Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes pszichológushoz járni?

Érdemes pszichológushoz járni?

Figyelt kérdés
Vagy elég egy jóbarát, aki meghallgat és véleményt, tanácsot mond?
2010. jan. 2. 21:16
 1/9 anonim ***** válasza:
attól függ,hogy miért akarnál pszichológushoz menni. mi a problémád?
2010. jan. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Enyhe depresszió/rossz természet. Nem tudom igazán. Mindig elefánt lesz a bolhából.
2010. jan. 2. 21:36
 3/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy ? Ha enyhe a depresszio és idősebb vagy elég 1 jó barát is, viszont ha még tinédzser vagy akkor jó ha elmész mert lehet súlyos is belőle.
2010. jan. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nemsokára harminc. De egész életemben így volt ez.
2010. jan. 3. 07:23
 5/9 anonim ***** válasza:
érdemes felkeresni 1 pszichológust,mik a tüneteid?mert nekem is az van,de én pszichiáterhez megyek,és antidepresszánst fogok kapni,a kórházban állítanak rá.én kicsit jobban benne vagyok mint te.mármint az enyhénél picit jobban.
2010. jan. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon nem ismerem a témát, úgyhogy azt sem tudom, hogy általában milyen tünetekkel megy el az ember pszichológushoz vagy pszichiáterhez. A tüneteim, hogy mindig stresszelek, minden apróságot tragédiaként élek meg, a bolhából is elefántot csinálok, mindenben csak a rosszat látom, alig tudom rávenni magam, hogy bármibe is belekezdjek stb. De lehet, hogy ez csak rossz természet, nem?
2010. jan. 3. 21:28
 7/9 anonim ***** válasza:
Pszichologushoz erdemes pszichiaterhez ne menj ha nem akarod magad teletometni dilibogyokkal
2010. jan. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Érdemes. A gondolatokat meg lehet és meg is kell tanulni ",megfegyelmezni"! Gyakorlás kérdése az egész, amiben egy pszichológus tud segíteni! A végeredmény: pozitívabb gondolkodás, és a bolha bolha marad!
2011. aug. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ismerősek a tüneteid, nekem is voltak hasonló problémáim. Persze, majd a doki kielemzi.

Én is elmentem pszichológushoz, jártam hozzá kb- fél évig (tehát nem is olyan sokat), majd a feltártuk, hogy a gyerekkoromnál keresendő a "bibi".

Lényeg, a lényeg, hogy már nem haragszom a szüleimre, mert sikerült lerendezni magamban az egészet. Ja, és elolvastam ezt a könyvet, ami a feldolgozásban segített. (Mérgező szülők (Susan Forward))

2013. márc. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!