Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Külföldön jobbak az orvosok?

Külföldön jobbak az orvosok?

Figyelt kérdés

Szerintetek külföldön hamarabb ki lehetne gyógyulni bármilyen mentális betegségből?

Itt, Magyarországon gyógyszerrel tömnek, a pszichológusok meg nem érnek semmit.

Érdemes ott megpróbálni? Vagy mindegy a hely, bele kell törődni, hogy nem élhetünk rendesen?



2014. máj. 14. 13:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez nem orvos, hanem protokoll függő. Tehát olyan helyet keress ahol nem ez a protokoll vonatkozik a pszichés betegekre és akkor van esélyed. (bár megjegyzem kb mindenhol ugyanez a szokás)
2014. máj. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
képzettebbek és a gyógyítás körülményei összehasonlíthatTALANUL jobban /persze itt Nyugat-Európáról van szó/
2014. máj. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
tehát ott több az esély a gyógyulásra?
2014. máj. 14. 15:39
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hazai orvosaink, sajnos garantáltan több krízishelyzettel találkoznak....., vagyis a mi körülményeinket jobban ismerik.

Köztünk élnek, saját bőrükön is érezve plusz tapasztalatot szereznek.

Ettől túlterheltek, netán megkeseredettek, de belekényszerülve

többet tudnak az itt élőkről.


Ugyan mit tanul a nyugati, idegen orvos Magyarországról? - Esetleg azt, hogy sajnos mi vezettük az öngyilkossági statisztikákat.

Lelkiismeretes hazai terapeuta köztünk nőtt fel, nem csak tankönyvből tanulmányozott minket.


Az viszont hátrány, hogy évekkel később törzskönyvezik nálunk a legkorszerűbb gyógyszereket, de

tájékozott orvosaink nemzetközi publikációkból követik az új gyógymódokat, igyekeznek felzárkózni...... nem ragadnak le a képzésükön tanítottaknál.

(Mellesleg átlagember külföldön is csak az átlagosat

tudja megfizetni, aligha a legjobbat, akik esetleg mérhetően jobbak lennének az itthoninál.)


Részemről elismerés, köszönet és egy szavazat a mi orvosaink tudása mellett.

2014. máj. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Igen, mennél nyugatabbra mész annál rózsásabb a helyzet. És a betegségednek is jót tesz az utazgatás. Csak előbb levelezd le a dolgot jó előre, mert ott sem lehet csak úgy beállítani a dokihoz, hogy na meggyöttem.
2014. máj. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom ,hogy külföldön milyenek a pszichológusok,illetve pszichiáterek,de azt igen,hogy a mi kis hazánkban a mentális betegségeket sajnos nem kellő képen gyógyítják. 15 éve vagyok szociális fóbiás,de csak annyit értem el idáig,hogy gyógyszerekkel akarták elnyomni a betegséget. Ennek következményeként függő lettem,és most a saját erőmből próbálok leszokni a "gyógyszerekről". Persze a fóbiám nem múlt el. Ha van lehetőséged,próbáld ki a Külföldi kezelést. Ne ragadj le,mert ahogy írtad a kérdésedben is tényleg,csak szerekkel tömik a betegeket,amik természetesen nem gyógyítanak,csak a tüneteket nyomják el. Tapasztalatból merem írni az itteni orvosok alkalmatlanok a gyógyításra.
2014. máj. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Angliát tudnám neked ajánlani.

Én ott éltem 2 évig és orvosokhoz is jártam.

Sőt volt egy kisebb műtétem is és kb. 2 különböző világ anglia és magyar.


Sokkal ügyesebb eü. Dolgozókkal.

Kedvesek is a betegekkel, nem úgy mint itthon h. Kőbunkók.

2014. máj. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

nincs lehetőségem, de a szociális fóbiám kinyír szépen lassan....

ezért is érdekel, ha ott tényleg jobbak az orvosok, akkor ha egyedül is, de ki kell mennem...

ha belehalok, ha nem.

én ezt így nem bírom tovább.

2014. máj. 15. 12:29
 9/11 anonim ***** válasza:

A fogorvosok pl nalunk a legjobbak a vilagon!

A sebeszek is jok, de sajnos nem mind....

2014. máj. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Külföldön és Magyarorszàgon is vannak jo és rossz orvosok. (Példàul a fogorvosok tényleg jobbak Magyarorszàgon.) Külföldön ("nyugaton") az orvosok többet keresnek , és ezért van olyan hogy kedvesebbek, de vannak olyanok akik csak azért lesznek orvosok hogy sokat keressenek, és egyàltalàn nem érdekli öket az egész. Vannak Magyarorszàgon is jo pszihologusok. Csak a pszihologia nem olyan , mint a gyogyszerek, az egy ideig eltart amig valami hatàsa lesz.

Egyébként Lehet külföldre is menni orvoshoz, csak ahoz sok pénz kell.

2014. máj. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!