Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha hangulat ingadozásom van,...

Ha hangulat ingadozásom van, pszihológushoz vagy pszihiáterhez menjek?

Figyelt kérdés
2013. júl. 25. 23:33
 1/10 A kérdező kommentje:
2013. júl. 25. 23:35
 2/10 anonim ***** válasza:
16%

Pszichológust keressél fel és vele beszélgessél erről a problémáról.

Pszichiátereket nagy ívben kerüld el, mert onnan nagy valószínűséggel egy recepttel a kezedben fogsz távozni, és elkezdhetsz szedni valami tudatmódosító szert (antidepresszáns és társai) amivel csak rosszabb lesz a helyzeted.

Lényeg, hogy mindent tegyél meg annak érdekében, hogy pszichiáter kezébe ne kerülj, csak legvégső esetben, ha semmi más nem segít. Ma már rengeteg természetes gyógymód és alternatív terápia létezik, mindenképpen ezekkel próbálkozz először.

2013. júl. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%

Elolvastam a másikkérdésed, lehet, hopgy fog kelleni gyógyszer is,mert nagyon nagyok az ingások, de pszichoterápia is kell. Szóvala kettő együtt szerintem.

Gyógyszert csak a pszichiáter ad. Első körben pszichológushoz jelentkeznék be, vagy privát pszichiáterhez. A TB-s pszichiáter nem ér rá terápiára, ilyen az egészségügy...

Talán a privát pszichiáter lesz a nyerő. Ott egy kézben van a pszichoterápia és a gyógyszeres kezelés.


Sok sikert!

2013. júl. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Első a vérvétel! Abból látod, hogy van-e fizikai oka. Valószínűleg lesz! A hiányoknak a vérben olvass utána, ha megvan a lelet. Szinte biztos, hogy a nagy mennyiségű C-vitamin segít első körben, de persze szükség lehet másra is. Ha van véreredményed, jelezd. Próbálok válaszolni! Saját esetemből írok...

Ha a véred jó, akkor kell hozzá valami doki esetleg...

2013. júl. 26. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem csak két büdös nagy pofonra - vagy egy ölelésre - van szükséged.
2013. júl. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Nagyfater ***** válasza:

Először a háziorvosoddal beszélj. Ha ó pszichiátert javasol, akkor ne hallgass az okostojás károgókra, hanem igenis menj el a pszichiáterhez. Ma már rengeteg, függőséget és kábultságot nem okozó gyógyszer létezik, amelyek egy-két havi szedés után helyreállítják az ilyen jellegű panaszok egyik fő okát, az idegrendszer felborult KÉMIAI egyensúlyát.


Az elhanyagolt, vagy házilag "orvosolt" hangulat kilengések később súlyos problémákat okozhatnak - ne várd meg, amíg késő lesz!

2013. aug. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves Nagyfater. Engem úgy megkezelt egy "szakember" pszichiáter anno, hogy a közepes fokú szorongásos "betegségemből", ami valójában nem az volt, ma már tudom, szóval olyan jól helyreállította az agyam kémiai egyensúlyát, hogy gyógyszerfüggőségem lett, és depresszióm.


Ergo most már tényleg beteg vagyok, holott akkor még használt volna az, amit az előtted lévő hozzászóló írt. 2 nagy pofon, vagy egy ölelés.


Továbbra is kitartok mellette, hogy gyógyszert csak a leges legvégső esetben, addig pedig keresni egyéb utakat és figyelni mi használ. Sport, gyógytea, társaság stb...

2013. aug. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Zenélek, az rengeteget segít.

De van, amikor az is kevés

2013. aug. 1. 22:59
 9/10 Törőcsik András válasza:
Sport,kirándulás,sok szex!Ja és pozitív gondolkodás.
2013. aug. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha a zene segít, akkor már részben meg is találtad a gyógyulásod felé vezető utat. Tudom, ezt nem érzed elégségesnek, ezért írtam, hogy keress tovább. Keress olyan pontokat az életedben, ahol a legnagyobb a szakadák a vágyaid, érzéseid, és azok kiélése között.


Erre a legevidensebb példa, hogy ha vágysz egy lányra, egy kapcsolatra, akkor tegyél ezért, de itt nem csak erről van szó, ezér és ezer más ilyen van, nem feltétlen csak szerelem.


Azt meg el kell fogadnod, hogy az életben nem leszel mindig a toppon, mindig lesznek mélypontok, völgymenetek, de ezeket ne katasztrófának éld meg, hanem lehetőségeknek. Tudom ez hülyén hangzik, de olykor bizony kell egy mélypont, hogy végre lépjünk előre egyet.


Szerintem az öngyilkossági gondolat önmagában nem indokolja, hogy elkezdj mérgező antidepreszánsokat szedni, mert nagyon sok embernek vannak öngyilkos gondolatai, látszólag teljesen egészséges jó lelkületű embereknek is, de nem ez hatja át az életüket.


Tanuld meg ezeket a gondolatokat kezelni. Segíthet pl a spiritualitás, amelyben sok szó esik a gondolatok hatalmáról, és azok életünkre gyakorolt hatásairól.

Lényeg, hogy keress, kutass mi segíthet!


Kérlek ne ess a pszichiátria csapdájába! Én beleestem ezért próbálok erről mindenkit lebeszélni. Bárcsak engem is lebeszélt volna valaki akkor, mikor az első ilyen zombi gyógyszert bevettem.

2013. aug. 4. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!