Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alkohol problémával küzdök!...

Alkohol problémával küzdök! Segítséget kaphatok itt valakitől, aki hasonló cipőben járt már?

Figyelt kérdés
Még egyenlőre nem látszik rajtam, de bármi problémám van, vagy ha felhúzom magam valamin rögtön a pia jut az eszembe. Ha pl.: szerelmesnek érzem magam, fokozni akarom ezt az érzést és azért piálok. Egy hónapban úgy 4-5x kiütöm magam valakinek ez sok valakinek kevés. Nekem problémát okoz, és állandóan lelkiismeret furdalásom van, ha egy pohár bort iszok akkor is! Lehetőleg komoly normális válaszokat várok, köszönöm.

2014. máj. 13. 14:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Keresd fel a házi orvosod, ő majd pszichiáterhez fog irányítani.


A legfontosabb lépést már megtetted, tudod, hogy baj van.

2014. máj. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát ha lelkiismeret furdalásod van, akkor egy bizonyos szinten már alkoholistának számítasz. A bűntudat, és a menekülés a gondok elől amit így próbálsz oldani ahelyett, hogy a valós okot oldanád meg.


No nem is ez a fontos. A heti egy-két alkalom nagyon sok arra, hogy kiüsd magad. Ezen tényleg gyorsan változtatnod kell.


Sajnos, mármint az én szempontomból szerencsére, nem tudok sorstársként válaszolni, mert nekem nem voltak alkoholproblémáim.

Azt tudom csak leírni, hogy a szüleim alkoholizmusa milyen hatással volt rám. Ezt persze csak akkor ha kíváncsi vagy arra, hogy hogy érinti a környezetedet a jelenlegi gyengeséged.


Szerintem menj el háziorvoshoz, aki fog felírni olyan tablettát ami hatására le tudsz szokni. Azért nem vagy még masszív függő, szerintem le fogsz tudni állni.

Jó hogy felismerted a problémát, szorítok hogy sikerüljön.

2014. máj. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Természetesen érdekel a szüleid története. De nekem a kezdetek óta bűntudatom van, már fiatal koromban is az volt míg másoknak nem. Orvosnál már jártam, csak sajnos azonkívül, hogy televágtak gyógyszerekkel nem oldódott meg a problémám. A gyógyszerektől szintúgy kábulatban voltam, most akkor tökmindegy ezen az alapon, hogy alkohol-függő vagy gyógyszer-függő vagyok, nem?
2014. máj. 13. 14:50
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

A havi 4-5 nem tűnik soknak, de mivel ez neked gondot okoz, ezért mondhatjuk hogy problémáid vannak.


Én minden héten legalább egyszer bebaszok, van hogy akár 3-4-szer is. De egyáltalán nem okoz gondot. Nem is tartom magam alkohol problémákkal küzdő személynek. Csak szeretek inni.

2014. máj. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

10 év után álltam le.Memória zavarom volt és depresszióm.Már annyit ihattam amennyit akartam,mégse rúgtam be (15-20 sör+3-5 dl Jager).

Ajánlom olvasásra a Névtelen Alkoholisták c. könyvet.


4#4 pedig nyugodj meg,már alkoholista vagy.:)

2014. máj. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy segít abban, hogy milyen irányban indulj el:

https://www.youtube.com/watch?v=dRiY2A1lXoE

2014. máj. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat kedves utolsó válaszoló nagyon jó, amit küldtél! :)
2014. máj. 15. 11:49
 8/11 anonim ***** válasza:
én is alkesz vagyok. Sajnos nem gondoltam,hogy rászokok... Azt hittem, nem okoz függőséget :D Hiába mondták nem hittem el :D
2014. jún. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem tűnsz valami komoly válaszolónak!
2014. jún. 23. 23:28
 10/11 anonim ***** válasza:
2014. jún. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!