Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ilyenek léteznek a pszichiátrián?

Ilyenek léteznek a pszichiátrián?

Figyelt kérdés

Mielőtt bármit szólnátok: nem készülök pszichiátriára, nem vagyok bolond vagy ilyesmi... Csak kíváncsi vagyok, hogy ilyesmik megtörténhetnek-e a zárt osztályon.


Szóval, bezárnak valakit, mert lelki problémái vannak és eldöntötték róla, hogy közveszélyes őrült, aki nemcsak magára de másokra is veszélyt jelent. Fél az emberektől, mert azt hiszi, hogy bántani akarják, állandóan csak bocsánatot kér és folyton sír valamiért. Az orvosoknak elegük lesz belőle, ágyhoz kötik és úgy begyógyszerezik, hogy alig tud magáról. Nem foglalkoznak vele, otthagyják a szobában egyedül, csak azért mennek be hozzá, hogy beadják a napi gyógyszeradagot.

A szobában van egy ablak, ami be van rácsozva, és az érdekelne, hogy ezen keresztül meg lehetne-e szöktetni valahogy? És ha igen, mennyi időbe telne, hogy magához térjen a gyógyszerektől? És ha megszöktetik, akkor az emberrablásnak számítana, vagy nem törődnének vele, hanem örülnek, hogy megszabadultak ettől a hülyétől?


Ne féljetek, tényleg nem őrültem meg, csak olvastam valami érdekeset ezzel kapcsolatban, és szöget ütött a fejemben:) Abszolút nem tudok erről a témáról semmit, ezért is kérdeztem meg. Ha lehet, akkor normális válaszokat adjatok, ne olyat, hogy "hát te beteg vagy" meg ilyenek..



2014. jún. 21. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Huzamosabb ideig senkit nem tartanak benn bírósági felülvizsgálat nélkül.

2. Az ágyhoz rögzítésnek megvannak a szigorú szabályai, az "elegük lett belőle" nem érv.

3. Ilyen beteget szakmai hiba magára hagyni, mert leállhat a légzése, keringése, ha annyi gyógyszert kapott, hogy "alig tud magáról".

4. Igen, a "szöktetés" emberrablásnak minősülne, sőt, veszélyeztetésnek is, mert mint írtam, szoros orvosi felügyeletet igényel az ilyen beteg.

5. Ha egy köz- és önveszélyes beteg eltűnik, hivatalból értesítik a rendőrséget.

2014. jún. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

a pszichiátrián nem elmebeteget kezelnek, hanem pl súlyos depressziót

ha valaki oda kerül még NEM BOLOND

2014. jún. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Oh értem, köszi a válaszokat:)
2014. jún. 22. 15:36
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha eltűnik, akkor kötelességük értesíteni a rendőrséget. és fogják is. És pszichiátrián nem elmebeteg közveszélyes őrültek vannak... -.-'

Kicsit összeomlassz lelkileg te is odakerülhetsz

2014. jún. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%

1. válaszoló: Mik az ágyhoz rögzítés /lekötözés szabályai?

Kérdezö: Én tudok olyanról hogy valaki diszlexia miatt volt bent tehát nem elmebeteg mindenki akit pszichiátrián kezelnek.

2014. jún. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Anno súlyos depresszióval, szorongással én is voltam bent, 3 napig zárt osztályon, aztán valami jegyző féleség volt ott meg pár ember, kérdezgettek, hogy hanyadika van, mennyi az idő, hány évesek a szüleim stb. kikerültem nyilt osztályra, 8 nap múlva hazaengedtek gyógyszereket szedtem, és helyrejöttem, kaptam én is ilyen birosági végzést, de szerencsére nem vagyok bolond :D zárt osztályon rengetek "bolondot" de olyat is, akit egy szakitás úgy megviselt, hogy meg akarta ölni magát, nyilt osztályról bármikor kimehettél zártról nem :)
2014. okt. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem kötöttek ágyhoz. ISZONYATOS ÉLMÉNY VOLT! A végtagjaid fájnak a mozdulatlanság miatt, nem engednek ki wc-re, pelenkába kell végezni a dolgod.Rám szartak egy nagyot, tüdőgyulladásom lett a sok fekvéstől, a nővér alig akarta megmérni a lázam, anyám könyörgött neki, hogy valami nincs rendben.
2014. okt. 27. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!