Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lesz valaki alkoholista?...

Mitől lesz valaki alkoholista? Hajlam vagy családminta?

Figyelt kérdés
A családomban anyai ágon szinte minden férfi iszik, aki még él a többi meg az ivásba halt bele, sőt nők is vannak szép számmal keresztanyám, nagymamám, nővérem. Apám is alkoholista volt, anyám viszont soha egy kortyot nem ivott. Hárman vagyunk testvérek a nővérem alkesz, a bátyám iszogat de csak úgy "normálisan" 1-2 pohár bort kaja után és kész. Viszont én egyáltalán nem iszom, utálom az alkoholt és a piásokat is... Most akkor hogy van ez? A hajlamot is örökölhettem és a családomtól is ezt a mintát láttam, kakukktojás vagyok?

2014. máj. 21. 13:57
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Én azt mondom hogy ez egyéni döntés kérdése. Szerintem ezt nem lehet örökölni, meg attól hogy ezt láttad nem biztos hogy azt kell csinálnod.

Eldöntöd hogy iszol vagy nem iszol.

2014. máj. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Azt mondják, hogy a hajlam örökölhető. Igazán nem értem én sem hogy miért, hiszen ahogy első írja döntés kérdése.


Az én családom is tipikus alkesz család volt. Apám anyám nagyapám stb. a felmenőket már ne is nézzük.

Én megittam a magamét kamaszkoromba, de a sok alkohol miatt elszenvedett sérelmem miatt megfogadtam, hogy egy kortyot se iszok ha gyerekem lesz. Itt a döntés.

16 éves lesz a fiam, a terhességem első pillanatától egy kortyot sem ittam.

Pont a hajlam miatt nem akarok. Mondjuk egy percig se hiányzott, tehát nem volt lemondás, de mégis jobb az óvatosság.


Szerintem ez olyan mint a hízásra való hajlam. Ez is igencsak jelen van a felmenőknél, én is hajlamos vagyok rá. Ránézek egy sütire, és felugrik 4 kg. Mégse vagyok kövér mert ezt tudom, és odafigyelek rá, hogy mit és mennyit eszek.


Szóval ez pusztán elhatározás, döntés kérdése.

2014. máj. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Én úgy tudom, hogy mindkettő szerepet játszik, de a te saját döntésed mindkettőnél erősebb.
2014. máj. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 hektorr7 ***** válasza:
66%
személyiségzavar és genetika fele-fele arányban közrejátszik
2014. máj. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ezt akkor sem értem, akkor engem a személyiségzavar és a genetika is kikerült? Van egy haverom, akinek az anyja és az apja is kemény alkesz és ő sem iszik, egy kortyot sem soha. Inkább azért alakul ki a totális elutasítás az ilyen emberekben mint én és a haverom, mert annyira megutálják a látványt amit a szülő(k)től kaptak, hogy zsigerből gyűlölik az alkoholt és azt aki issza. De ott a másik oldal, aki meg pont azért működik(iszik) így a Pszichiáterek szerint, mert ezt látta szülőtől.
2014. máj. 21. 19:12
 6/10 hektorr7 ***** válasza:
46%
minek kérdezed ha neked már kész válaszaid vannak az alkoholizmus eredetére vonatkozóan??? Én meg ezt nem értem. Mit szeretnél hogy megerősítsük a véleményedet? Én nem fogom mert ha még a tudósok is keresik az alkoholizmus legfőbb okát akkor mi nem fogjuk tudni!!!!
2014. máj. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nincsenek kész válaszaim én is csak találgatok, mint a tudósok :)
2014. máj. 21. 21:47
 8/10 hektorr7 ***** válasza:
33%
nem vagy tudós, és ha nagyon sokat találgatsz, filozol ilyeneken a végén becsavarodsz és megőrülsz
2014. máj. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hektor!Igyál valamit és nyugodj meg!
2014. máj. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
:D :D :D
2014. máj. 22. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!