Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen betegség lehet, és...

Ez milyen betegség lehet, és kihez forduljunk?

Figyelt kérdés

2 éve keresztanyám elkezdett furcsa módon viselkedni.

Egész nap pörgött, naponta csak 2-3 órákat aludt, azt hitte hogy a halottakkal beszél, kiborított mindenkit...Olyan emberekkel beszélt, akiknek akkor nemrég halt meg közeli hozzátartozójuk, azt mondta keresztanyám, hogy beszél a halott rokonnal és haragszik a hozzátartozójára stb.stb...A városokban 140+-szal száguldozott, egy héten 3-szor törte össze a kocsiját, levágatta a gyönyörű hosszú haját - mert ő azt hitte hogy Budapesten vmi készenléti rendőrség tagja(kiskőrösön élünk...), egyszerre "menj férjhez" (a fiúk nem tudtak róla...), Amerikába,Svájcba és Pestre.Többszázezer forintért varratott egy modellügynökségnél esküvői ruhát, koszorúslányruhákat, amiket aztán nem tudtak eladni mert elég furcsa szabásúak voltak...Szerintünk egy étrendkiegészítőszertől volt ez, bár már előte elkezdett pörögni.Nevet nem akarok mondani, de vmi atemin vagy milyen bogyót tartalmaz ami lényegében drog...Keresztanyám megivott belőle 1 nap 1 havi adagot...Titokban elkezdte nekem is adni, amit pár hétig ittam, de aztán elmondtam anyukámnak...17 millió forintért bevásárolt ebből a termékből, mert ez egy piramisjátk volt, tehát minél többet elad, annál magasabb helyre kerül...(Végül ott romlott meg szinte mind a garázsban :s). Volt hogy megvárt engem az iskolában, ott is elkezdett balhézni, mindenki félt tőle, a szomszédhoz átment, feltúrta csak úgy a lakását, veszekedett mindenkivel.Nagymamámra (ő anyukájára) azt hiszi, hogy ő lopta el a pénzét, ezért mai napig haragszik rá...Még nagyon sok minden volt, csomó hülyeséget csinált, de már így is sokat írtam...A lényeg az, hogy kórházba nem lehetett bevinni a törvények miatt, mert ő nem egyezett bele és vér még nem folyt...Végül aztán valahogy sikerült átverni egy kicsit és bevittük a kórházba.Onnan is megszökött stb...De a kórház is olyan volt, hogy 1 hét után megkérdeztük, hogy milyen lett a vérképe és még vért se vettek tőle o.o Átkerült Kecskemétre, ott azthiszem kapott nyugtatókat meg ilyeneket.Végül hazakerült, bár már papámnál lakott.Na ott meg az volt, hogy egész nap egyhelyben ült, tv-zett és kizárta a külvilágot.Párhónap (lehet egy év is volt...) múlva kikerült hajóra dolgozni Párizsba.Ott sem érezte jól magát, de legalább már emberekkel volt.Aztán átkerült egy másik hajóra, Franciaország-Hollandia-Németország...Amszterdamban nagyon sokat volt, szerintünk ez sem tett jót neki...Egy hónapja megint elkezdett nagyon aktívan posztolgatni a facebookon, és tornázni,fogyózni (régen is így indult...)Aztán felmondott a hajón, és ott volt éjszaka Németország utcáin.A rendőrök bevitték, azthiszem benyugtatózták mert ott is balhézott, de aztán elengedték.Anyukám ( keresztanyám testvére), visszahívta őket hogy beteg, és arendőrök tök rendesek voltak, mert bevitték újból (papám úton volt oda...)Már 4 napja nem aludt semmit Keresztanyám, éjjel ellopta papám kocsiját, elment a rendőrségre vitázni, azt hitte hogy ő a főnök stb...Ugyanígy volt az egyházi hivatalban vagy hol...meg még sok helyen.Aztán papám eldugta kulcsokat, mamám is(nála volt keresztanyám autója).Másnap bevittük a Városi napokra (más néven rétesfesztivál...) és szó szerint ha 1 mp-t hátatfordítottunk neki, akkor már szaladt el, mi meg ott rohantunk utána mint a hülyék.A motorosbemutatón is letépte a motorosról a kesztyűjét, lopkodott(nem nagy dolgokat, egy tollat, szórólapot, meg egy autóról leszedett vmi szalagot, de hát akkor is...).Aztán másnap eljöttek ebédre, gyorsan megette és elindult 3 éves hugommal az unokatesómhoz (keresztanyám jó barátnője)... Anyával szaladtunk utánuk, unokatesómnál is pörgött, ja és vagy 15-20 ember "megy Ciprusra" veled... Evileg oda is férjhez akar menni...Aztán kiállt a kocsik elé akik tök szabályosan mennek és leordította h mit csinál, menjen már lassabban meg mit képzel, itt gyerekek is vannak(pont ő mondja 140-ekkel :s).Éjfélkor még kopácsolt az ajtón, velem akart vmit, sztem elvinni városi napokra vagy nemtom de végül csak beadott egy sütit - nem eszünk belőle :( Anya megnyugodott mert papámmal volt, tehát nem szerzett kocsit, de hajnali 5-kor hívta egyik ismerősünk anyát hogy ott volt nála keresztanyám - egyedül kocsival- ... Ja, mikor elvették a kocsit akkor biciklivel ment út közepén, el is esett, arcát beütötte stb...Érzem hogy vmi fontosat kifelejtettem, majd leírom ha eszembe jut.

Kérlek segítsetek!A törvények miatt nem lehet kórházba vinni de ÍGY MEG FOG HALNI!!!Könyörgöm, az is nagy segítség lenne ha leírnátok hogy mi lehet ez, vagy hogy kihez forduljunk!A pénz nem számít!Kérlek! Köszönöm előre is!

13/F


2014. máj. 19. 14:38
 1/6 anonim válasza:

Őszintén szólva elég zavarosra sikeredett a történet, de megértem, hiszen ez az egész nagyon zavaros.

Azt gondolnám, hogy nincs kizárva, hogy a keresztanyud pszichotikus állapotban van, ami ugyebár az elmebaj fogalmát meríti ki, de ez egyáltalán nem jelenti azt hogy így is van, ezért kéne látnia sürgősen egy szakembernek!! Első körben egy pszichiáternek. És azt nem értem, hogy hogyhogy nem lehet a törvények miatt kórházba vinni? Ezt fejtsd ki kérlek.

2014. máj. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát csak anyumtól hallottam, hogy mivel ő már nem kiskorú ezért e beleegyezése nélkül nem lehet elvinni kórházba.Max. ha már vér folyik, de ez szerencsére még nem történt meg.

Ha lekiskorúsítják akkor 5 vagy 10 évre visszamenőleg minden aláírása érvénytelen...

2014. máj. 19. 15:08
 3/6 hektorr7 ***** válasza:
63%

Bipoláris betegség is lehez vagy szkizoaffektív zavar. Mindenképpen gyógyszert kellene szednie szerintem


Hívj ki mentőt hozzá, vagy kísérd el pszichiáterhez

2014. máj. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Skizoaffektívre gyanakodtunk mi is,de nem egészen az :(

Tegnap bement a rendőrségre, ráborította rendőrökre az asztalt számítógépestől...Bevitték kórházba, kb. 1 óra után meg is szökött, éjszaka nem tudni hol volt(mert másik városban van a kórház), szerencsére már megtalálták.De szerintem amennyire figyelnek itt a betegekre, simán meglép megint...Pedig direkt lett szólva hogy képes megszökni

2014. máj. 20. 16:00
 5/6 anonim ***** válasza:

"Ha lekiskorúsítják akkor 5 vagy 10 évre visszamenőleg minden aláírása érvénytelen..."


Most 5 vagy 10 évre? Mert nem mindegy.

2014. máj. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom vagy-vagy, de egyiket se szeretnénk mert akkor jogsi stb...Most talán kórházban van, de sürgősen találni kell egy jó helyet ahol foglalkoznak is vele és BEZÁRJÁK!

Anyukámtól hallottam h egyik ismerőse fia autóbalasetben vki életéért volt felelős és teljesen összetört és vmi helyen teljesen lerombolták az egész embert és egy újat építettek...Erről a helyről tudtok valamit?

Egyébként a teljes írásképe megváltozott, a nevetése, mintha nem is ugyanaz az ember volna :(((((

2014. máj. 21. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!