Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Felnőttkori ADHD-ra írhatnak...

Felnőttkori ADHD-ra írhatnak gyógyszert? Mik a lehetőségek itthon? Eü támogatás van rá?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, ha jól tudom 18 felett már nem számít gyerekkorinak, és nem is csinálhat vele semmit.

2014. jún. 17. 14:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
Gyogyszerezes elott egy tipp: fogd vissza a szenhidratfogyasztast. A ferjem ezt a betegseget vizsgalja, es nagyon jo hatast lehet elerni a bevitt szenhidrat kontrollalasaval.
2014. jún. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Az a baj, már így is alig van étvágyam, nem mondanám, hogy annyira szénhidrátosan eszem. Mindenesetre ha ezzel foglalkozik, nagyon szívesen várok más tippeket is, a legnagyobb problémát a figyelmem folyamatos kapkodása, elterelődése okozza.
2014. jún. 17. 14:19
 3/11 anonim ***** válasza:
Van igyenes kezeles,ritalint irnak fel.
2014. jún. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ingyenes kezelés? Én azt hittem csak zádory rendelőben kezelnek ilyen eseteket, hol van ez helyileg amit említettél? Van eü támogatás a ritalinra?
2014. jún. 17. 22:04
 5/11 anonim ***** válasza:
Nincs. Az OEP egy fillérrel sem támogatja.
2014. jún. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem csak a Zádory-rendelőben, hanem a SOTE Klinikáján is. A Klinikák állomásnál van. Ott letesztelnek, kivizsgálnak (ambulánsan), és ez a kezelés nem kerül pénzbe (vagyis igen, de az állam fizeti). Szemben a Zádoryval, ahol ha jól láttam 15 ezernél kezdődnek az árak.
2014. jún. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos annyi... Akkor SOTE balassa u. 6, és majd ott kiderül. Mennyi idő egy ilyen állapotfelmérés lefolyása, a diagnózis felállításáig? Csak mert főiskolába így nem szeretnék belekezdeni, képtelen vagyok rendesen tanulni...
2014. jún. 18. 21:37
 8/11 anonim ***** válasza:
Mivel a Ritalin kábítószerlistán van, ezért külön kell engedélyeztetni. Ez pár hét, ill. pár hetet vesznek igénybe a vizsgálatok is, de lehet, h. kicsit hosszabb.
2014. jún. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2014. jún. 19. 13:48
 10/11 anonim ***** válasza:
Nalam 2 honap volt.
2014. jún. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!