Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bajom lehet belőle ha gyakran...

Bajom lehet belőle ha gyakran érzem ezt?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, és hát életem során szép számmal voltak jelen a különböző traumák. Eddig nem volt ilyen de az elmúlt 2 évben számtalanszor történt velem, hogy történik valami kisebb megrázkódtatás(lenyúlják a kiszemeltemet vagy van hogy szinte 1 kis lecseszés "nem mindegy hogy MIT mond és hogy KI mondja") hogy elkezdek fázni, mélyen magamba borulok és a szívem szinte ki akar törni a mellkasomból. Halottam olyanról hogy ha ez gyakori akkor elő segítheti a szívrohamot.

Lehet valami komolyabb bajom ebből?

Tapasztalt már valaki hasonlót?

Válaszokat előre is köszönöm!

17/F



2014. jún. 25. 20:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Én azt tudom elképzelni, hogy a stressz miatt szívritmuszavarod van, a vérnyomásoddal is lehetnek gondok. Mindenképpen megterhelő lehet a szervezetednek, de azért egy ereje teljében levő fiatalnak ezt még bírnia kellene. Később pedig valószínűleg nem lesz annyi zavaró tényező körülötted, így stressz sem.


A másik tippem az, hogy a szorongásod idővel pánikbetegséggé avanzsálhat, ezért is érzed az erős szívdobogást.


Mostanság én se vagyok valami jól, általában lefekvéskor jön rám. Tudom, hogy nálam ez lelki eredetű, mint a legtöbb fizikai problémám, a gyerekkorom jó részét a háziorvosnál töltöttem, aki mindenre csak neocitrant tudott adni.


Ha te még nem vizsgáltattad ki magad, érdemes lenne egy EKG-t csináltatni, a vérnyomást rendszeresen mérni, vérvételre menni, meg persze egészséges életmódot folytatni, rendszer szerint élni.


Nagy stresszforrás lehet bármilyen elvarratlan szál, elvégzendő feladat is, amit halogatsz. Ha vizsgálatok után is úgy érzed, belső konfliktusok okozzák a problémád, akkor érdemes felkeresni egy pszichológust. Nem csinál semmit veled, csak hagyja, hogy beszélj neki, és magad jöjj rá a megoldásra. Pártatlan, nem ismer téged a való életben, így nincs mi alapján megítélnie sem, és nem fog senkinek beszélni rólad.


Lehet, hogy a háziorvos majd Frontint vagy Xanaxot ajánl, ha időnként szükséged van rá. Van, aki rászokik, mások nem, mindenesetre érdemes ugyanúgy szüneteltetni egy-két hét után, mint ahogy pl. a gyógynövénykúrát szokták.

2014. jún. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!