Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A depressziótól csökkenhet az...

A depressziótól csökkenhet az IQ-szint?

Figyelt kérdés

Már évek óta úgy érzem, "gödörben" vagyok, és azt vettem észre magamon, hogy az agyam kb. félgőzzel dolgozik. Mikor még ez nem volt, akkor kreatív voltam és lelkes és úgy érzem, hatékonyabban tudtam pl. matekfeladatokat megoldani (az igaz, hogy nyelvtanulásnál pl. nem észlelek teljesítménycsökkenést). De az általános kedvetlenség, motivációhiány, sok alvás, önvádolás úgy érzem, "kifacsarja" az agyam. Talán azért van így, mert ezek erőforrásokat kötnek le? Vagy egyszerűen megváltoztam?


21/F


2014. máj. 13. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nem is úgy csökken hogy szó szerint visszahozhatatlanul, de az hogy nem tudsz koncentrálni, nincs ami motiváljon abban hogy új dolgokat tanulj, "ellustulhat" az agyad. Ugyanebben a helyzetben vagyok én is, mint te, én is huzamosabb ideje nem tudok teljesíteni 100%-on és azelőtt tök jól megtanultam mindent még versenyekre is jártam.

A depresszió kegyetlen dolog :(

2014. máj. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 hektorr7 ***** válasza:
állítólag csökkenhet még a fáradtság is csökkenti az iq tesztek eredményét akkor egy ilyen súlyos mentális zavar nem hinném hogy nem csökkentené!!
2014. máj. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez mindenkinél más. Én depressziós voltam, mikor a doki elvégezte nálam a mérést, mégis 139 lett az IQ-m.
2014. máj. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Az tény, hogy a koncentrációval járó feladatokkal nekem is gondjaim voltak.
2014. máj. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!