Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tönkretehette az elmémet a...

Tönkretehette az elmémet a koffein?

Figyelt kérdés
A közelmúltban nagyon sok dührohamom volt, melyeket mostanra nèmileg már visszább szorítottam. Sajnos energiaitalokkal kompenzáltam a boldogságèrzetemet, ami mègtöbb problèmához vezetett. Tizenegy èves korom óta rendszeresen, napi szinten doboz után dobozt ittam. Azt vettem èszre, hogy mostanra egyáltalán nem fogja fel az elmèm a reál tantárgyakat; leginkább a matematikát. Èv eleje óta csak kèt kettesem volt, a többi mind egyes. Ezekután evidens, hogy augusztusban pótvizsgára kell mennem. Egyszerűen nem èrtem. Amikor rápillantok egy matekfeladatra, úgy èrzèkelem mintha kínai írásjeleket látnèk. Teljesen tanácstalan vagyok. Vajon, mièrt törtènik mindez velem? Mit tegyek, hogy újból aktivizáljam az elmèmet? Fèlek, teljesen elvesztem a józaneszem ès a felfogókèpessègem! 14/L

2014. jún. 15. 23:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
47%
nem az energiaitalok vagy a koffein hatása lesz ez
2014. jún. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát lehet, hogy már annyira ráálltál, hogy anélkül abszolút semmi nem megy. Ez esetben ha leállsz vele, de teljesen, az talán segít. De az is biztos, hogy más oka is van, azok a dührohamok aligha lehettek csak az energiaitaltól. Lehetséges, hogy kell egy pszichológus/pszichiáter a pszichés problémáid kezelésére is, ezek miatt is simán lehet, hogy képtelen vagy tanulni.


Akárhogy is, ha meg kell tanulnod a matekot, akkor egészen addig menj vissza az anyagban, amíg már érted, mert bizonytalan alapokra nem fogsz tudni építkezni.

2014. jún. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Tom Benko ***** válasza:
Nem. A dührohamok inkább valami más, mélyebb problémát jelentenek, értelemszerűen viszont lehet kapcsolat a tanulmányi eredményeddel. Erősen javaslom, hogy keress szakembert, és kérj segítséget.
2014. jún. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
a koffein nem karositja az agyat, eppen ellenkezoleg, hosszu tavon javitja az agymukodest, es vedo hatast fejt ki az agysejteket erinto karos behatasoktra. Nem ez okozza a problemaidat.
2014. jún. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves előző! Bármit fogyasztasz mértéktelen mennyiségben, az káros hatású.


Kedves kérdező! Nem tudni, hogy a koffein okozza-e a problémádat, mindenesetre attól ugyanúgy függővé lehet válni, mint a nikotintól vagy alkoholtól.


Szerintem egyszerűen próbálj meg egészségesen élni. Sportolni, sok zöldséget és gyümölcsöt enni, kellő mennyiségű tiszta folyadékot bevinni, esetleg vitaminokat szedni. Amúgy pedig a matekhoz sokan alapból úgy viszonyulnak, mint te az energiaitalok túlhalmozása után. Egyszerűen meg kell tanulni a fogalmakat, és különösen a köztük lévő kapcsolatokat. Meg kell figyelni, hogy hogyan használják őket, mi egy-egy levezetés, gondolatmenet kiindulópontja, mi az érvelés, indoklás módja. Nem a konkrét levezetéseket kell bemagolni, hanem el kell gondolkodni az egyes lépéseken, hogy felismerd, mi a matematikai gondolkodás lényege. Van, akinek ez könnyebben megy magától is, neked gyakorolnod kell.


Egyébként pedig a logikai feladványok, keresztrejtvény, sudoku is jó arra, hogy tornáztasd az agyad.

2014. jún. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
55%

"Kedves előző! Bármit fogyasztasz mértéktelen mennyiségben, az káros hatású. "

Ez igy eleg altalanos megfogalmazas. Mi az hogy barmit, mi az hogy mrtektelen mennyisegben, mert nem mindegy. Ez igy csak egy kozhely. A koffein bizonyitottan neuroprotektiv, egyeb tanulmanyok szerint pedig pont a kave mertektelen fogyasztasa (pl napi 5 vagy 8 eszpresszonak megfelelo mennyisegben) eros vedohatast fejt ki a rakos megbetegedesek ellen. Ez mondjuk nem az energiaitalokra vonatkozik, abban van mas is, pl taurint, ami nem kimondottan egeszseges. De a konkret kerdes a koffeinre vonatkozott, ami pont hogy "tuladagolva" meg siman egeszseges is.

2014. jún. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

A koffein nem károsítja az agyat. Viszont megdobogtatja a szívet. Felpörgeti a gondolkodást, nem mindig pozitív értelemben. A pörgéstől a gondolataid is felpörögnek, és ettől eléggé ideges lehetsz.A fáradtság is probléma lehet. Ha energiaitalozás után (nem közvetlenül) nem alszod ki magad, akkor "innod kell még egy dobozzal". Az energiaital tele van mű dolgokkal. Ezek okozhatnak függőséget, amit ha nem pótolsz, akkor ingerülékeny és ideges lehetsz. Ehez hozzájön a fáradtság, ami szintén okozhat idegességet. A fáradtság mellett nehéz koncentrálni. Így ha sok ideig nem tudsz tanulni, akkor lemaradsz, és később nehéz lesz felzárkózni.

Energiaitallal viszonylag egyszerű leállni. Ha két hétig nem iszol egyszer se energiaitalt, akkor el fog múlni, de az a két hét nem lesz valami kellemes. Nincsenek fizikai fájdalmak, csak álmos leszel, és ideges. Csak akkor tudsz vele leállni, ha a minimum két hét után minimum fél évig nem iszol energiaitalt. Utána sem fontos. Alkalmanként esetleg. Én eléggé lehangolt ember vagyok, de én inkább ezt úgy nevezném, hogy nincs hangulatom. Semmilyen. Meg ha van akkor átlagos. Néha szoktam energiaitalozni, ez a pörgés ad egy kis hangulatot. JÓT! :D

Én amúgy is állandóan pörgök, de az energiaital boldogságot is ad, pörgető hatása miatt. A Jéggyümölcsös Bomba a kedvencem. Amikor van rá lehetőség azt iszom. Volt egy rövid időszak, amikor függő voltam. Volt alkalmam szinte minden energiaitalt kipróbálni. De nem nehéz vele leállni. 12/F

2014. jún. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
59%

Kedves 6-os!


Szerintem elég világosan fogalmaztam. Bármiből fogyaszthatsz akkora mennyiséget, ami már megárt. Ez így már érthető?


A közhely azért közhely, mert igaz. Mondjak még ilyet? Ne nézz a napba, mert megvakulsz. Hidegben öltözz fel rendesen, különben megfázol. Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.


A sok koffein függőséget okoz, és bármi, ami függőséget okoz, az megzavarja a test normális működését. Ezért a túl sok koffein nem egészséges. Ennyire egyszerű. Káros hatását egyébként az előttem szóló részletesen leírta.

2014. jún. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Kérdező,az energiaitalok károsak az egészségre,és igenis,a sok koffein is,ami bennük van! hiába nyugtatgatnak itt egyesek,ez a helyzet.A stimuláló,felpörgető szerek,akkor is ha nem szintetikusak,hosszú távon könnyen visszaüthetnek,egy ilyen fiatal szervezetnek még veszélyesebbek,mivel fejlődésben vagy.Ezek a sz..r löttyök nem az emberi szervezetbe valók,ezt csak a gátlástalan pénzhajhászok akarják elhitetni az emberekkel,sajnos elég nagy sikerrel...hiszen úgyis mindenki ezt issza,menő,meg milyen finom íze van,és még fel is pörget...ez csak jó lehet,gondolná az ember...csak épp az árnyoldaláról nincs egy szó sem.Ha energikus,és kiegyensúlyozott akarsz lenni,egészségesen kell táplálkozni,rendszeresen mozogni,eleget pihenni.Persze a dührohamaid eleve azt jelzik,hogy túl sok mindent elfojtasz magadban,tehát ez már eleve káros,amit jól megturbózol még az energiaitalokkal.
2014. jún. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
gyerekeknek nem szabad koffeint enni, még a kóla is árt, nemhogy az energiaital.
2014. júl. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!