Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szép napot! Koncentráció zavar?

I.B.T. kérdése:

Szép napot! Koncentráció zavar?

Figyelt kérdés

Már tart egy néhány éve. Nem tudok fókuszálni dolgokra. Életem során elég sokat tanultam. Amihez értek, mindenről megvan a véleményem. Azt hinné az ember, hogy feltalálom magam és minden helyzetben jól teljesítek de nem így van(jó... azért nem most jöttem le a falvédőről:D). Szerintem azért van ez a "bambaságom" mert kiskoromban kevés inger ért. Szinte minden nap csak annyit csináltam , hogy: iskola, otthon, otthon tanulás, alvás. Sokat tvztem és gépeztem. Sportolni sportoltam csak nem eleget. Az agyamat eléggé sokat használtam de inkább csak az iskolai teljesítéshez. Értem itt: megtanulni megtanultam, meg is értettem a dolgokat csak ha valamit CSINÁLNI kellett akkor gondok voltak/vannak. PL: simán letettem a KRESZ-t és a egészségügyit de vezetésből csak másodjára mentem át.


Ami még eléggé idegesít: nem tudok nem gondolkozni. Kifejtem: legyen az az, hogy leülök gépezni vagy csak simán aludni, az agyam állandóan pörög. De úgy mindenen. Nincs egy olyan fél-1 óra, hogy ne gondoljak semmire. Legyen az a holnapi teendőim, az anyag amit meg kell tanulni, mindegy. csak pörög és pörög: beosztom a napom minden percét (van , hogy néha megszegem, eltérek a tervektől), elgondolkozok a világ dolgain (mindegy, hogy politika, biológia, vagy csak simán egy hír amit hallottam) egyszerűen nem áll le:D


Szedek vitaminokat (persze nem kilóra, be van osztva) ,egészségesen táplálkozok, folyamatosan sportolok, minden de egyszerűen ez a 2 dolog (bambaság, nyugodt és higgadt fej/gondolkodás) nem akar megoldódni.

Hozzáteszem: nem nagyon szoktak közösségbe járni. Tudom, tudom, hogy kell a normális fejlődéshez csak valahogy nem igénylem. PErsze az iskolában mindig beszélgetek, sőt volt, hogy el is ugrottam néhányszor haverokkal ide-oda, de elmondható, hogy sokat ülök otthon. Nem vagyok antiszoc. csak ha megvan az az adag ami társaságból kell akkor elvagyok:D

Tudtok nekem segíteni? Megoldás?

Hallottam a meditációról. Szerintetek kezdjek bele? Volt már mikor hozzáláttam de mindig eszembe jutott valami.

Csak egy példa: ha elképzelek egy szál cérnát és el akarom szakítani akkor nem tudom. Hogy nem tudom? Úgy, hogy mikor odakerülne sor, hogy kettéválik mindig marad egy vékony szál ami összetartja. Kicsit hülyeségnek tűnik így esőre de engem roppant mód zavar. Ez a kis szál mindig vékonyabb és vékonyabb lesz.

Nem tudom számít de az IQ tesztek szerint az IQ olyan 100-110 között van.


A válaszokat köszönöm!



2014. jún. 28. 19:02
 1/2 anonim válasza:

Szia!

Én tippelek,

de ez nem koncentráció zavar,

hanem pszichikai betegség lehet,

egy komoly pszichiáterhez menj el,

és mondj el neki minden fura tütenet.

Én otthon voltam egy évet és a szorongástól

elkezdtem számolni magamban meg állandóan vizet ittam,

van aki a monoton élettől csavarodik be.

Lehet súlyos is. Komoly Pszichiáterhez menj,

csak sajnos sok van aki rád nyom elég erős gyógyszereket.


Eléggé kényszeres dolgok amiről beszélsz, de skizoid is lehet.


Üdv.

Dávid

2014. jún. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Amit még hozzátennék: túlsúlyos voltam (fogyókúrán vagyok most, szerintem nyáron megtudok szabadulni egy részétől vagy tán az egésztől és remélem így könnyebb lesz) és sokat szorongok. Elkerültem egy főiskolára, ott már valamivel könnyebb volt, sok "tünet" eltűnt, mégis maradtak még: izgulás, ha valamilyen új környezetbe kerülök akkor egy csöpp szorongás meg hasonlók.

Szeretném azt hinni, hogy a környezetem tehet róla (cikizés, stb) , ami valamelyest igaz is, DE az aki igazából tehet erről én vagyok. Ezt már felismertem magamban, csak a dolgok ettől még nem lesznek könnyebbek max az ahogy kezelem őket.

Amikről leszoktam:

-körmömmel való "műveletek":D

-lábrázás ha ülök

-stb

Amiről már majdnem lejöttem, az pedig a pisilés érzet. TE JÓ ÉG már olyan másfél éve küszködöm ettől. Gyanakodtam már gyulladásra vagy hasonlóra, de hamar megfejtettem az okát: ÉN. Annyit izgultam életem során, hogy ez "képződött" belőle. Tudom, hogy csak a fejemben létezik de: kicsit idegesítő, hogy elmegyek a másfél órás buszozás előtt 5 perccel (vagy akár fél-1 órával) pisilni és amint felszállok a buszra egyből rám jön. NAGYON IDEGESÍTŐ!

Mint írtam már valamelyest leküzdöttem de még rá kell dolgoznom.

Elgondolkozom a pszichológuson de tudnál esetleg írni egy összeget, hogy mennyiért vállalnak el? Vagy teljesen független az árfolyam?

2014. jún. 29. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!