Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezzel már átlépet egy határt...

Ezzel már átlépet egy határt (személyes) a pszichológusom?

Figyelt kérdés

Már korábban is írtam ide, hogy a pszichológusom (nő, kb. 30) nagyon rendes velem. Felajánlotta a magánrendelését, hogy menjek oda ingyen, bármikor hívhatom stb.

Az előzmények itt: http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__5..


Már korábban mondta, hogy neki is volt egy időszaka, amikor szorongott, de járt Ő is terápiára így túl lett rajta. Én már ezt is különösnek tartottam, hogy ilyet megoszt velem, ugyanakkor jól is esett. Ma viszont mikor mentem a terápiára, akkor velem jött a testvérem is, ugyanis PTSD-m van és ma jutottam el oda, hogy elmondom valakinek a családból, hogy gyerekkoromban (11-12 évesen) szexuálisan bántottak (nem erőszakoltak meg).

Szóval mielőtt behívtuk volna a tesóm, előtte ketten beszélgettünk a pszichológusommal, hogy szerinte mondjuk-e el vagy sem, készen állok-e rá vagy sem. Aztán hirtelen elkezdte nekem mondani: "Hogy Ő ezt még nem mondta senkinek (gondolom a betegei közül) és, hogy amit mondani fog az maradjon kettőnk között, de tényleg ne mondjam senkinek, viszont nekem el akarja mondani." Aztán elmondta, hogy Ő is végig ment azokon a tüneteken, mint én, mert Őt az anyukája bántalmazta gyerekkorában fizikálisan és mentálisan is. Mondta, hogy átérzi mennyire nehéz lehet nekem, mert Ő is átment ezen és valóban neki is az segített, hogy elkezdett beszélni erről az apukájának, családjának, a párjának...

Mikor ezt mondta, én köpni-nyelni sem tudtam. Egyrészt sajnáltam, másrészt pedig most éreztem igazán,hogy tényleg törődik velem, mert ilyet azért az ember nem szívesen mond el másnak, főleg nem egy betegének. Mikor erről mesélt majdnem el is sírta magát és mondta is, hogy ne haragudjak, de mindjárt sírni fog (persze nem sírt). Aztán bejött a testvérem elmondtuk neki a dolgokat és akkor is láttam rajta, hogy mintha sírnia kellene, meg ezt a tesóm is észrevette.

Kérdésem tehát, hogy mégis mi történik??? Engem egyébként nem zavar, hogy Ő ezeket elmondja, és tény, hogy nagyon szeretem Őt. Eddig is úgy éreztem, hogy Ő is kedvel engem, de a mai után már biztos vagyok benne. Ráadásul a tesóm, miután kijöttünk mondta, hogy látszik rajta, hogy szeret engem (persze a pszichológusom is elmondta, hogy megkedvelt, megszeretett, de így, hogy egy külső szemlélő is érzi, látja, akkor hiszi el igazán az ember.) Szóval ez baj? A terápiával egyébként nagyon jól haladunk. Csak épp azon gondolkodom, hogy Ő talán jobban megkedvelt engem, mint a többi betegét?

22/L


2014. máj. 27. 17:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem eddig 4 pszichológusom volt, mindegyik így viselkedett velem, beszéltek magukról. :)
2014. máj. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem túl sokat rugózol (külső szemnek) jelentéktelen, csak kettőtökre tartozó eseményeken.

Én úgy látom, egész egyszerűen építi a kettőtök kapcsolatát, a közös munka eredményessége miatt őszinte, kimutatja az érzéseit. Ez milyen határt lépne át, ha magad is azt mondod, hogy téged nem zavar? Ha üléseken felül hívogatna, vagy nem hagyna szóhoz jutni, csak hogy magáról beszéljen, főként, ha te tolakodónak éreznéd a természetét, még elhinném, hogy szeretnél bevonni egy kívülállót, hogy mit gondol erről, de az események tudatában nem tudom miről szeretnél megerősítést nyerni. Törődik veled, a javadat akarja, neked jól esik. Hol lenne ebben hiba? Szerintem szimplán a terápia hatása alatt vagy, minden esemény jelentős, mély, ami rendjén is van. De lásd be, hogy nincs gond a terapeutáddal, sokan kidomborítják az emberi, érző oldalukat, az ilyen szakemberekkel lehet igazán jól, eredményesen haladni, ahogy írod is, és magad is meg van elégedve.

2014. máj. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Háát a fene tudja én azért nem szeretnék a pszichológusom pszichológusa lenni. Amikor én ilyen viszonyba kerültem a terapeutámmal, hogy ő is mesélt magáról és beavatott az életébe, akkor abbahagytuk a terápiát és megbeszéltük, hogy akkor mostantól barátnők leszünk.

De volt férfi pszichiáterem, aki imádott ölelgetni, felhívott csak úgy ... mondván megkérdezi hogy vagyok este 10-kor, elhívott sörözni ... ez biztos hogy a személyemnek szólt! A következő opciót javaslom: Beszélgess vele erről, amit itt leírtál, hogy ő ezt hogy látja :) és akkor megkíméled magad a fölösleges agyalástól.

2014. máj. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
az én terapeutám szerencsére elmondta, hogy mennyire fontos a terápiás kötődés (nem összetévesztendő az intimitással, eleve azonos nemű terapeutám van :) ), és hogy a vele kapcsolatos érzelmeket kimondjam, feldolgozzam. Egy JÓ pszichológus képes kezelni, segíteni átdolgozni a vele kapcsolatos érzéseidet, és ebből tudsz épülni! Szóval mondd csak el nyugodtan neki!
2014. máj. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 dftgsgvghgev ***** válasza:

Ha jól látom, az a fontosabbik kérdés számodra, hogy jobban kedvelhet-e téged, mint a többi betegét. Igaz?

Amennyiben igen, az utolsó kérdésedet neki kéne feltenni. Csak ő tud rá választ adni.

2014. máj. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!