Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek van rá esély,...

Szerintetek van rá esély, hogy borderlineban szenvedek?

Figyelt kérdés

Rettentően félek az elutasítástól, és az egyedülléttől. Attól, hogy az emberek megismernek, és 'nem kellek nekik'. Kevés barátom van, és rettentően rosszul esik, amikor hetekig nem gondolnak rám, ilyenkor elkezdem magamat hibáztatni, hogy biztos miattam nem beszélünk/találkozunk. A barátaimat vagy teljesen szeretem, vagy teljesen utálom. Amikor szeretem őket, akkor bármit megtennék értük, tökéletesnek tűnnek a szememben de ez a szeretet egy mondattal/cselekedettel teljes utálatba megy át.

A hangulatom is teljesen változó, van amikor egyáltalán nem zavar, hogy 2 barátom van, akik nem is beszélnek velem, csak én velük, hogy szinte képtelen vagyok új kapcsolatokat kialakítani, hogy utálom magamat, és nincs értelmes jövőképem. Máskor, pl. most is, teljesen szét vagyok csúszva, és nem látom értelmét az egész életemnek, elveszettnek érzem magam.

Félek attól, hogy mi lesz, ha a mostani barátaim is elhagynak, ezért, ha nélkülem csinálnak valamit akkor ez a félelem felerősödik, pedig tudom, hogy teljesen normális, hogy nem akarnak mindig velem lógni, de félek, hogy mi van, ha azért nem hívnak, mert már nincs rám szükségük.

Egyszerűen szinte minden nap azzal a 'fájdalommal' telik el, hogy bennem nincs semmi amiért az emberek szerethetnének, és hogy miért vannak egyáltalán barátaim, és hogy miért vagyok ilyen.

Utálok egyedül lenni, de ha lenne valakim, az se lenne jó, mert akkor meg attól félnék, hogy elhagy, egyedül leszek, bármit megtennék annak az egyénnek, hogy ne hagyjon el.

Sajnos vannak szuicid gondolataim, illetve egyszer vagdostam is magam :(

20f


2014. máj. 19. 03:23
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Minden embernek vannak egyedüllétre szükségük, úgy ahogy neked is, úgy másnak is. Ez még nem jelenti azt, hogy elhagynak. Úgy, ahogy te sem hagyod el a barátaidat akkor, amikor egyedüllétre van szükséged, úgy ők sem hagynak el téged. Ha egy emberen állandóan lóg valaki, akkor attól tényleg szabadulni akarnak, mert megfojtják a szeretetükkel. Mindez természetes reakció, nem szabad bármi rosszat ebbe beleképzelni.
2014. máj. 19. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
A vagdosással nem oldasz meg semmit, csak magadnak okozol vele fájdalmat testileg is és lelkileg is. Valamivel el kellene foglalnod magadat, ami téma érdekel. Itt a neten sok témát találhatsz, ami lefoglalhatna, és tudnál másokkal is beszélgetni. Például ez az oldal is ilyen. Nézz körül, másnak is van hasonló problémája, beszélgessetek, hátha valami megoldódna, és gyógyírt kaphatnál te is a bajokra.
2014. máj. 19. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Ennyi alapján nem lehet felállítani egy biztos diagnózist, de ha öngyilkos gondolataid vannak, akkor egyértelműen szakember segítségére van szükséged. Menj el egyhez, majd ő megállapítja, hogy borderline vagy-e vagy valami más bajod van.
2014. máj. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 hektorr7 ***** válasza:
13%

nem tudom inkább olyan szorongóbbnak tűnsz. Pl sokszor kiemeled hogy félsz hogy mi lesz barátaiddal, kapcsolataiddal stb.. Szorongós személyiségzavarosnak tűnsz. Elkerülőnek tippelnélek.


Amúgy nem azért de a borderline-oknak nincs annyi önreflexiójuk ahogyan te itt bemutattad magad. Nem tudják milyenek ők, alig tudnak gondolkodni magukról, kapcsolataikról és érzéseikről.


Egy borderline-nak mindig van valakije. Szülő, gyerek, társ, rokon, barát. Valakire ráakaszkodik mint egy csimpánz és onnantól fogva lőttek annak a kapcsolatnak. Megutáltatja másokkal saját magát. Kirekeszti önmagát a dührohamokkal, agresszióval, megbízhatatlanságával folyamatos manipulációival és hazugságaival.


Szinte a legtöbb ilyen karakterű ember szenvedélybeteg, gyógyszerfüggő, alkoholista vagy drogos. Mert annyira nem tudják kezelni a stresszt hogy mindig szerekehz kell nyúlniuk. Volt egy adat hogy az ilyen betegek már gyerekkorukban is hiperérzékenyek voltak, sokszor jártak pszichológushoz és legtöbben már tizenévesen súlyos gyógyszereket szedtek sok-sok panaszra. Evészavar nagyon jellemző az ilyen emberekre.


Szerintem te még nem vagy elég érett és mondom inkább hipochondernek és elkerülő Szz-snek tartalak semmint dramatikusnak.

2014. máj. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem te nem tudod, mit jelent a borderline személyiségzavar... Nagyon nem azt, ami veled van. Minden ember más, te egyszerűen ilyen vagy. Nem értem, miért kell mindenbe beleképzelni valamit...
2014. máj. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 hosszúhajú ***** válasza:
100%

hektor szerintem te csak nemrég óta lehetsz borderline. olyan tüneteket emelsz ki a borderline-ból, amik nem feltétlen kardinálisak.

én 20 éve vagyok borderline.

És igen, ehhez hasonlítanak leginkább a tünetek. De ez kevés, amit írsz - ennél jóval több kéne.- így bármit kijelenteni felelőtlenség, mert ez kevés.

hektor egyébként az elkerülős személyiségzavar szinte ki is zárható, hiszen ők korántsem ilyen szélsőségesek, azon kívül nem igen vagdossák magukat. a sok hangulati ingásról már nem is beszélve.

2014. máj. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 hektorr7 ***** válasza:
0%

utolsó nyilván pszichiáter vagy ezért vágod ennyire a témát. Attól még hogy vágja magát miért ne lehetne elkerülő? A kettő hol és miért zárja ki egymást? Nem értelek.


Ja és ne tudjad jobban mik a borderline tünetei te kiégett vénlány mert lehet te 20 éve szenvedsz benne én most vagyok huszonéves!!!

2014. máj. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 hektorr7 ***** válasza:
0%
és állítólag a huszonéveseknek hogy keresik önmaguk stb a legerősebb ez a típusú személyiségzavar!!!
2014. máj. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 hosszúhajú ***** válasza:
100%
kérdező: hektor válaszaival ne nagyon foglalkozz, több helyen is ilyen agresszív. a lényeg, hogy egyáltalán nem vagy elkerülő, ha akarsz írhatsz privit, borderline-ben otthon vagyok.
2014. máj. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!