják megítélni. Jobb lenne, ha ezekben a kérdésekben inkább háttérbe vonulnál.)

2014. máj. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 hektorr7 ***** válasza:
15%

én hibás válaszaimat??? Te vagy a hibás hulladék szívem ;)


Ja meg még elmondanám neked hogy attól még hogy vannak hibáim (kinek nincsenek??) miért kell az egész személyiségemet leoltanod és ország-világ előtt megaláznod? SZégyelld magad! És nem vonulok háttérbe, mert segíteni akarok másoknak megoldani a problémáikat. Te vonulj háttérbe vagy menj el pszichológushoz kisírni mindkét szemed. Nekem aztán tökmindegy csak ne shzólj hozzám, ne reagálj rám mert idegesítő vagy és arrogáns, egy beképzelt nárcisztikus idióta!

2014. máj. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nem hibás válaszokat írtam, hanem hibás kötődési mintázatot, ami alapján megítéled mások kötődését is.

Mindenki azt írja, hogy ez a terápiás kapcsolat így rendben van, te írod azt, hogy ellentmondásos. Egy borderline számára pedig minden kötődési kapcsolat ellentmondásos. Ez nem a TE hibád, csak ha ezzel tisztában vagy, akkor nem kellene mások kedvét elvenned attól, hogy jó kapcsolatban legyenek a terapeutájukkal.

(Én egy kis irigységet éreztem ki a hozzászólásaidból, ne haragudj.)


Egyébként köszönöm, járok én is terápiára, és nem vagyok nárcisztikus, más típusú személyiségzavarom van. :) Immáron javulófélben.

2014. máj. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Csak, hogy tisztázzam: Amikor ritkítottam az alkalmakat és azt mondta, hogy nincs szüksége a pénzre, akkor én ezt utána tisztáztam vele. Elmondtam neki, hogy azért nem járok hetente, mert megszerettem a terápiát/Őt, és mivel kötődési problémáim vannak (most nem regélem, de a pszichológusom tudja ) így szeretnék leszakadni róla. Ezt követően még vagy kétszer hozta fel az anyagiakat és az egyik alakalommal, amikor nem akarta elvenni a pénzt, én erősködtem és kértem, hogy vegye el, mert nekem ez fontos. Lényegében számomra a pénz jelképezi, hogy ez egy szolgáltatás. Szóval azóta el is veszi mindig.

És ugye most volt ez a dolog, hogy fogad a magánrendelésén ingyen. Erről egyébként nem beszéltünk, meg hát ha el is mennék a magánrendelésére tuti, hogy fizetnék ott is.


Az pedig, hogy Ő nem hív fel, nem keres szerintem tök normális. Volt rá példa, hogy két hétig nem mentem, de kérte, hogy küldjek neki egy e-mailt, amire válaszolt és ennyi volt. Hívni is csak egyszer hívtam eddig most, mikor ilyen rosszul voltam. Meghallgatott, adott tanácsot, aztán pedig közölte, hogy délután visszahív, hogy hogyan vagyok. Szóval úgy gondolom, hogy törődik velem, de nyilván ha én nem hívom, hogy "héé most nagyon rosszul vagyok, segítsen", akkor Ő úgysem fog felhívni. A lényeg, hogy nekem ez így tökéletes, nem is kell, hogy Ő hívogasson, írjon stb. mert akkor többet ártana, mint használna.

2014. máj. 13. 20:35
 19/20 hektorr7 ***** válasza:

Én kb már vagy 7-8 szor is hívtam terapom amióta (másfél éve lesz lassan) járok hozzá. Legtöbbször akkor amikor ki voltam akadva.


Vagy amikor elmentem időpontkor pontosan és még nem volt otthon felhívtam dühösen nem győzött elnézést kérni hogy nagy volta forgalom azért jött lassan, késett stb..


Szóval ha már kell várnom pár percet qurvára ideges vagyok és ezt ő is érzi. Ezt már többször átbeszéltük. Vagy az is idegesít amikor jön a következő vendég és elkezd vele beszélni hogy várjon kint és a többi.


Szóval nekem szoros viszonyom van terapommal, szívem csücske de vannak rossz dolgai. Ja és én terapeutám se hív sose fel sajnos, pedig mondtam neki nyugodtan hívhat ha nem jó az időpont neki vagy ha érdekli mi van velem :)

2014. máj. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 dftgsgvghgev ***** válasza:

Ahham.

Szerintem is törődik veled a terapeutád, ami teljesen rendben van. Küzd a terápiás szövetségért, vagyis betartja azt, amit minden terápiás szerződés tartalmaz: nem csak akkor lesz melletted a kezelés során, ha jól érzed magad, hanem akkor is, ha rosszul.

A pénz kapcsán nehéz mondani bármit is anélkül, hogy 1. bele ne szólnék a terápiás folyamatba, 2. be ne néznénk a terápia menetébe, 3. bele ne néznénk kettőtök tudattalanjába. Fontos, szerintem, hogy beszéljetek 1. erről a magánrendelős a dologról, 2. a pénzről, és 3. egyáltalán arról, hol is tartotok a terápiás cél elérésében, és ez a 4. zavaros helyzet mit jelent, miről is szól az eddigi tudásotok fényében. Azt megnézni, hogy hol is tart a terápia, mindig meg lehet tenni.

A tisztázás végett meg lehet tenni, hogy

1. a terapeutád szupervízióba megy, hogy jobban lássa, mi történik,

2. te magad is megkereshetsz egy másik terapeutát, ahol bővebben tudtok erről a helyzetről beszélgetni. Legalábbis elvi lehetőség van rá.

2014. máj. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!