Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi ideig tarthatnak bent...

Mennyi ideig tarthatnak bent valakit a pszichiátrián, ha nyugtatókat szedett be és öngyilkossági kísérletet vallott be később?

Figyelt kérdés
Ha később kitisztul a tudata és haza akar menni saját felelősségére akkor is bent tarthatják?
2014. márc. 2. 13:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor tarthatják bent, ha ön- és közveszélyes.


Mindig van egy szemle a bekerülés után zárt osztályra 48 órán belül, ahol egy több orvosból álló bizottság meghallgatja.


Ha kitisztult, akkor haza mehet, ha akar.

2014. márc. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem voltam zárton, mert tüdőembóliával kezeltek utána, viszont egy hónapot töltöttem a nyílton, de csak mert rehabra mentem, így elengedtek. Olyat is hallottam már, hogy valaki 3 hétig volt a zárton, aztán 4 hónapig nyílton. Ez szerintem pszichiátria, no meg egyén függő.
2014. márc. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Értem. Tesómról van szó bevett pár nyugtatót, kihívtuk az ügyeletet és ők beutaltatták a kórházba. A kórházból átvitték volna a pszichiátriára, de ma hazahoztuk mert nem akart ott maradni. Viszont most állítólag vissza akarják rendőrökkel vitetni! Ilyenkor ez ránézve súlyosbító körülmény? Nem akarom, hogy sok időt töltsön ott féltem az ottani betegektől és a körülményektől. Korábban sosem csinált ilyesmit, szerintetek zárt osztályra küldik? Ilyenkor sokáig bent tarthatják?


Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat és örülnék ha még írnátok róla amit csak lehet.

2014. márc. 2. 18:14
 4/15 anonim ***** válasza:

Én voltam pszichiátrián,de csak nyílton,mert pánikbetegségem van,és mikor ott voltam úgy volt hogy 1 napot volt benn 2 lány,másnap volt nagyvizit,kikérdezték,aláírtak egy papírt hogy soha többet nem csinál ilyet,meghallgatják mért tette,és utána kiengedték.

Szerintem mindenképp vigyétek be tesódat kocsival/tömegközlekedéssel,bármivel,lehet egy beszélgetés és papír után haza engedik,gondolom se magára se másokra nem veszélyes.Esetleg meg lehet ígérni,hogy elkezdi a pszichoterápiát,stb.Lehet csináltatnak nála egy kisebb kivizsgálást,és nyílton tartják egy kis ideig.Ha nem volt ilyen próbálkozása korábban,simán elengedik lehet egyből,lehet kis idő után,kórház függő,de mindenképp vigyétek be sügősen hogy lássak saját akaratából ment be,ha rendőrök viszik az szerintem mindenképp zárt lesz..meg elmeorvosi vizsgálat.

2014. márc. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Hozzám a kedves szomszédok éjszaka rendőrt hívtak, mert túl hangosan pakolásztam.

Bevallottam, hogy 15-20 altatót vettem be, de nem használ.

Mentőt hívtak, erőszakkal elvitettek.

A kórházban csak a folyosón ültettek, majd saját felelősségemre haza engedtek! Nyilatkoztam, hogy nem akartam öngyilkos lenni. Semmi pszichiáter, csak vérgázt néztek.

Ennyi. Szépen haza mentem, aludtam egy jót.

2014. márc. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nyugi, nem fogják rendőrökkel bevitetni, ahhoz bűncselekményt kell elkövetni. Rég el is felejtették.
2014. márc. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Pedig sajnos bevitték az éjszaka közepén ráadásul rögtön a zárt osztályra. Szerintem a doktornő bosszuja volt mert hazahoztuk. Még fenyegetőzött is telefonon, hogy most majd megnézhetjük milyen kezelést fog odabent kapni. Teljesen magánál volt amikor elvitték gyorsan reagált minden kérdésre, és nem dühöngött. Ennek ellenére vitték zárt osztályra és nyomták tele gyógyszerekkel.
2014. márc. 4. 06:30
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem lehetne valahogy kiegyezni egy pszichiáterrel, hogy elmegy hozzá terápiára csak engedjék ki?
2014. márc. 4. 06:36
 9/15 anonim ***** válasza:
78%
ki lehet bírni pár napot/hetet a zárton is, én egyáltalán nem éreztem magam ott rosszul, nem tudom, miért kell annyira fosni tőle
2014. márc. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Mindenki másképp éli meg és nyilván a kórházak sem egyformák. Már voltunk bent látogatóba. Hát... Vannak súlyos arcok! Konkrétan nem tud aludni mert éjszaka is mászkálnak meg valaki folyton üvöltözik. Amikor délelőtt kiment a folyosóra az egyik beteg lökdösni kezdte, szóval kötekednek is. Ezek után nem mondanám, hogy valami kedélyes hely olyan emberek számára akiket nem kell minden második héten begyűjteni. (dezorientált, összefüggően beszélni képtelen, dühöngő, vihorászó páciensek) Volt bent egy olyan nő akit le kellett szíjazni mert megharapta a nővért. Ha minden jól megy pár nap és hazaengedi a doki, már csak abban bízom, hogy addig erős marad.
2014. márc. 4. 23:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!