Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nyugtató alkohol fogyasztása...

Nyugtató alkohol fogyasztása előtt, vagy után?

Figyelt kérdés
Van jelentősége? Én nem venném be, vagy az egyik, vagy a másik, viszont a párom sajnos hajthatatlan. Rivotrilról lenne szó, illetve 2-3 sörről.
2014. jún. 3. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:
se előtte se utána, nyugtatóra de semmilyen gyógyszerre nem iszunk...
2014. jún. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 hektorr7 ***** válasza:
25%
Én frontint szedek és pszichiáterem nem mondta hogy ne lehetne rá alkoholt inni. Inkább azt javasolják antidepresszáns szedése során kerülje az ember az alkohol fogyasztását. Én reggel beveszem a frontint és délután, este simán berúgok
2014. jún. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Persze egyszer, egyszer beleférne, de sajnos minden este iszik. Meggyőződése, hogy ha ivás után veszi be és szétrágja, akkor nem lesz káros hatással rá. Nem is akarom elhinni, hogy ezt komolyan gondolja..
2014. jún. 3. 14:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Az hagyján, hogy semmilyen gyógyszernél nem javallott az alkohol fogyasztása, de a központi idegrendszerre hatóknál aztán végképp tilos! Mindegyiknek a leírásában is külön felhívják rá a figyelmet.


Ha a párod annyira hajthatatlan, akkor mellőzze az esti gyógyszer adagját. Pláne, ha csak szorongásra szedi, akkor az alkohol úgyis ellazítja.

2014. jún. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Én frontint szedek és pszichiáterem nem mondta hogy ne lehetne rá alkoholt inni."


Azért nem mondta az orvosod, mert egyértelmű. Semmilyen gyógyszerre nem szabad alkoholt inni, még hétköznapi fájdalomcsillapítókra sem, mivel mind a gyógyszer, mind pedig az alkohol a májra hat. A Frontinnak még a betegtájékoztatójában is le van írva, hogy "Frontin szedés ideje alatt az alkohol fogyasztása tilos!" Egyszerűen elképesztő, hogy ma Magyarországon úgy szednek az emberek gyógyszereket, hogy még arra is lusták, hogy elolvassák mit ír a betegtájékoztató! Aztán majd ne csodálkozz, ha májelégtelenséget állapítanak meg nálad pár év múlva!

2014. jún. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!