Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet kezdeni a hatalmas...

Mit lehet kezdeni a hatalmas nagy halálfélelemmel, rettegéssel egy vizsga miatt?

Figyelt kérdés

Borzalmas lettem az utolsó időszakban az egyetemen. Előző félévben egy vizsgatól annyira rettegtem, hogy nem tudtam aludni 2 héttel előtte már. Elborult az agyam teljesen, azt se tudtam, mi van körülöttem. Csak tanultam, és tanultam, reggel/este sírtam. Ezen múlott, hogy tudok-e idén végezni. Most eljött a záróvizsga. A szakdogámat röhögve megírtam, ötös lett. Egy hónap még a vizsgáig, de megint elkezdődött. Csak erre tudok gondolni. Járok sportolni, de akkor is eszembe jut, kutyasétáltatás közben, mindenhol. Már zokogok, annyira rettegek. Eszembe jut, hogy mi van, ha lebénulok, ha nem jut eszembe semmi. Mi van, ha megaláznak? Ha csak én bukok meg, a barátaimnak sikerül. Egyszerűen azt sem tudom elképzelni, hogy én ott rendesen beszélek. Van egy tanár, akitől a legjobban félek, ő is ott van a bizottságomban, az ő tételeinél vagyok ki a legjobban. Elegem van abból is, hogy mindenki paráztatja a másikat, a csoporttársaimtól már herótom van. Én nem tudom, hogyan fogom ezt az egészet egyáltalán túlélni, az is eszembe jutott, hogy el sem megyek. Inkább elásom magam valahová, és soha többet elő sem jövök. Közben a szüleim támogatnak, mondják, hogy nincs tétje, legrosszabb, ami történhet: megbukom. De ők ezt nem értik. Közben itt vannak ezek a durva történetek: kit mire buktattak meg. Volt, aki elájult. Nagyon kivagyok/kileszek. Nem tudok kikapcsolni.

Van, valakinek valami jó tanácsa? 21/L


2014. máj. 23. 19:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
ha annyira durva
2014. máj. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

bocs nem tudom mi történt. szóval ha annyira durva a helyzet, hogy aludni se tudsz, akkor akár szakembert is felkereshetnél, de mindképp le kell magad nyugtatni, valamilyen relaxációs, meditációs gyakorlattal.


gondolj a gondolat erejére, pozitív hozzáállás, amint jön a rossz gondolat fordítsd a visszájára. arra gondolj, hogy túl leszel rajta. illetve tényleg tudnod kell, hogy nincs veszteni valód, nem beteg senki, nem forog kockán az életed, a legrosszabb ami történhet, hogy megbuksz és újra próbálod, de nem fogsz, nem fogsz megkukulni sem, menni fog, csomót tanultál, hamarosan vége az egésznek és szabad ember vagy. tanulj és minden megtanult oldallal nőjön az önbizalmad.


a csoporttársaid szard le, biztos lesz aki megbukik, az, aki nem tanul, nem pedig az, aki parázik.

a tanárok tudják, látják majd, hogy izgulsz és ők se akarják, hogy elájulj.


és tudod mit? és ha elájulsz? majd legyezgetnek és magadhoz térsz. indulj ki magadból. ha valaki egyedül megbukna a csoportból te lenéznéd, kiröhögnéd? nem! aki meg igen, annak a véleménye nem számít! ha valaki elájulna, te kiröhögnéd, megvetnéd? nem! sajnálnád!

de nem fogsz elájulni, az adrenalin ami benned lesz majd talpon tart.


viszont nagyon nem jó, ha hetekig ezen izgulsz, mert izgulni nagyon fárasztó.

meditálj, relaxálj és szánj erre naponta 10-15 percet, akár a kutyával kiülsz egy rétre/parkba a napsütésre és csak arra gondolsz, hogy sikerülni fog, megcsinálod, nincs mitől félned!

2014. máj. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szedj altatót, illetve nyugtatót. Nagyon jó elvileg a 4x-4xes technika. Elszámolsz 4ig miközbe veszed a levegőt, 4ig bentartod, 4 alatt kifújod, 4ig nem veszel. Ezt kb. 5 percig kell folyamatosan csinálni. Illetve vegyél nyugtató teákat.
2014. máj. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A pszichológusra én is gondoltam, de nem tudom, hogyan tudna segíteni, mert ilyen fiatalon nem szeretnék nyugtatókat szedni. És félek, hogy azt írná fel.

Köszönöm egyébként a válaszokat. Anya csak a valerianat engedi és a teákat. Altatót és komolyabb nyugtatókat nem.

2014. máj. 23. 19:43
 5/14 anonim ***** válasza:

Szerintem is pszichológus. Pszichológus nem írhat fel nyugtatót, mert nem orvos, így nincsen gyógyszerfelírási joga. Szóval nyugodtan elmehetsz hozzá.


És egyébként teljesen igazuk van a szüleidnek. A legrosszabb, ami történhet, az, hogy megbuksz. Pár millióan túlélték már :D És ezt egy nehéz mérnökszak elvégzése után mondom, mielőtt azt mondod, hogy én se értem a dolgot :D

2014. máj. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 hektorr7 ***** válasza:

Kedves kérdező!!


Ha jól veszem ki a leveledből te egy 21 éves leányzó vagy. Na most leírod hogy félsz, izgulsz és remegsz a vizsgától. Ezt a pszichológia teljesítményszorongásnak nevezi. Ennek bővebben utána nézhetsz a neten.


De én komolyabb és sokkal másfajta problémát látok nálad. Szóval itt nem a vizsgáról van szó. Megkérdezhetem hogy amit most csinálsz egyetemet/főiskolát azt tiszta szívből szereted? Anyukád javasolta esetleg hogy ezt a pályát válaszd? Mert ha nem TE akartad ezt a főiskolát/egyetemet akkor ott van a kutya elásva hogy a szüleid ráerőltetik az akaratukat a tiédre. Ezt úgy hívja a szaknyelv hogy korai zárás. A szülők jelölik ki a serdülőnek a hivatását, vallási nézeteit és politikai meggyőződéseit a serdülő követi a szülői mintát és így kimarad a kiharcolt önálló identitás. Ennek is bővebben utánna nézhetsz a neten, könyvtárban.



Szóval a lényeg hogy olyat tanulj amit TE AKARSZ ne hagyd hogy anyád döntsön helyetted, ne hagyd hogy megmondja milyen nyugtatót szedhetsz csak és azt se hagyd hogy ő ÉLJE A TE ÉLETEDET!!!

Azért szorongsz ennyire mert nem csak magadnak hanem anyádnak és apádnak is meg akarsz felelni maximálisan. A kettő sok a lelkednek és ebbe megszakadsz!


Remélem tudtam segíteni,

bármi kérdésed van csak írj. ÉS ÁLLJ KI MAGADÉRT!!!

2014. máj. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi az újabb válaszokat. Igen, csak azért félek a pszichológustól, hogy hátha nagyobb kattanásom van, átküld egy pszichiáterhez, és az akar gyógyszerekkel kezelni.

Abszolút én választottam. Ez a szak az életem. Imádom csinálni. Már el van "egyengetve" az utam. A konzulensemmel tovább fogok dolgozni a témámon. Igazából a többiekkel szemben van teljesítmény kényszerem, mert mindig úgy érzem, ők okosabbak nálam.

2014. máj. 23. 23:29
 8/14 hektorr7 ***** válasza:
Aha értem. Hát nagyon örülök ha megtaláltad az utadat, sok sikert kívánok hozzá. Bár mondjuk nem normális ennyire szorongani egy vizsgától. Halkan jegyzem meg hogy ez a nagy félelem akár súlyosabb mentális betegség előhírnöke is lehet (pl: skizofrénia). Nem ártana egy pszichiáterrel elbeszélgetned :)
2014. máj. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

ha anyagi akadálya nincs menj el pszichológushoz. ha gondolod privátban tudok ajánlani fiatal nő pszichológust, aki végtelenül megnyugtató.

a pszichológustól nem kell félni, tulajdonképpen annyi történik, hogy jól kibeszélheted magad, amitől megkönnyebbülsz és rávezet a megoldásra, saját magadnak rakod össze a képet.


ez a megfelelési vágy, meg hogy attól félsz, hogy majd csak te buksz meg és körbe állnak és kiröhögnek a többiek ez egyértelműen valami gyerekkori ügyre vezethető vissza.


én imádtam pszichológushoz járni, sőt, egy pszichiáterhez jártam, aki nem írt fel gyógyszert! én pánikbeteg és agorafóbiás voltam és jártam nagyon rossz pszichiáterhez is, de jártam később olyanhoz, aki 10 alkalmas "aktív pszichoterápiával" megoldotta az évek óta gyötrő problémát, azóta jól vagyok.


nem kell "gyogyósnak" érezned magad, nagyon sokan járnak pszichológushoz és ha már fizikai tüneteket okoz a szorongás, akkor tényleg érdemes felkeresni.

2014. máj. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nézd, senki sem fog fegyverrel kényszeríteni, hogy beszedj bármilyen gyógyszert. Megmondod, hogy nem ajkarsz gyógyszert, és ha olyanhoz kerülsz, aki nem hagy békén vele, akkor váltasz és kész. Ez pont ilyen egyszerű.
2014. máj. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!