Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet kezdeni a hatalmas...

Mit lehet kezdeni a hatalmas nagy halálfélelemmel, rettegéssel egy vizsga miatt?

Figyelt kérdés

Borzalmas lettem az utolsó időszakban az egyetemen. Előző félévben egy vizsgatól annyira rettegtem, hogy nem tudtam aludni 2 héttel előtte már. Elborult az agyam teljesen, azt se tudtam, mi van körülöttem. Csak tanultam, és tanultam, reggel/este sírtam. Ezen múlott, hogy tudok-e idén végezni. Most eljött a záróvizsga. A szakdogámat röhögve megírtam, ötös lett. Egy hónap még a vizsgáig, de megint elkezdődött. Csak erre tudok gondolni. Járok sportolni, de akkor is eszembe jut, kutyasétáltatás közben, mindenhol. Már zokogok, annyira rettegek. Eszembe jut, hogy mi van, ha lebénulok, ha nem jut eszembe semmi. Mi van, ha megaláznak? Ha csak én bukok meg, a barátaimnak sikerül. Egyszerűen azt sem tudom elképzelni, hogy én ott rendesen beszélek. Van egy tanár, akitől a legjobban félek, ő is ott van a bizottságomban, az ő tételeinél vagyok ki a legjobban. Elegem van abból is, hogy mindenki paráztatja a másikat, a csoporttársaimtól már herótom van. Én nem tudom, hogyan fogom ezt az egészet egyáltalán túlélni, az is eszembe jutott, hogy el sem megyek. Inkább elásom magam valahová, és soha többet elő sem jövök. Közben a szüleim támogatnak, mondják, hogy nincs tétje, legrosszabb, ami történhet: megbukom. De ők ezt nem értik. Közben itt vannak ezek a durva történetek: kit mire buktattak meg. Volt, aki elájult. Nagyon kivagyok/kileszek. Nem tudok kikapcsolni.

Van, valakinek valami jó tanácsa? 21/L


2014. máj. 23. 19:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

# 7:

Elviekben a varázsszó a pszichológusnál a suicid gondolatok. Ha ilyent nem mondasz neki/érzel, akkor nem fog pszichiáterhez küldeni.


Nekem annyi jó tanácsom lenne, hogy még csak 21 éves vagy, úgyhogy nem kéne ennyire aggódnod a vizsgák miatt. Én 26 évesen vagyok végzős... na én már jobban aggódhatom, mégsem esz meg az ideg.


Azon gondolkodj el, hogy mi történik, ha mégsem sikerülne... Egy nagy semmi, újrázol egyet és kész. Meg aztán a záróvizsga nem annyira vészes; nálunk konkrétan aki odáig eljut, azt át is engedik.

2014. máj. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
én családfelállítást javaslok első körben, de annak a hatása nem olyan rögtöni hogy vizsgaidőszakban most azonnak jó legyen, viszont végleges.
2014. máj. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszi. Itthon minden a legnagyobb rendben. Kevés az önbizalmam és ezért félek az ilyen szituációktól. Csak jó lenne kezdeni vele valamit. Ezen kívül "jól" vagyok, nem hinném, hogy skizofrén lennék egy záróvizsga miatta félelemtől, de köszi a tanácsot ;)
2014. máj. 24. 14:58
 14/14 A kérdező kommentje:
Képzeljétek, sikerült, és nem is akárhogy! :) Nagyon nehéz egy hónap volt, de minden jegyem ötös lett, így összesítve a diplomám jeles. Így, hogy már túl vagyok rajta, feleslegesen izgultam ennyire. Feltettek pár nem nehéz kérdést, tudtam a választ, és ennyi volt. Kiengedtek egy jelessel. :)
2014. jún. 26. 12:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!