Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit jelent, ha a barátomnak...

Mit jelent, ha a barátomnak nincsenek gyerekkori emlékei, csak 8-9 éves korától, emlékfoszlányok pedig 7 éves korától?

Figyelt kérdés
22 éves. Mindig furcsa volt, hogy ha kérdeztem, hogy mi volt a kedvenc meséje, vagy miket szeretett játszani, nem tudta megmondani, mert nem emlékezett rá. Tegnap mondta, hogy 7 éves koráig semmire, 8-9 éves koráig pedig csak foszlányokra emlékszik. Amúgy nagyon jó eszű, jó a memóriája (rövid és hosszútávú is), könnyen tanul és reagál. Ez mitől lehet, hogy nincsenek emlékei kiskorából?
2014. máj. 30. 07:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Elfojtás?
2014. máj. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy érte valamilyen trauma és így védekezik tudat alatt az emlékek ellen.

Azért gondolom, mert engem is értek traumák és szintén csak pár kis foszlányra emlékszem a gyerekkoromból. Ha nem érte semmi, akkor nincs tippem, hogy miért nem emlékszik.


22/f

2014. máj. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Elég gátlásos és félénk, valamint rengeteg szabályt állított fel magának, de ezek azóta kezdenek oldódni, mióta 1 párt alkotunk, viszont ezek a dolgok 14-15 évesen alakultak ki nála. A másika furcsa dolog: néha összerezzen a hirtelen mozdulatokra (ha pl megsimizném az arcát). Akkor lehetséges, hogy fizikailag bántalmazták?
2014. máj. 30. 08:28
 4/6 anonim ***** válasza:

Én se nagyon emlékszem a gyerekkoromra pedig nem ért semmi trauma, arra emlékszek,hogy egyszer az oviban sarokba állítottak ok nélkül, alsó tagozatban eltörött a lában és segítettek a suliban, felsőtől már több mindenre emlékszek,osztálykirándulásokból is csak egy kép kép van meg, sokszor mondják,hogy emlékszel erre meg arra...hát nem, pedig nincs a memóriámmal semmi gond.

27/N

2014. máj. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
15 év elteltével teljesen normális, hogy nem emlékszik. Mi csinálnál 7 éves korodban szerzett mindennapos cselekvésekkel? Ha azt mondaná, hogy napra pontosan mindenre emlékszik az lenne a furcsa. Ha könnyű megijeszteni az szintén nem trauma következmény.
2014. máj. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem is azt várnám, hogy mindenre emlékezzen, de tényleg semmire nem emlékszik. Én sem emlékszek mindenre, de vannak emlékképeim egészen kicsi koromból is, 1,5 éves korom óta vannak tiszta emlékeim. :)

De ha ezek szerint normális, akkor nem aggódok. Csak nekem furcsa volt.

2014. máj. 30. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!