Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kezdjek el pszichológus...

Hogyan kezdjek el pszichológust keresni?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom két út létezik: magánrendeléses ami nem két fillér, illetve háziorvos általi irányítás intézményekben dolgozó pszichológusokhoz, ami ingyenes?

Ezekkel nem vagyok tisztában. A háziorvost kikerülve nem lehet eljutni ingyen pszichológushoz?

Ezekre várnám gondolataitokat/tanácsaitokat/tapaszaltaktjaitokat! (ú ezzel az utolsó szóval megküzdöttem). Köszönöm.



2014. jún. 21. 06:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Családsegítőben van, de inkább életvezetési tanácsadó, mint pszichológus.
2014. jún. 21. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az attól függ, mi a problémád. egészséges embereknek nem kell feltétlenül pszichoterapeuta, lehet, hogy mentálhigiénés segítő is elég. Ha viszont gyógyszereket szedsz, és komoly problémáid vannak, akkor tanácsadó, segítő nem foglalkozhat veled. Szerencsés vagy, ha a háziorvos továbbküld és nem gyógyszerez be, sajnos, nincs jó véleményem az "ingyenes" pszichoterápiáról. Ha budapesti vagy, a Tündérhegyen lehet ingyenesre jelentkezni, meghallgatás van, és esetleg bekerülhetsz. Egyházaknál is van pasztoráció, pl. református, katolikus körök el tudnak irányítani ilyenhez (nem kell feltétlenül vallásosnak lenni, és nem akarnak megtéríteni)
2014. jún. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát nem szedek gyógyszereket, viszont dekoncentrált vagyok, alig tudok aludni, fáradt vagyok mégis és nem bírok emberek közé menni, csakis a kényszer, de amint tehetem jövök el onnét. Kommunikációm is mindig magamra irányul nem bírok másról beszélni csak panaszkodni és mindent magamra vonatkoztatok. És a nevetés is nehezen megy sok poént nem értek a meglassult gondolkodásom miatt. Szóval nem tudom hogy hol kezdjem.
2014. júl. 1. 07:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!