Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szimpla szétszórtság, vagy...

Szimpla szétszórtság, vagy valami komolyabb?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben különösen nehéz visszaemlékeznem a közelmúltban történt eseményekre. Bárki bármit mond, nagyon kell koncentrálnom, hogy azt megjegyezzem, de hiába mert ha fél óra múlva visszautalnak rá, már zavaros a kép. Továbbá kb. két hete rendszeresen ébredés után pár percig nem ismerek rá a környezetemre, nem tudom hol vagyok. A mellettem fekvő barátnőmet se szoktam felismerni, csak nézem és kutatok az agyamban, hogy ki is lehet ő. Ilyenkor egyáltalán nem ismerős, teljesen idegennek tűnnek a vonásai. Pár perc után persze leesik és értelmet nyer minden amibe beleébredtem. Mi lehet a gond? Más is tapasztalt magán ilyesmit? Összefüggésben lehet a fáradtsággal?
2014. jún. 7. 13:55
 1/4 A kérdező kommentje:
Mint láthatjátok van baj rendesen. Elfelejtettem említeni, miközben a leírás elején még az eszemben volt, hogy szinte mindig fáradt vagyok, akármennyit is alszok, és a barátnőmmel kb. 7 éve élek együtt szóval nem az van, hogy minden szombat reggel kell ráismernem az esti fogásra. Gondolom a korom is érdekes lehet, 27 éves vagyok.
2014. jún. 7. 14:04
 2/4 hektorr7 ***** válasza:
kezdődő skizofrénia is így szokott indulni. Javaslom keress fel egy pszichiáter szakorvost ő majd diagnosztizál megfelelően és ha szükséges adekvát gyógyszeres terápiát is alkalmaz!
2014. jún. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján nekem rögtön az ugrott be, hogy egy kicsit túl vagy stresszelve, le vagy fárasztva. Első körben én nem gyógyszerekkel tömetnélek tele, mint Hektor, hanem egy pihentető (wellness) hétvégét ajánlanék.


Sokat dolgozol? Mennyit alszol egy nap? Hogyan étkezel? Reggel ugyanolyan fáradtan kelsz fel, mint mikor lefekszel? Hogy alszol, vannak rémálmaid? Barátnőd mennyire támogató, tud arról? Sokszor vagy ideges? Történt valami változás az életedben mostanság?

2014. jún. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Most kaptam állást egy üzletben ahol heti 5 napot, napi 10 órában dolgozok. Régebben sokat aludtam, most ez 6-7 órára korlátozódik. Rémálmok rendszeresek, legtöbbje a régmúlthoz köthető. Mikor felkelek fél órát birok, azután kezdek kicsit

szédülni, és halálos fáradtság lesz úrrá rajtam. A stresszhez köthető, hogy nagyon szorongós típus vagyok. Állandó gyomorgörcsöm van attól, hogy vajon milyen véleménnyel van rólam a környezetem. A barátnőm tud a dologról, de nem tulajdonít neki különösebb jelentőséget.

2014. jún. 7. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!