Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet hogy a párom depressziós...

Lehet hogy a párom depressziós? Vagy mi a baja és hogyan hozhatok ki belőle többet?

Figyelt kérdés

A párom a 30as éveiben jár, mondhatni kiélte magát, mire megismerkedtünk. A gondom az, hogy semmi programhoz nincs kedve. Ritkán eljön a szüleimhez, néha elvisz sétálni, de pl moziba vagy múzeumba vagy akármilyen kultúr vagy társas programokba képtelen vagyok bevonni. Hülyén hangzik, de azzal hogy ennyire passzív, mérgezi a kapcsolatunkat. Egy életet tervezünk, épp babát várok. És még így sem hajlandó megeröltetni magát programokra. Vannak barátai, de az zavar, hogy nem akar társaságba menni, azt mondja nincs igénye rá! Szerintem egy egészséges ember szeret jönni-menni, néha társaságba járni és a párja kedvére tenni, főleg ha az terhes a gyermekével és egész nap egyedül van.

Ez depi nála vagy csak ennyire magánakvaló? A kapcsolatunk elején nem volt ilyen! Akkor lehet csak megeröltette magát hogy megkaparintson, mert mióta terhes vagyok, azóta nem akar sehová se menni. Mintha lenyugodott volna, hogy most már az övé vagyok. Én viszont nagyon igénylem a társaságot, a programokat. Ő viszont nem és nem tudom rávenni semmire. Tökéletes lenne a kapcsolatom, csak ez nem stimmt....

Így kell elfogadnom, vagy valahogy rá tudom vezetni, hogy jöjjön velem? Annyira nem megy, pedig mindent megpróbáltam! Szeretem őt, de nem tudom, lehet ő ennyire otthonülős, magánakvaló, vagy egyszerűen depis? Nem dolgozza halálra magát, estére mégis fáradt és csak a tv előtt akar velem ülni. Nekem ez meg monoton és megfulladok. Segítsetek! Szerintetek mi van vele?


2009. dec. 30. 20:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi komoly baja nincs.Szerencsére.Úgy tűnik,hogy ő otthonülő típus.Az én volt férjem pont ilyen volt mint a Tied.Egyedül jártam mindenhova,még a gyerekekkel is.Ez az egy jó volt benne,hogy legalább abba nem szólt bele,hogy elmegyek.Nem azért írom,mert ezt akarom neked tanácsolni,távol álljon tőlem.Mi ezért is váltunk el.Én egy pörgős nő vagyok,nekem hiányzott a társaság,és megvallom,már sajnáltam,hogy mindig otthon van egyedül.Most olyan felesége van aki szintén otthon ül vele,nekem meg egy olyan párom,akivel együtt "pöröghetek".

Nekem nem működött így,remélem Neked fog.Az is lehet,hogy azért ilyen,mert azt gondolja még most pihenhet,majd ha a gyerek megszületik,akkor úgy is lesz nyüzsgés.Az a baj,hogy nem láthatunk bele a másik gondolatába.

Én kívánom ,hogy sokáig éljetek boldogan,szurkolok,hogy megváltozzon. Jó egészséget kívánok Neked és a születendő babádnak.BUÉK

2009. dec. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Uhh... Nem túl bíztató kilátás... Én nem akarom feladni. Vele szeretnék boldog lenni! Mondogatott olyat is, hogy utálja a plázákat mert izzad és sok az ember. Lehet pánikbeteg? De ő lenne az utolsó aki eljönne dokihoz vagy valami, az is tuti. Szeretjük egymást, csak ez az egyetlen gond, tényleg! És mindig arra fogja hogy spórolós. Pedig nagyon jól tudom, hogy ez csak indok, hogy ne kelljen mennünk. Mindenre azt mondja hogy menjek egyedül, nincs kedve. Az elején megeröltette még magát. Olyan szomorú vagyok emiatt :(
2009. dec. 30. 21:22
 3/10 A kérdező kommentje:
Holnap jönnek át barátai szilveszterezni, de én pl már ott tartok hogy nem merem elhívni magammal, mert mindig azt mondja hogy NEM. És már sírhatnékom van, komolyan mondom! Amire persze most rátesznek a terhességi hormonok is... Hogy lehet vki ilyen makacs?!
2009. dec. 30. 21:25
 4/10 A kérdező kommentje:
Lakásban úgy ahogy van kedve lenni, akár másoknál is, de ha étterembe vagy vhová kell menni akkor mintha megijedne! Hogy neki nincs kedve... brrrrrrrrrrrrrrr
2009. dec. 30. 21:26
 5/10 anonim ***** válasza:

Sok ember van aki nem bírja a tömeget,mégse pánikbeteg.Majd ha a baba megszületik,lehet jobban fogja magát aktivizálni.

Tényleg ne add fel,mert biztos,hogy ez átmeneti dolog nálatok.Ha ő is szeret Téged annyira mint Te őt,akkor ha nem is mindenhova,de pár helyre Veled megy.A férfiak többsége ha megházasodik,ill. családot alapít,akkor úgy érzi,hogy mindent megtett annak érdekében,amit a társadalom elvár tőle.A család összetartása a nők feladata.Még mindig jobb a helyzeted,mintha örökké eljárna,inna,szórakozna.

Első válaszoló voltam.

Szia

2009. dec. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Aranyos vagy! Minden este velem van és a kedvemben jár, csokrot kapok hetente stb-stb. Ő így tud örömet adni, nekem viszont ez helyett nagyobb öröm lenne egy társasági program, amit ő viszont nem értékel. De szeretet és szerelem az nagyon van, nem fogom feladni!

Nagyon sok boldogságot kívánok Neked és BUÉK! puszi

2009. dec. 31. 14:23
 7/10 anonim ***** válasza:
egyszerűen csak kérdezd meg.
2010. jan. 2. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
mármint ezt a kérdést nem nekünk kéne feltenned.
2010. jan. 2. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Beszélgetünk erről, kérdezem erről. Azt mondja azért nem jön velem és nem visz sehova mert nincs kedve.... Nem akar alkalmazkodni hozzám. Nyilván nem fórumozgat az az ember aki meg tudja válaszolni a saját kételyét.
2010. jan. 2. 10:34
 10/10 anonim ***** válasza:
erőltesd, provokáld ki. mindenkiből elő lehet húzni mindent, tényleg. lehet, hogy túl hamar feladod, mert félsz a választól, ami érthető. de ha ennyire bánt, akkor balhézzatok rajta, csak előtör majd belőle az igazság, a valódi véleménye. bár lehet, hogy ő maga sem tudja.
2010. jan. 3. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!