Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan, aki az antidepressz...

Van olyan, aki az antidepresszáns kezdeti szedésekor olyan mellékhatásokat produkált, hogy táppénzre ment egy-két hétig?

Figyelt kérdés
Szédülök, gyengének, álmosnak érzem magam a gyógyszertől. Autóval járok munkába, de szerintem lehet nem kéne autóba ülnöm... ilyenre lehet táppénzt kérni?

2014. ápr. 9. 07:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem Cipralexet ás Xanaxot írtak fel. A Cipralexnek semmilyen mellékhatását nem tapasztaltam.


Az antidepresszáns mellett szedsz Benzodiazepint is? Ha igen milyen fajtát? Ha igen, lehet, hogy az produkálja a mellékhatásokat. Nagyon fontos dolog, hogy a Benzodiazepinek esetében a májból recikláló pszichoaktív metabolitok egy második hatáscsúcsot is eredményezhetnek.


Ha pedig nem szedsz Benzót, akkor lehet, hogy nem a megfelelő antidepresszánst szeded. Teljesen egyénfüggő, hogy kinek melyik az optimális. Egyébként az általad felsorolt mellékhatások szerepelnek a betegtájékoztatóban?

2014. ápr. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Paroxat-ot kaptam. Eddig 4 napig felet vettem be, és tegnap már 1 egész szemet estére (este javasolta az orvos, mert azt mondta émelyeghetek, és akkor reggelre elmúlik). Émelygés nem volt, csak ezek a tünetek, de mivel ma erősebben jelentkeztek (köszönhetően szerintem az egy teljes szemnek), így ezért tettem fel a kérdést. Azt mondják hogy az első két hét rosszabb állapotot eredményez, nem biztos, hogy egyből a gyógyszercsere a megoldás, nem?

Kaptam nyugtatót is, Medazapam-ot, de azt csak azt mondta akkor vegyem be, ha az első két héten még szorongok, amíg nem hat megfelelően az antidepresszáns. Így csak igen ritkán veszem be.

2014. ápr. 9. 08:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem is volt már dolgom hasonló hatású antidepresszánssal (Aurorixszel). Én nekem a szokásos 6 hét után sem múlt el a mellékhatása így le kellett tennem. Hasonlóan én is szédültem és konstans fáradt voltam. Aztán próbáltam úgy "túljárni" a gyógyszer eszén, hogy délután és este vettem be, de attól meg éjjel ébredtem fel néhány óra alvás után és nap közben ugyanúgy fáradt maradtam.


Szerintem várd meg az 5.-6. hetet és ha nem enyhül a tünet, akkor menj vissza az orvoshoz és kérj másik gyógyszert. Azt viszont nem hiszem, hogy erre te táppénzt kapnál, mert nem annyira súlyos. Tény, hogy autóba viszont nem célszerű ülni, de ezt azt hiszem a betegtájékoztató is leírja.

2014. ápr. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Visszaálltam fél szemre, szerintem az tett be, hogy egy egészet vettem be, és 4 nap után valószínűleg sok volt a szervezetemnek. Maradok a félnél.

Sajnos olyan faluban dolgozok, ahova busz nem jár a lakhelyemről, és vonat is csak átszállással, ami plusz 3/4 óra kiesés, így csak autóval tudok bejárni.

Ma már jobban voltam, enyhén még bizsergek, és fáj is a fejem, de türelmes leszek!

Köszönöm a válaszokat!

2014. ápr. 10. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!