Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Két éve történt, hogy bekábult...

Két éve történt, hogy bekábultam és lefektettek, akaratomon kívül. Hogyan tudnék ezen túllépni?

Figyelt kérdés
Két éve elhívtak egy grillezős házibuliba, ahol két boroskóla után érdekes módon kiesett minden emlékem. Csak a szexre emlékszem, abból is másodpercnyi foltok, amikor durva volt velem egy addig rendesnek hitt barátom és ütött. Reggelre nem volt bajom, de féltem, mi van ha csak álmodtam, volt rajtam ruha, nem voltam zilált.. Kérdeztem mi volt, azt mondta berúgtam és aludtam. Még odalenn sem tűnt úgy, hogy szexeltem volna, de másnap estére belilult a szeméremdombom. Azóta nem beszéltem vele, letiltottam és kitöröltem az életemből. Nagyon mély nyomott hagyott bennem és nem beszéltem róla senkinek. Nem szeretnék tudatlannak tűnni, de butaság volt, hogy nem jelentettem fel? Hogyan heverhetném ki? Erőszaknak minősül?
2014. máj. 29. 14:22
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem csak megkímélted magad a hercehurcától, a feljelentéssel nem mentél volna semmire. Úgy tudod feldolgozni, ha elmondod valakinek, vagy egy családtagnak, vagy barátnődnek, vagy bizalmasodnak.

Én is akkor tudtam továbblépni, mikor kiadtam magamból. Ha benntartod, csak tovább betegít a gondolat. Tudnod kell, hogy ez egy rossz helyzet volt, amit egy rossz ember kihasznált, és nem vagy hibás, nem vagy rossz ettől. És sok jó ember van, akikért érdemes boldogulni, túltenni magunkat a rossz élményeken.

Erőszak igen, mert nem egyeztél bele.

2014. máj. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem kevertek az italába semmit, és ő döntött úgy, hogy iszik, akkor közös a felelősség. Nem helyes amit csinált, de nélküled sem történt volna meg.
2014. máj. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, erőszaknak minősül. Akkor kellett volna feljelenteni, látleletet vetetni, a buli többi résztvevőjét megkérdezni, hogy mit láttak. Sajnos, jogi útra már sok remény nincs.


Lelkileg? Beszélj róla olyannal, akiben megbízol, esetleg keress fel olyan szervezetet, amelyik nemi erőszak áldozataival foglalkozik. Annyi történt, hogy volt egy éjszaka, amikor valaki elvette tőled a legfontosabb dolgot, az életed és a tested feletti kontrollt. Az emiatti szégyent kellene valahogy megfordítani, és olyasmivé tenni, ami inkább erőt ad, hogy a jövőben se ez, se hasonló ne történhessen meg veled, sem szexuálisan, sem az életed más területén.


Kedves #2!


"Ha nem kevertek az italába semmit, és ő döntött úgy, hogy iszik, akkor közös a felelősség. "


Egy frászt. Két boroskólától senki sem kómál be, szóval ne fáraszd magad a szokásos áldozathibáztatós körökkel. Ha pedig valaki részegre issza magát, akkor a felelőssége csak addig terjed, amíg egy nála lényegesen józanabb ezzel nem él vissza durván. Itt a kérdező szerint egy totális filmszakadás volt. Pont.

2014. máj. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
14%

"Két boroskólától senki sem kómál be, szóval ne fáraszd magad a szokásos áldozathibáztatós körökkel."

Dehogynem, ha gyógyszerre iszik, vagy cukorbeteg simán ki tudja magát ütni. A közös felelősség nálad azt jelenti, hogy az áldozat a hibás? Hát nálam nem.

2014. máj. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

" A közös felelősség nálad azt jelenti, hogy az áldozat a hibás?"


Igen, ha a közös felelősség, az azt jelenti, hogy az áldozat hibás. Részben. Ha ezt felemlegeted, az áldozathibáztatás a részedről.

Akár kevertek az italába valamit, akár valami miatt túlérzékeny volt rá, nem az az eset történt, amikor valaki némi szalonspicc hatása alatt lefekszik

olyasvalakivel, akivel józanul nem tette volna meg. Tehát hozzászólásod teljesen alaptalan áldozathibáztatás volt.

2014. máj. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
14%
Nem azt a beteg barmot védem aki képes egy nőt megerőszakolni. Ez teljesen vállalhatatlan, de abban a részében, ha nem gyógyszerezték be és elvesztette az irányítást arról ő is tehet. Igen vissza tudott élni a helyzettel, de ehhez kellett a helyzet is.
2014. máj. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Normális ember nem él vissza a helyzettel, hanem ilyenkor biztonságba helyezi a lányt!!
2014. máj. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, begináztattak.
2014. máj. 30. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!