Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan betegség hogy...

Létezik olyan betegség hogy wannarexia? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Van olyan hogy valaki anorexia nervosa ban akar szenvedni és végig akarja vinni utána a gyógyulást is, de már évek óta bele sem esik, nem hogy gyógyuljon? És ha igen, ennek az orvosi neve is wannarexia? Be lehet háziorvoshoz állítani hogy -Jó napot wannarexiás vagyok segítsen? Akkor.is lesz többhónapos pszichiátriai osztályos kezelés, rendesen étkezési megfigyeléssel, naplózással, ágynyugalommal, nutridrinkkel stb.? Vagy ez csak a tényleg igazi anásokkal van? Amúgyis, ha valaki teljesen olyan mintha anorexia nervosa beteg lenne de tudják róla hogy saját magát hajszolta bele csak azért hogy foglalkozzanak vele, de attól még ugyanúgy evészavaros, söt még akár öngyilkos is lehet (próbált Többször az lenni eddig és tuti még fog is-bármikor belehalhat! ) ez nem számít!? miéért nem látják be akkor hogy le akarják koptatni és alig várják már Halálát kevesebb munka miatt pszichiáterek?

2014. jún. 20. 16:54
 1/5 anonim válasza:
100%
Az anorexiás csak vékony akar lenni, a wannarexiás pedig anorexiás akar lenni. Benne is van a nevébe, hogy 'wanna'. Szóval te anorexiás akarsz lenni? Ha így van, menj el pszichológushoz, és mondd el neki ezt a vágyad. Ha nem szükséges a súlyod miatt, akkor nem hiszem hogy kórházba meg pszichiátriára raknának, oda csak a nagyon durva esetek kerülnek. Mindenképp menj el pszichológushoz!
2014. jún. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod ..pontosítok...kicsit furcsa ilyet leírni, de én vékony akarok lenni, és anorexiás vagyok. Van több anorexiás barátnöm öszerintük is az vagyok. DE! Pszichiáterek szerint csak megjátszom a tüneteket mert anorexiás Akarok lenni nem pedig az vagyok. Csak mert akkor többet kellene velem foglalkozzanak -így simán "csak " depressziót diagnosztizáltak -immár 4 éve folyamatosan. Tehát én VÉKONY akarok lenni, az orvosilag meg azt hiszik hogy anorexiás akarok lenni -de a legrosszabb -SAJÁT *ANYÁM* IS * AZ* ORVOSOKNAK *HISZ. Amúgy augusztusban leszek 18.
2014. jún. 20. 17:15
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

Senki nem akar anorexiás lenni, ettől megőrülök, hogy ilyet mondanak. Ráadásul akiknek a legjobban kellene tudniuk, mennyi szenvedéssel jár az anorexia nervosa, azok képesek ilyet mondani... Szerintem arra gondolnak az orvosaid, hogy csak figyelemre vágysz. Gyerek akarsz maradni, akivel foglalkoznak - hogy máshogy érnéd ezt el, ha nem úgy, hogy kislányos testbe aszalod magad és olyan magatehetetetlenné, mint egy gyermek? Hmmm, mi is ez... Olyan ismerős ez a leírás... Ja, várj, ez anorexia nervosa! Félsz felnőni, ezért lettél anorexiás. És persze a szüleidnek/anyukádnak köszönhetően, aki most is inkább téged hibáztat, ahelyett, hogy belátná, bizony elrontott valamit. Hisz miért félne egy egészséges lány a felnőtté válástól? Miért érezné úgy, hogy törődésre van szüksége, mint kislányként? Hát nem azért, mert a szüleid elmulasztottak átadni neked valamilyen leckét, tudást az életről? Mondd csak, foglalkoztak veled bármikor is úgy igazán? Jó volt a gyerekkorod? Boldog gyerek voltál?


Nem attól lesz valaki anorexiás, hogy a BMI-je 16,5 alá esik, hanem azoktól a gondolatoktól, amik kínozzák... Amiket sosem tud igazán átadni a külvilágnak. Ezért olyan könnyű bebeszélni magunknak és a világnak, hogy nincs is semmi probléma.


Szerintem te sem arra vágysz igazából, hogy minden nap tömjenek és mérjenem és szurkáljanak, hanem hogy a kisgyereket, aki a lelked mélyén vagy, valaki meggyógyítsa. Nos, vannak jó dokik, nem mondom. De egy "valóságos" embertől, egy igazi emberi kapcsolattól többet remélhetsz.


Ajánlom neked a sématerápia tanulmányozását.


[link]


Balázs érthetően, sőt szórakoztatóan ír róla, de máshol is találsz róla elég infót. Nem pszichikai betegségek szempontjából közelíti meg a lelked, hanem bemutatja, hol lehetsz sérült, leírja, milyen viselkedés jellemző az egyes sémákkal rendelkező emberre. Szerintem nagyon sokat fogsz tanulni belőle! :) Sajnos Balázs blogja még nincs befejezve, folyamatosan bővül sémáról sémára (tizennyolc van, azt hiszem, a harmadával van kész, és vannak más írásai is a témában). De úgysem lehet egyszerre elolvasni és feldolgozni. Ebből tisztázódhat számodra, hogy mik azok a dolgok, amik sérültek az életedben. Így sokkal könnyebb gyógyulni.


És még annyi, hogy semmi szükséged többhónapos pszichiátriai kezelésre. Én is vágytam rá, talán még mindig... Mintha letehetném az életem a kezemből, hogy más vigye helyettem. Könnyű lenne. És mindenki tudná, hogy mi történt velem, és mindenki eszerint kezelhetne. Mindenki sajnálna és együttérezne, törődnének velem, odafigyelnének rám. Rájönnének, hogy létezek. Te is láthatatlan típus vagy? Akit nem vesznek észre, akinek a nevét nem tudják, akinek az igazi énét sosem ismerik és értik meg? És szereted is a láthatatlanságot, ugyanakkor véget vetnél neki?

2014. jún. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

létezik, még wikipédiás szócikk is van róla, de csak angol nyelven egyelőre.

[link]

2015. aug. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
NEM a gondolkodás az, ami az embert anorexiássá teszi, hanem a viselkedése és a nagymértékű fogyás. Az anorexia egy orvosi fogalom, megvannak a diagnosztikai kritériumai, aminek igenis lényeges eleme a súly, ha a pszichiátereid szerint nem vagy anorexiás, akkor nem vagy az, bármit is mondanak a barátnőid. Ettől még lehet, hogy nagyon szenvedsz, talán jobban is, mint egy "igazi" anorexiás, és segítségre van szükséged, és egészen biztos, hogy a problémádat komolyan kell venni, de akkor sem anorexia a betegséged, és a kezelésedet se az anorexiához kell igazítani.
2015. aug. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!