Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
15 éves korom óta iszok, csak azért, hogy valami más világba kerüljek. Igen. Egy másik világba. Alapvetően nem szeretek itthon lenni, kiskorom óta vannak családi feszültségek. Eleinte csak cigiztem, hogy másokkal lehessek, ez után jött az alkohol. Szeretek inni, mivel így minden nyugodtabb, és ami a legfontosabb: közeli kapcsolatot építhettem ki az alkoholista édesapámmal. Nekem nagyon fontos lett volna egy jó apa, de sajnos nem foglalkozott velem kellőképpen. Rengeteg olyan nap volt, hogy hazajött, vigyázzban álltam, dolgoztam itthon, csak hogy jó kedve legyen, ne veszekedjenek a szüleim. Megszületett öcsém, s hirtelen ő állt a család középpontjában. Ő lett a kedvenc, mindenben támogatták, és ez bennem azt váltotta ki, hogy miért Ő? Miért jobb Ő, mint én? Elkezdtem azon gondlokozni, hogyan kerülhetnék közelebb édesapámhoz. Láttam, hogy mindig kocsmába jár, az ivócimborái számára a legfontosabbak, ezért úgy döntöttem, iszok vele egy sört. Emlékszem a pillanatra, amikor még a sört kesernyésnek, s valamelyest méregnek éreztem. De tudtam, hogy ez az egyetlen szál, mely összeköthet minket. Egyre többet ittunk együtt, ilyenkor el tudtunk beszélgetni, persze nem teljesen önfeledten, de nekem ez is sokat jelentett. Eltelt így 8 év, mire rájöttem, hogy az alkohol bizony hátrányokkal jár. Egyszerűen nem bírok hízni, egész nap nem eszek, helyette van sör ill. cigaretta. Sajnálom, hogy csak így, elpazarolván a tizenéves koromat jutottam egy olyan kapcsolathoz az édesapámmal, ami csak hasonlít egy igazi apa-fiú kapcsolatra. Ma egy nehéz döntés előtt állok: maradjak egy álomvilágban, vagy nőjek fel végre, s szakítsak ezekkel a boldog estékkel, beszélgetésekkel. Hiszen már nem vagyok gyerek, felnőttem. Egy 23 éves srác voltam.

2014. máj. 30. 20:41
 1/3 anonim ***** válasza:
ha "felnőttél" volna, ez nem lenne kérdés!
2014. máj. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Ezt a kérdést józanul tetted fel?
2014. máj. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Meginnék néha pár sört az apámmal, közelebb kerülnék hozzá (ha máshogy sajnos kevésbé lehet), de attól nem válnék alkoholistává. Hiszen te is szeretsz azért inni, mégha nem is annyira, mint egy vérbeli alkesz. Szerintem van a két véglet között megoldás.
2014. máj. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!