Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Örökre pánikbeteg leszek?

Örökre pánikbeteg leszek?

Figyelt kérdés
mitrális prolapsus szindróma miatt pánikbeteg lettem. Hónapokig tartott beleverni a fejembe, hogy nem fogok meghalni. Ma már elfogadtam ezt, és egyeltalán nem érdekel ez a "betegség", mégis a pánik csak jön és jön. Nem fogok örök életemben antidepresszánst szedni, mellesleg az mellett is jön a pánik ugyanúgy csak akkor nem ha nagy mennyiséget veszek be belőle. Ez napi 4 szemet jelent. Most már nem szedek egyet sem. Mit tudok tenni?

2014. jún. 29. 17:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Valami más annak az oka, nem a mitrális... Nekem is az van, sőt pánikbeteg is vagyok, de tuti nem amiatt!!!:) Valami más nem stimmel az életedben, csak talán még magadnak sem ismerted be. Dolgozz ezen! Nagyon-nagyon bátornak kell lenni hozzá, hogy merj változtatni azokon a dolgokon, amik esetleg gúzyba kötnek, hogy a pánikba menekülsz! Én megtettem, és gyakorlatilag azonnal TELJESEN MEGGYÓGYULTAM!!! Otthagytam a rossz kapcsolatom, pedig imádtam, nem csak attól nem működik egy kapcsolat, és elköltöztem a nagyvárosból. DE! Megint vele vagyok, immár házasságban, gyerekkel, és láss csodát súlyos pánikbeteg vagyok ismét...
2014. jún. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Gúzsba köt
2014. jún. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Elmész egy jó szakorvoshoz és kikezelnek belőle.

Jómagam is pánikbeteg voltam és kigyógyítottak belőle teljesen. Illetve amíg nem érsz a kezelés végére, addig nagyon jó pánikkezelő technikákat sajátíthatsz el. Ha teheted próbáld ki a jógát, én is csináltam ez idő alatt és az is sokat segített.

A gyógyszerek amúgy is csak a tüneteket kezelik, meggyógyulni nem fogsz tőlük. El kell jutni oda, hogy ha tudod, hogy mi váltja ki, akkor azt úgy elfogadni, hogy az ne váltson ki pánikrohamot.

2014. jún. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
De fogalmam sincs, hogy mi váltja ki.
2014. jún. 29. 18:06
 5/15 A kérdező kommentje:
Azután jött rögtön a pánikbetegség miután először rosszul lettem a mitrális miatt.
2014. jún. 29. 18:10
 6/15 anonim ***** válasza:

Majd a pszichológus kideríti. Vagy megpróbálja.

Hány éves vagy? Tényleg, mnden oké, imádod a munkád a párod, vagy szüleid, vagy tesód, nem aggódsz semmitől, erős vagy, önmagaddal minden oké, önbizalom, életcél, anyagiak stb??

2014. jún. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem a mitrális miatt lettél rosszul, hanem a pánik miatt. Csak akkor derült ki, mert gondolom agyba főbe vizsgáltak, és EKG-tak. De valószínűleg születésedtől van, mégsem okozott panaszt. Csak a pánik miatt sokkel érzékenyebb az ember, minden testi tünetet erősebben él meg. Így a dobbanásokat is.
2014. jún. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A pszichológus kideríti, hogy mi váltja ki.

Nekem az egyik, ami kiváltotta, az az egészségügyi állapotom. Több betegségen, műtéten átestem, sokat voltam rosszul, én ennek tulajdonítottam, talán az erős rohamokat valóban ez váltotta ki, viszont felszín alatt volt más is. És erre pedig a pszichológus segítségével jöttem rá. Korábbi gyerekkori, fiatalkori szülő-gyermek, szülő-szülő közti problémák, illetve saját, házassági, érzelmi problémák.

Amikor mindenre fény derült és megoldásokat kerestünk, lehetőségeket, akkor teljes volt már a gyógyulás lehetősége és ezt sikerült is elérni.

2014. jún. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Pszichiáterhez jártam mégse derült ki semmi.
2014. jún. 29. 18:13
 10/15 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy nem születésem óta van mitrálisom. 2 éve kezdődött a szapora szívverés és egyszer annyira magas lett, hogy lezsibbadtak a kezeim és azt hittem, hogy szívrohamom lesz. Onnantól kezdve lettem pánikbeteg is.
2014. jún. 29. 18:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!