Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt hiszem a legjobb barátnőm...

Azt hiszem a legjobb barátnőm depressziós. Hogyan segítsek neki kilábalni belőle?

Figyelt kérdés
Sőt biztos is vagyok benne. Az utóbbi időben elég sok fájdalom érte.
2010. jan. 2. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Legyél sokat vele, beszélgessetek sokat. Vidd emberek közzé, és legyél vele megértő. Ha sértőnek érzed, az lehet, hogy nem ő, hanem a betegség.

Esetleg kísérd el egy dokihoz.

2010. jan. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Először is,nagyon szerencsés a barátnőd,hogy Te vagy neki,és nagyon jó barátnak tartalak így ismeretlenül is,mert ennyire odafigyelsz rá,és segíteni akarsz neki,maradj meg mindig ilyennek,ez hatalmas erény mostanság!!!

Segíteni úgy tudsz neki,ha sokat beszélgetsz vele,és mellette vagy.Ne kérdezősködj,ne faggasd,de legyél ott neki,hogy tudja,érezze,hogy bármikor megnyílhat neked,és számíthat rád!Remélhetőleg előbb-utóbb élni fog a lehetőséggel,és kilábal majd a depresszióból!!!

2010. jan. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
elég sokat törődöm vele. tudja hogy rám mindig számíthat. ha felhív mindig visszahívom és sokat is beszélgetek vele.
2010. jan. 3. 10:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Sztem a személyes találkozás segít a legtöbbet, de persze a telefonos kapcsolat is nagyon fontos. Az én tanácsaim: heti 1 találkozó, nyilvános, kellemes helyen (teaház, park, kiállítás, koktélozás) vagy járjatok el futni. Akár ketten, akár ő egyedül. A futás nagyon jó depresszió ellen. És ingyen van...
2010. jan. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!